Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploiders

inploid

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Kasım 2015

Gökhan Biçer @Denizcigokhan

inploid'de yayınlanmış bir metni, bir soruyu ya da paylaşılmış görsel bir unsuru nasıl işaretleyebilirim?

Tarayıcınızın favorilerinde "inploid favorilerim" diye bir klasör açıp ona linklerini ekleyebilirsiniz. Ben de bu konuyu düşünmüş ama çözüm bulamamıştım, artık çözümü biliyorum sorunuz sayesinde.
Ekim 2015

Gizli Kullanıcı

1.300 lira asgari ücretle İstanbul'da nasıl yaşanır?

1300 tl ile İstanbul yaşanmaz, ancak karın tokluğuna çalışılır, asgari ücret 1300 tl olunca herseye zam gelcek zaten, yani kaşıkla verdiklerini kepceyle alacaklar. 1300 tl ile ancak küçük şehirlerde geçinilir.
Mart 2015

Muhammed Ahmed @muhammedahmed

inploid benzeri bir girişim yapmak istiyorum, nereden ve nasıl başlamalıyım?

İnploid'e anadilinizin eklenmesini isteyebilirsiniz.

Mutlaka kendinize ait bir site yapmak istiyorsanız en azından denemek için ekonomik ve pratik bir kaç yöntemi olan Wordpress üzerine Soru-Cevap sitesi kurmak olur.

Örnekler :
wordpress.org/plugins/dw-question-answe... bir soru-cevap eklentisidir.
startupsozluk.com/ da wordpress ile yapılmış bir soru-cevap sitesidir. QA Engine isimli temayı kullanır. Temayı almak için :enginethemes.com/themes/qaengine/

Başarılar,
Ocak 2015

Gökhan Biçer @Denizcigokhan

Nasıl bir inploid istersiniz?

Sayfa yüklenmeleri biraz daha hızlandırılabilse aslında çok memnun olurum.
Ocak 2015

Fazlı Özdemir @stfazli

Neden çoğu inploid kullanıcısı, 'google' arama motorunu kendisi keşfetmiş gibi cevaplar veriyor?

Çünkü,
Neden çoğu inploid kullanıcısı, 'google' arama motorunu kendisi keşfetmiş gibi cevaplar veriyor? Sorusunun cevabını google da bulamazsınız.
Aralık 2014

Gizli Kullanıcı

Herkes matematik dersini yapabilir mi? Başarılı olmak için nasıl bir yol izlenilmelidir?

Öncelikle fizik ve edebiyatla beraber en sevdiğim dersti her zaman. Bence normal zekası olan herkes lise matematiğini öğrenebilir. Sadece öğrenmek için sarf edilmesi gereken efor farklı olacaktır. En zeki sınıfta öğrenir, en az zeki olan da aynı konuya belki 3 saat ayırmak zorunda kalır ama öğrenir. Üniversitedeyken liselilere özel ders veriyordum ve hiçbir öğrencim verdiğim derslerden sınıfta kalmadı. Yani kimisi de kendi çabasıyla belki de öğrenemez ama bilen birinden yardım alarak öğrenebilir. Aslında bu kısmı ben tembel olarak nitelendiriyorum, yardım alarak öğrenebiliyorlarsa kendi kendilerine de anlayıp öğrenebilirler ama motivasyonları eksiktir. O korkulu rüyayı hobiye çevirin, bakın ne de güzel öğreniliyormuş. . .
Aralık 2014

Şaman @chamacon

Yıllardır bolca emek verdiğimiz inploid'in soru ve yanıtları neye göre sildiğini bilmek istemez misiniz?

Öncelikle herkesten rica ediyorum, biraz sakinlik. Olayı biraz detaylı incelemek ve aydınlatmak için bazı bilgiler vererek başlayalım.

Silinme zamanına göre son silinen 100 soru (gizli/anonim sorular hariç) ve bu soruların aldığı yanıt sayısı ve ayrıca soruyu soran kullanıcılar aşağıdaki şekildedir.

Sizden ricam lütfen listeyi dikkatlice inceleyiniz ve silinmesinin yanlış olduğunu düşündüğünüz kaç tane soru var bir düşününüz. Bunu düşünürken bazı kriterlerden bahsedeyim yeri gelmişken.

Öncelikle bir soru,mükerrer olduğu için silinebilir. Eğer mükerrer olan soruların her ikisi de yanıt almış ise, bunlar birleştirilerek tek hale getirilebilir.

