Bilmek istediğin her şeye ulaş

İletişim (inploid)

inploid

İletişim, iletilen bilginin hem gönderici hem de alıcı tarafından anlaşıldığı ortamda bilginin bir göndericiden bir alıcıya aktarılma sürecidir. Organizmaların çeşitli yöntemlerle bilgi alışverişi yapmalarına olanak tanıyan bir süreçtir. İletişim tüm tarafların üzerinden bilgi alışverişi yapılacak ortak bir dili anlamalarına ihtiyaç duyar. Belirli mesajların kodlanarak bir kanal aracılığıyla bir kaynaktan bir hedefe/alıcıya aktarılması süreci. Örneğin bir konuşmacı (kaynak) ortak bir dil aracılığıyla (örn. Türkçe) kodladığı belirli kelimeleri (mesaj/ileti) ses dalgaları ve hava yoluyla (kanal) dinleyiciye/alımlayıcı (hedef) aktarır. Bu süreçte geribildirim hedefleniyorsa, iletiyi gönderen başat kaynak, hedef/alımlayıcı ise sonat kaynak olarak tanımlanır.

Eylül 2015

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Temmuz 2015

Serkan Köse, bir soruya yanıt verdi.

Ergenlikte neler yapılmalıdır?

Hata yapılmalıdır. Bol bol hem de.. .
Mart 2015

Yahya Yasin Yakişir, bir soruya yanıt verdi.

inploid benzeri bir girişim yapmak istiyorum, nereden ve nasıl başlamalıyım?

İnploid asp.net ile geliştirilmiş hazır (paket) scripti olmayan kurucularının ve geliştiricilerin kendileri yazdıkları bir web uygulamasıdır diye biliyorum. Yanlışım varsa özürdilerim. Bu tür bir site yapmayı düşünüyorsan ve hazır bir script arıyorsan drupal'i öneririm bir çok eklentileri sayesinde (soru, arkadaşlık, takip, üyeler için blog motoru vb.) buna benzer bir site yapabilirsin. Eklentiler seni sadece php kodu yazmaktan kurtarır sitenin tasarımını isteğine göre html, css ile kendin düzenlersin.
Mart 2015

Serkan Kağan Çelik, bir soruya yanıt verdi.

inploid benzeri bir girişim yapmak istiyorum, nereden ve nasıl başlamalıyım?

İnploid'e anadilinizin eklenmesini isteyebilirsiniz.

Mutlaka kendinize ait bir site yapmak istiyorsanız en azından denemek için ekonomik ve pratik bir kaç yöntemi olan Wordpress üzerine Soru-Cevap sitesi kurmak olur.

Örnekler :
wordpress.org/plugins/dw-question-answe... bir soru-cevap eklentisidir.
startupsozluk.com/ da wordpress ile yapılmış bir soru-cevap sitesidir. QA Engine isimli temayı kullanır. Temayı almak için :enginethemes.com/themes/qaengine/

Başarılar,
Mart 2015

Bayram Güngör, bir soruya yanıt verdi.

Dünyada insanların en çok çalışmayı istediği 10 şirket açıklandı. Türkiye'de en çok çalışmayı istediğiniz 10 şirket sorulsa sizin cevabınız ne olurdu?

Çalışmak İstediğim firma network firmaları
Kendi alanında dünya birincisi olan
Forever Living Çalışırım
Mart 2015

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Kasım 2014

Deniz Özgür, bir soruya yanıt verdi.

Dostlarım arkadaşlarım hatta yeni tanıştıklarım dahi bir süre sonra bana sataşıyorlar. Eksiksiz herkes, kendimi biraz ön plana çıkardığımda beni susturmaya çalışıyor. Bundan kurtulmak için ne yapabilirim?

Seviyorsan adam gibi sev etrafındakileri. Demek ki fazla empati kuruyorsun, onların yerine düşünüp, hissedip konuşuyorsun. Bence sevilmeye takdir edilmeye ihtiyaç duyup aşırı bağlanıyorsun; yapma. Kendi hayatına, kendi içine yoğunlaş, insanlar kendi kişiliği olan insanlara değer verirler. Bu yazdığım ihtimal tabiki, belki de kesinlikle böyle biri değilsin.
Kasım 2014

Ayhan Şimşek, bir soruya yanıt verdi.

Dostlarım arkadaşlarım hatta yeni tanıştıklarım dahi bir süre sonra bana sataşıyorlar. Eksiksiz herkes, kendimi biraz ön plana çıkardığımda beni susturmaya çalışıyor. Bundan kurtulmak için ne yapabilirim?

Sana bunu yapan olduğunda; En ucuz, rahatsız edici parfümü çıkartıp, sıkmakla tehdit etmelisin ;) Gerekirse de takır-takır 2-3 el sıkmaktan kesinlikle çekinme derim birinci dereceden üst bölgelerine :)

124 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.