Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hristiyanlık

Dinler

YÖNLENDİRME Hıristiyanlık

Mart 2017

Metehan Turan, bir soruya yanıt verdi.

İnançları haklı çıkarmak uğruna bilimsel gerçeklerin bilinçli olarak çarpıtılarak, evrim teorisine saldırılmasını nasıl karşılıyorsunuz?

Evrim teorisi bilimsel bir gerçektir. Hangi inanç olursa olsun bunu reddederse kendi inancını reddetmiş olur. Bilinçli olarak evrim teorisine saldırılması aslında dindarlıktan çok dinsizliğin göstergesidir. Dini gerçekten anlamış insanlar asla evrim teorisini reddetmez.
Şubat 2017

Evren Bilimci, bir soruya yanıt verdi.

İnançları haklı çıkarmak uğruna bilimsel gerçeklerin bilinçli olarak çarpıtılarak, evrim teorisine saldırılmasını nasıl karşılıyorsunuz?

Taraflı ve saçma bir öngörü.
İnançları haklı çıkarmak ne demektir? Ateizm de senin inancın ve bu evrimde onun yan ürünü. Ayrıca "BİLİM" diyemezsin onu reddeden bir okadar da bilimadamı mevcut. Bilim adamlarının reddettiği bir bilim???
Bilimi sahiplenmeye çalışmak anlamına geliyor bu yapılan. Bir de saldırılmasından bahsedilmiş. Ona bakarsan kendisinin saldırmadığı bir dini unsur zor bulunur buna rağmen bu ideolojik bir mefhum olan EVRİM'i eleştirenlere tahammül edemiyor.
Önce bir evrimi öğrenmelisin çünkü evrimciler 2 kitapla bilim adamı gibi davranabiliyor. En cahili 2 ay da bir kaç yazı okuyup evrim dersleri vermeye başlayabiliyor. Milyonlarca yıl süren gözlemlenemeyen hayatımız boyunca yüzbinde bir evresini bile göremeyeceğimiz olsaydı bile varlığının hiç önemi olmadığı saçma bir zorlama iddia.
Mart 2016

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Ocak 2016

Hakan  yeni bir  gönderide  bulundu.

sokak size gerçeği söyler.

Son zamanlarda her ne hikmetse insanların genel toplum davranışlarına ve ahlakına aykırı hareketleri direk müslüman başlığı altında alaycı ve ön yargılı bir şekilde irdelenmeye başlandı. Koca koca akademik lisans ve unvanlara sahip bu kişiler sanki dünyada ki tek din müslümanlıkmış gibi, Ateist söylemlerin ardına sığınarak propaganda yapıyor. Bir kere içinde bilimsel delil olmadan yapılan hiçbir önerme yada düşünce bir değer ifade etmez. Hedefine sadece müslümanları alan bir ateist söylem ancak faşizm sınırlarına dahil kişisel gorustur. Akademik unvanları ne olursa olsun bilimden ve tarafsızlıktan ayrılmış kişilerin sözleri doğruya hizmet etmez. Doğruyu ancak sokakta ön yargılar üzerinden insanların nasıl yanıltilabilcegini gördugumuzde anlayabiliriz. Buyurun size bir sokak deneyi. Kuran kabına konulmuş bir İncil ile sokakta yapılan sosyal bir deney var aşağıda ki linkte. Muhtemelen, hristiyan, musevi ve ateist ( belki bir kaç müslüman da olabilir içlerinde) bir kitlenin yanlış yönlendirme ile imtihanı...
Ocak 2016

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

İzlanda'da dünyayı Tanrı'nın yarattığına inanan gençlerin oranı: Yüzde 0 Başlarına taş falan da yağmıyor hatta o inanca sahip olanlardan çok daha fazla refah içinde yaşıyorlar...

İzlanda'da dünyayı Tanrı'nın yarattığına inanan gençlerin oranı: Yüzde 0 - ilerihaber.org

İzlanda'da düzenlenen bir ankete katılan 25 yaş ve altı gençlerin arasında dünyanın Tanrı tarafından yaratıldığını öne süren İncil'deki yaratılış inancını kabul edenlerin oranı yüzde 0 çıktı.
Kasım 2015

Dilara  yeni bir  gönderide  bulundu.

Eylül 2015

Dilara  yeni bir  gönderide  bulundu.

Eylül 2015

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Ağustos 2015

Cihan Yüzgeç, bir soruya yanıt verdi.

Hristiyan tasvirlerinde Hz. Isa hep beyaz tenli ve hatta renkli gözlü resmediliyor. Peki ya ibrahimi ırkından gelen Hz. Isa ya zenci ya da Arap ise ne olacak?