Bir soru,çok fazla yazım hatası içeriyorsa ve anlam eksikliği var ise silinebilir. Mesela aşağıda şöyle bir soru var; "bana acil deney lazım çünkü 1. Olursam tablatle laptop alıyorum:)"

Not; yazım hataları moderasyonda düzeltilebilir ancak bazen soruyu soran kişinin anlatmak istediği düşünceyi değiştirmemek adına bunu yapamıyoruz. Çünkü, bunu yaptığımızda "sorumu neden değiştirmişler, ben bunu sormamıştım" şeklinde şikayetler geliyor.

Bir soru,soru değil ise silinebilir. Mesela aşağıda şöyle bir soru var; "Galaxy note 4"

Bir soru, soran kişinin eğlence çabası ya da fazlaca geyik ise silinebilir. Mesela şöyle bir soru var; ""Ceviz getireyim yersin" sözünden ne anlıyorsunuz? Bu soruyu herkes anlayabilir mi? "Beni benden alırsan seni sana bırakmam" sorusuna bile cevap verenler varken bu soruya cevap vermemenizi şimdiden şiddetle kınarım... Ceviz cümlesindeki felsefeyi açıklayınız.. " sağolsun guzinturhan bizleri hiç rahat bırakmıyor soruları ile :)

Bir soru,şikayet aldığında silinebilir. Buna şu an örnek veremem ancak şikayet konusu soru ve şikayet edenin rahatsız olduğu noktalar dikkate alınarak silinme ile sonuca bağlanabilir.

Bir soru,hakaret, küfür, aşağılayıcı kelimeler, kişinin sadece kendi düşüncesini, reklam ve bunlara benzer sakıncalı şeyler içeriyorsa silinebilir.

Bir soru,sürekli olarak aynı kişi tarafından yukarıdaki sebeplere dayalı olarak ve genel kullanımı bozmaya yönelik biçimde soruluyor ise silinebilir. Yani buradaki durum şudur; örneğin sevgili guzinturhan tarafından sorulmuş sorulara baktığımızda tablo şöyle:

[guzinturhan]: "Ceviz getireyim yersin" sözünden ne anlıyorsunuz? Bu soruyu herkes anlayabilir mi? "Beni benden alırsan seni sana bırakmam" sorusuna bile cevap verenler varken bu soruya cevap vermemenizi şimdiden şiddetle kınarım... Ceviz cümlesindeki felsefeyi açıklayınız..
[guzinturhan]:'Bir bakireden beklenmeyecek sürpriz kaltaklık yetti canıma sarraflık' cümlesini felsefik, sosyolojik ve psikolojik açıdan açıklayabilecek misiniz?
[guzinturhan]:Yani sen İstanbul'sun ya da İstanbul'un kokusu vb sinmiş üstüne. İstanbul parçalarında neden İstanbul var ve ben neden İstanbul deyince gözlerim doluyor ve unutamıyorum?
[guzinturhan]:İnploidde tanıdığınız ağzı yayık bir şamar oğlanı var mı, varsa ismi nedir?
[guzinturhan]:Buranin modetörü kim
[guzinturhan]:Bir toplantida sikıntidan patladiginizda naparsiniz ?
[guzinturhan]:Bir toplantida sıkıntıdan patlamak uzeresiniz naparsiniz :)
[guzinturhan]:Bir toplantida sıkıntıdan patlamak uzeresiniz naparsiniz :)
[guzinturhan]:Kalbinizde kac gül kuruttunuz?


İşte sorun da burada başlıyor sanırım. Şimdi bu tabloya baktığımda, ben şöyle düşünüyorum; burada oluşturulan içeriğin sadece size değil başka insanlara da faydalı olabilmesi için bir mekanizma gerekiyor. Hatta zaman zaman bu mekanizmanın iyi olmasından dolayı memnuniyet belirtiyorsunuz. Şimdi ise hayal edin ki her önüne gelen yukarıdakine benzer sorular sorarsa burası sizce nasıl bir yer olurdu?

Örnekse örnek buyurun, sevgili cevahircakir diyor ki "inploid benim sorularımı sansürlüyor, bu uygulama faşizandır". Tarih sırasıyla kendisinin sorduğu ve silinen soruları;

[cevahircakir]: Ben gerçeğim ya siz gerçek misiniz ??
[cevahircakir]:Seviyorsan git elini tut bence halay çekersiniz olursa olur olmadı bi çay içersiniz derken?
[cevahircakir]:İnploid benim soruları sansürlüyor! Bu faşizan uygulamanın sizce bir mantığı var mıdır, doğru mudur

Ayrıca, aşağıdaki listeye bakınca, moderasyon tarafında nelerle uğraştığımızı da bir miktar anlamanızı rica ediyorum. Listenin devamında bazı açıklamalar yapacağım, lütfen okuyunuz.

