Bilmek istediğin her şeye ulaş

İletişim Stratejileri

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Nisan 2015

Ceren, bir soruya yanıt verdi.

İnsanları nasıl yargılarsınız?

Çok önyargılı bir insanım. Benim yargılamam için kıyafet tarzı, yapılan bir mimik bir jest, söylediği bir kelime yeterli oluyor. Tabii bu yargılarım genelde pişmanlıkla sonuçlanıyor. Ama önyargılarımı bir tarafa bıraktığım zaman kişileri genelde düşüncelerine göre yargılıyorum.
Nisan 2015

Kayhan Bora, bir soruya yanıt verdi.

İnsanları nasıl yargılarsınız?

İnsanları yargılamak terimi biraz ağır basar ama onunla birebir arkadaşı gibi konuşmak daha doğrudur çünkü karşıdaki de insan her insan yanlış yapabilir bu yüzden yargıladığımız konunun hatalarını insanı doğruca söyleriz uyarıda bulunuruz bir nevi eğer güzelce hatalarını anlatırsak insana bu hataları düşünür ve ondan ders çıkartır bence :)
Nisan 2015

Gonca Köse, bir soruya yanıt verdi.

İnsanları nasıl yargılarsınız?

Eleştirmek dersem kendi adıma daha mantıklı olur sanki.. Beklentileri, kurguları, duruşları size uymayan kişilikleri eleştirmek ihtiyacı duyuyoruz. Bu durum eleştirdiğiniz insanlarla bir arada olmayacağınız anlamına da gelmez. Deneyim kazandırır güzeldir. Ben kendi adıma ahlaki değer ve boyutları yargılamaktan eleştirmekten kaçınırım. ( stabil doğrularımdan ödün vermem.) Yargılandığınız her şeyi bir gün size de yaşatır hayat.. Asıl takıldığım kişilikler. Olgunlaşmamış yapıdaki insanlar her daim uzak olmalıdır onları eleştirmek bile zaman kaybına yol açar.
Nisan 2015

Burak , bir soruya yanıt verdi.

Bir kimsenin, anlattıklarınızın hiçbirini anlamamış olarak size dönüt vermesine nasıl bir tepki gösterirsiniz?

Karşımdakinin zeka kalibresine uygun konuşmadığım için anlamamıştır. Hatayı kendimde ararım ve ya konuyu değiştiririm ya da basite indirgeyerek anlatırım. . .
Nisan 2015

Ayhan Şimşek, bir soruya yanıt verdi.

Bir kimsenin, anlattıklarınızın hiçbirini anlamamış olarak size dönüt vermesine nasıl bir tepki gösterirsiniz?

Yapılan yorumlara bakıyorum da her cevapta bir eleme silme intikam duygusu olduğunu görüyorum.
Tanıyıp tanımadığınız önemli değil; karşınızdaki kişi kazanılması gereken bireydir. Anlamamasında veya hatalı anlamasında bir sorun yoktur. Sorun bu yüzden elenmesinde, dışlanmasındadır.
Başka bir yöntem geliştirilmelidir. Geliştirememek anlatanın eksikliğidir.
Ocak 2015

Uğur Çakmak, bir soruya yanıt verdi.

Topluluk içinde rahat, akıcı ve teklemeden konuşabilmek neler yapılmalıdır?

Sürekli kabalık arkadaş ortamlarında konuşmalı hata yapmalı hata yaptığından ötürü terlemelisin. Yavaş yavaş duruma alışıp daha akıcı ve teklemeden konuşabilirsin. Hata yapmadan başarı olur mu? Üç kuruşa beş köfte yok :)
Ocak 2015

İlhan Atalay, bir soruya yanıt verdi.

Ocak 2015

Hakan Özerdem, bir soruya yanıt verdi.

İnsanları nasıl yargılarsınız?

Yargılamamayı tercih ederim. Oldukları gibi kabul eder ve eğer uyuşmuyorsak bir arada olmam.
İş hayatında ise olay tamamen duygusaldır, ahlaki konularda bir tersliği yoksa ve ticaretini düzgün yapıyorsa yeterlidir.
Ocak 2015

Merve İnaç, bir soruya yanıt verdi.

İnsanları nasıl yargılarsınız?

Yargılamak.. İnsanları yargılamak yerine onların neye ihtiyaç duyduklarını düşünürüm. Ne oldu da böyle davranma ihtiyacı duydu? Ya da ne düşündü de yaptı? Başkalarına doğru gelen şeyler bize yanlış gelebildiği gibi bizim doğrularımızda başkalarına yanlış gelebilir. Tüm bunları sorarak anlayabiliriz, objektif bir şekilde, yargılamadan ve sorular sorarak. .
Ocak 2015

Alaattin Yilmaz, bir soruya yanıt verdi.

İnsanları nasıl yargılarsınız?

Yaşadıklarımız, gördüklerimiz, duyduklarımız ve bilgilerimiz doğrultusunda ya yakınlaşırız yada uzaklaşırız.

17 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.