Olabilir. Yani İsa'nın ten rengi neden bu kadar önemli ? Hatta çoğu figürlerde isa zencidir.
Google'a Jesus is the new black yazabilirsiniz.
Mart 2015

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

1500 yıllık bir İncil bulunmuş ve Ankara'da Etnografya Müzesinde sergileniyormuş.

1417

Kitabın tam yaşı henüz bilinmiyor, sadece 1500-2000 arası deniliyor. Kitap Hz. İsa'nın dilinde yazılmış. Kitabın değeri 28 Milyon dolar olarak tahmin ediliyor. Kitapta ilginç farklar da mevcut. Kitaba göre Hz. İsa çarmıha gerilmemiş sadece Judas çarmıha gerilmiş. Diğer bir havari olan Paulus'da hainlerdenmiş. Ayrıca kitaba göre Hz. İsa 700 yıl kadar sonra Hz. Muhammed'in İslam dininin peygamberi olarak geleceğini açıklamış. Bu kitap 2000 yılında kaçak bir kazıda bulunmuş ardından el konulmuş, bugüne kadar da varlığı gizli tutulmuş. Şimdi Vatikan kitabı incelemek için izin peşindeymiş. Bu kitap Hristiyanlıkta bugüne kadar kabul edilen bir çok şeyi değiştireceği için Vatikan oldukça tedirgin olmuş. Hristiyanların bugüne kadar din adına yaptıkları savaşlar, şiddet eylemleri, aşağılamalar vb artık dine uymayacağı için Hristiyanlar kitap üzerine Vatikan'ın tavrını merak ediyor hatta Müslümanlar dinimize zarar vermek için bu kitabı tahrif etmişler bile demeleri bekleniyor.

kaynak:deutschelobby.com/2014/05/07/vatikan-im. . .
Kasım 2014

Alim Hakki, bir soruya yanıt verdi.

İnançları haklı çıkarmak uğruna bilimsel gerçeklerin bilinçli olarak çarpıtılarak, evrim teorisine saldırılmasını nasıl karşılıyorsunuz?

O veya bu degil din işinde iyi para var ve bunun devam etmesi icin dindarlara bağnazlara ihtiyaç var. O yüzden yalan söylerler , çarpıtırlar, olmuş gibi gösterirler vesaire vesaire

Bi düsünsenize kuran, incil, tevrat, ne bileyim konfüçyüsün notları falan hep fakir insanlara yardım edilmesini ögütler
Ama soyle bi baktıgımızda dunyada fakirlik hic bir zaman azalmamıştır.Neden?
Cünkü fakir insanlara dua etmek daha kolay ve 'etkili' kiliseye cuma namazına gel ve dua et ha bagış yapmayı sakın unutma! Ama fakirlere degil camiye kiliseye nede olsa az önce dua ettin zaten bu onlara yeter... .
Kasım 2014

Ergün Tuna, bir soruya yanıt verdi.

İnançları haklı çıkarmak uğruna bilimsel gerçeklerin bilinçli olarak çarpıtılarak, evrim teorisine saldırılmasını nasıl karşılıyorsunuz?

İnsanlar açıklamakta aciz kaldıkları hususları yaratana atarlar... Günah keçisi yaratan olur... Kendileri; gelişmeyi, bilimi, öğrenmeyi ihmal ettiklerinden... Bence, Yaratan cennet cehennemi aklını ve bilimi kullanmakta ısrar edenler için... Yaratmıştır... Sanırım aklını kullanmayanların gidecekleri yer... (korku) cehennem olacaktır... Eski zamanların rahiplerinin yerini, modern zamanlarda, bilim rahipleri almıştır... İnsan kendisini keşfedememişken, kendi sorunlarını çözmekten acizken, yaşamın her anının evrimsel gelişime tabi olduğunu ve mekanik biçimde art arda evrimsel değişimin olduğunu söylemek güçtür... Eğer evrim var ise, neden dinazor lar... Evrime yenik düşüp yok olmuşlardır... Buda bir evrim dir demek doğru değildir... Entropiniz kadar evrime uyum sağlarsınız... Evrim yaşamın kendisidir... Evrime, bilime inanmakta, dogmalara inanmak kadar, inançlı olmaktır... Biri aklına, öbürü akıl ötesi şeylere itibar etmektedir. . .
Kasım 2014

Hakan Özerdem, bir soruya yanıt verdi.

Semavi dinlerin ortak özellikleri nelerdir?

Dünyada onca topluluk ve lokasyon varken hepsinin nokta atışı aynı bölgeye inmiş olması da ilgi çekicidir.
Daha fazla

27 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Papa

2 Kullanıcı   3 Soru   3 Yanıt