===================================================================
Kendinize ait, içerisinde bloğunuzun ve takipçilerinizin olduğu bir web siteniz olsun istermiydiniz ?
0 YANIT gustobilisim

"Ceviz getireyim yersin" sözünden ne anlıyorsunuz? Bu soruyu herkes anlayabilir mi? "Beni benden alırsan seni sana bırakmam" sorusuna bile cevap verenler varken bu soruya cevap vermemenizi şimdiden şiddetle kınarım... Ceviz cümlesindeki felsefeyi açıklayınız..
4 YANIT guzinturhan

'Bir bakireden beklenmeyecek sürpriz kaltaklık yetti canıma sarraflık' cümlesini felsefik, sosyolojik ve psikolojik açıdan açıklayabilecek misiniz?
5 YANIT guzinturhan

insanlar neden karsısındakine kötü davranırken bir başkasından iyilik bekler ?
1 YANIT AYSGL

Bugüne kadar Orhan Pamuk un ve Elif Şafak ın kaç tane eserini okudunuz ?
0 YANIT omerkomurcu

Yani sen İstanbul'sun ya da İstanbul'un kokusu vb sinmiş üstüne. İstanbul parçalarında neden İstanbul var ve ben neden İstanbul deyince gözlerim doluyor ve unutamıyorum?
1 YANIT guzinturhan

yağmur kar bulut ve dolu arasındaki benzerlikler
0 YANIT sasasasaas

Birkaç gündür sağ tarafta çıkan Travel Girls reklamları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu kızları davet etsek gelip bizde mi kalıyorlar? ☺
0 YANIT chamacon

eğer para kazanmak gibi bir derdiniz olmasaydı, ne ile meşgul olurdunuz?
0 YANIT ozgeekupeli

Kadın/erkek ilişkileri ile ilgili sorulardan sıkıldığımı hissediyorum peki ya siz kadın/erkek ilişkileri ile ilgili sorulardan sıkıldınız mı, neden?
2 YANIT devrimdeniz

Seçme şansınız olsa hangi zaman diliminde yaşamak isterdiniz?
4 YANIT HECTOR
Seçme şansınız olsa hangi zaman diliminde yaşamak isterdiniz ..
0 YANIT HECTOR

Okuyacağınız son kitap, sarfedeceginiz son sözcük , göreceğiniz son kişi (ruhunuzu alacak olan değil :) ), bulunacaginiz son yer, son şarkı ve aşık olacağınız son kişi cevaplar sizi nasıl bir duyguya sürüklüyor ne ne olurdu?
2 YANIT omerkomurcu

Galaxy note 4
0 YANIT ismailkacmazer

Mustafa Sarıgül Vatikan'ın emri ile İBB adayı oldu diyenlerin, tayyibin ak Sarayın açılış ziyaretini PAPA hazretlerine (!) yaptırması arasındaki çelişkiyi anlamak için bir insanın ZEKİ olması gerekli midir?
1 YANIT hakkan

midyatweb(nokta) com/yazarlar/tuba-ceker/dobo-suryani-yemegi-midyat/156/
0 YANIT tubaceker

Ask nedir
0 YANIT zekiye2

bana acil deney lazım çünkü 1. Olursam tablatle laptop alıyorum:)
0 YANIT yagmur5

bu sitenin moderatoru kim? 0 YANIT belgisaygi
bu sitenin moderatoru kim? 0 YANIT belgisaygi

Bir daha dünyaya gelecek olsanız nerede veya hangi zamanda doğmak isterdiniz?
4 YANIT belgisaygi

Kapısı kapalı ve saatte 100 km hızla giden bir otobüs düşünün. Siz koltuğa sabitsiniz ve gözünüzün önünde yer değiştirmeyen bir sinek uçuyor. Klima açık veya kapalı olabilir. Camlar ve kapılar tamamen kapalı.
1 YANIT vildirivizzik

Tam iç dünyanız kararmışken nasıl kendinize gelirsiniz acaba hı?
0 YANIT sirayet

Doğru yada yanlış nedir? Yanlışla gunah ayni kavramlar midir? Degilse yanlis neden gunah olmaz. Ornegin; Acliktan olmek uzere olan evsiz ve parasiz bir cocugun bir markete girip konserve calmasi dogru mudur yanlis midir? Calmak olumsuz bir eylem ise ve cocugun sadece karnini doyurmak icin hirsizlik yapmasi yanlis ise dogru olan nedir? Tabi bu yanlis ise gunah midir degil midir?
0 YANIT mutlutesaduf

