Bilmek istediğin her şeye ulaş

İlan

Tarihte ilk yazılı ilan 3000 yıl önce bir papürüs'e yazılmış olan kölelerin kaçması ile ilgilidir. Türkiye'de ilk ilan 1860 yılında Agah efendinin açtığı Tercüman-ı Ahval gazetesinde yayınlanmıştır. Günümüzde ilan vermenin en pratik yolu internet üzerinden ilan vermektir. [kaynak belirtilmeli]Böylelikle hedef kitleye ulaşmak daha hızlı ve ekonomik olmaktadır. Ayrıca basılı ilanlardan farklı olarak internet üzerinde ilan vermek, ilanın gösterim sayısı vb. pek çok detayın istatistiğine ulaşmaya imkân vermektedir.

Şubat 2014

Gökhan Biçer @Denizcigokhan

Gazeteye küçük ilan verecek olsaydınız ne yazardınız?

Vasıfsız kasiyer aranmaktadır. Ücret tatminkar hiç olmayacak ve gününde ödenmeyecektir. Üniversite bilgisayar bölümü mezunları tercihimizdir. Müracaat şahsen yapılmasın gıcık oluyoruz.
Tarlabaşı Bakkaliyesi
Nişantaşı Sokak-Kartal
Ekim 2011

Harun Çağlayan @Sirzh

Sadece belirli bir bölgeye hitap eden kapsamlı bir İLAN SİTESİ açmayı düşünüyorum. Ve bu bölgede bu konuda ciddi bir ihtiyaç var. İnsanları bu ilan sitesine alıştırmak ve yöneltmek için ne tür REKLAM faaliyetlerinde bulunmamı önerirsiniz?

Kesinlikle pazarlamayı bizzat servisin kendisi ile yapmanızı öneririm. Ücretli olacaksa, belli bir süre ya da belli sayıda ilanı ücretsiz yapabilirsiniz. Zaten ücretsiz olacaksa sahibinden.comun ilk başta yaptığı gibi, gazeteye ilan verenleri arayıp, ilanlarını sitenizde yayınlamak için izin isteyebilirsiniz. 
İlla reklam derseniz de, adWords. Yerel radyo TV alternatif olabilir
Ve bence kanaat önderleri iyi çalışır. Kaymakamın, başkanın, zengin tüccarın aracını sitenizden sattırırsanız iş biter örneğin.

8 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.