Kader kismet diyoruz. Hoş, peki sizce insanin kaderi bir midir? Evet sayi ile 1 midir sadece? Lakin insan kaderini kendi cizer klişesini de goz onune alirsak insanin kendi insiyatifiyle yonlerdigi kaderi tartismaksizin bir de Allah`in bize yazmis oldugu kaderi konusacak olursak insanin aslinda bir suru kaderi oldugunu ve anlik kararlarla aslinda herseyi her an degistirebilecegini varsayabilirmiyiz? Copcu birini dusunun (Asagilama olarak algilaanmasin-Itibar duzeyi) Copcu olmasi kayitsiz sartsiz Allahin takdiri midir? Degil ise kendi takdiri midir?
0 YANIT mutlutesaduf

Alaaddin sihirli lambasindan çıkıp : sadece bir süper güç edinebilme hakkın var dese seçimin ne olurdu?
2 YANIT omerkomurcu

Doğru yada yanlış nedir? Yanlışla gunah ayni kavramlar midir? Degilse yanlis neden gunah olmaz. Ornegin; Acliktan olmek uzere olan evsiz ve parasiz bir cocugun bir markete girip konserve calmasi dogru mudur yanlis midir? Calmak olumsuz bir eylem ise ve cocugun sadece karnini doyurmak icin hirsizlik yapmasi yanlis ise dogru olan nedir? Tabi bu yanlis ise gunah midir degil midir?
0 YANIT mutlutesaduf

Doğru yada yanlış nedir? Yanlışla gunah ayni kavramlar midir? Degilse yanlis neden gunah olmaz. Ornegin; Acliktan olmek uzere olan evsiz ve parasiz bir cocugun bir markete girip konserve calmasi dogru mudur yanlis midir? Calmak olumsuz bir eylem ise ve cocugun sadece karnini doyurmak icin hirsizlik yapmasi yanlis ise dogru olan nedir? Tabi bu yanlis ise gunah midir degil midir?
0 YANIT mutlutesaduf

Günümüzde yaşayan Türk yazarlar
0 YANIT nazliyildirim

Hava durumu tahminleri nasıl yapılıyor?
0 YANIT Caimsun

Parse error: syntax error, unexpected ')' in /home/a6931709/public_html/CreativePlayer/themes/default/functions.php on line 5
0 YANIT selimayaydin

Merhaba benim 2 sorum yayından kaldırılmış. Benzer bir soru yokken, kaldırılmasının Nedeni nedir?
1 YANIT anildogan

Arkadaşlar telefon almayı düşünüyorum ama bir türlü karar veremiyorum.Galaxy note 4, LG G3 ve HTC M8 arasında gidip geliyorum. Yarımcı olursanız sevinirim
1 YANIT ismailkacmazer

Sizce ortaokul 5. Sınıf zor mu?
0 YANIT omercelikel

Acaba neden ellerde olduğu gibi ayak parmaklarının birer adı yok?
3 YANIT belgisaygi

Günlerdir geçmek bilmeyen mide ağrısına var mıdır bi'çare? 0 YANIT devrimdeniz
Günlerdir geçmek bilmeyen mide ağrısına var mıdır bi'çare? 1 YANIT devrimdeniz

Adnan Oktar'a bir soru sormanız gerekseydi, o soru ne olurdu?
3 YANIT anildogan

Çocukluk hayalleriniz nelerdi?
3 YANIT anildogan

İnploidde tanıdığınız ağzı yayık bir şamar oğlanı var mı, varsa ismi nedir?
1 YANIT guzinturhan

bir kahraman olmak istediniz. Bu hangisi olurdu? ( film karakteri, çizgi film karakteri... ) :)
0 YANIT nedimalpsecgel

En çok sevdiğiniz sarılar?
2 YANIT anildogan

Php de oturumlar konsunu ve header konusunu acces veritabanı olay yordamlarını ve acces sql kodları bilen var mı
0 YANIT serdarakar1994

En iyi hava durumu veren xml web servisleri hangileri
0 YANIT KUYUCUOGLU

Orf ve adetlerlere gore evlilik hazirliklarinda , kiz tarafi 'yatak odasini', erkek tarafi diger esyalari aliyormus..... Peki namusuna bu kadar duskun olan bir ulkede, Yatak odasinin kadin tarafindan aliniyor olmasi bir gonderme midir? Neden mutfak veya salon takimini degilde, yatak odasini alir?
0 YANIT Minerva

1000000 lira kazanmak için 1 milyon kişiden 1 er lira yada 100 bin kişiden 10 ar lira almak için nasıl bir yol izlersiniz?
1 YANIT anildogan

Yahu ne dir ne değildir ? Bu durum hissetmeleri? Sanal alemde almış başını gidiyor.Yeni bir akım başladı da bizim mi haberimiz yok açlık tokluk sevgi eksikliği fazlalığı sancılı keyifli durumlar diş ağrıları boyun tutulmaları hayır yani face den durum güncellemelerine hissiyata göre cevap mı geliyor
0 YANIT tcnesimesakrak

Babasız büyümenin eksileri nelerdir?
5 YANIT eskiz

Şair Hasan PULUR “Hadi ordan hain-i vatan sümüklü cenabet' sözleriyle neyi ima etmektedir?
3 YANIT devrimdeniz

Ödenmeyen Fatura? 0 YANIT neverwalkalone
Dil Nasıl Ortaya Çıkmıştır? 0 YANIT aydintanis

Ölüme yakın uykulardayım cümlesinden ne anlıyorsunuz?
2 YANIT guzinturhan

11. Sinif öğrencisiyim hala idealimdeki mesleği bulabilmiş degilim ve artık bir hedef belirlemem gerektiginin farkindayim , tavsiyeleriniz ?
0 YANIT baharsalici1

Tercih etme hakkınız olsaydı. Dünya da hangi canlı türü olmak isterdiniz.
0 YANIT bedirhanoguz

Bir sevgiliye alınacak en güzel kitap sizce nedir? Aklımda o kadar seçenek var ki secemiyorum :)) )
0 YANIT seydakrtll

günlük hayattan buharlaşmaya örenekler süblimleşmeye örnekler kırağılaşmaya örnekler katıya örnekler
0 YANIT ozgegurel

Sosyal sınavına gireceğim. Sizce nereden çalışabilirim?
0 YANIT tuanaberfintur

merhaba arkadaşlar, ben şu anda makinada okuyorum 10. Sınıfım bu sene iki seçeneğim var ya teknik resim yada cnc fakat bölümümden memnun değilim. Teknik resim olabilir bu arada teknik liseyim ben. üniversitede bölüm değiştirme gi bir hakkım söz konusumu sayın arkadaşlar lütfen cevap yazın bekliyorum
1 YANIT mehmetkutlu

inploid nasıl kullanılır, nasıl popüler kullanıcı olunur? 1 YANIT hepinizgibi
inploid nasıl kullanılır, nasıl populer kullanici olunur 0 YANIT hepinizgibi
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende

İstatistik Frekans Sınıf Sayısı Sınıf Limiti 0 YANIT ebb

Ask denilen sey bir kere mi oluyor :) 0 YANIT guzinturhan

Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende
Ağrı tarifi nasıl yapılır, yapılmalıdır? 0 YANIT nazende

İnploid benim soruları sansürlüyor! Bu faşizan uygulamanın sizce bir mantığı var mıdır, doğru mudur
7 YANIT cevahircakir

Emc bilişim kampanyaları sayesinde projelerinize daha uygun fiyata daha fazla değer katmak ister misiniz?
1 YANIT emcbilisim

Seviyorsan git elini tut bence halay çekersiniz olursa olur olmadı bi çay içersiniz derken?
2 YANIT cevahircakir

Buranin modetörü kim 0 YANIT guzinturhan
Eniştenin baldızı ile çok fazla ilgilenmesi doğru mudur? 57 YANIT MehmetAktas
Bir toplantida sikıntidan patladiginizda naparsiniz ? 0 YANIT guzinturhan
Bir toplantida sıkıntıdan patlamak uzeresiniz naparsiniz :) 0 YANIT guzinturhan
Bir toplantida sıkıntıdan patlamak uzeresiniz naparsiniz :) 0 YANIT guzinturhan
Kalbinizde kac gül kuruttunuz? 0 YANIT guzinturhan

Hastane atıklarının en tehlikeli kısmını oluşturan besiyerieri vb. enfeksiyöz atıklar; buharla sterilize edildikten sonra rahatlıkla kentsel atıklarla birlikte gömmeye gönderilebilir. Bu ifade doğru mudur yanlış mıdır ?
0 YANIT abdulkerim

Bin odanız olsa odalarınızı nasıl döşerdiniz? 0 YANIT chamacon

deneme.. 0 YANIT dodgegtscharger

Ben gerçeğim ya siz gerçek misiniz ?? 1 YANIT cevahircakir

Cübbeli Ahmet Hoca Atatürkçü olsaydı saygı duruşuna kalkmayanların kafalarını be yapardı?
0 YANIT aslanoz

Kişi diş fırçası olduğu halde neden dişlerini fırçalamaz? 0 YANIT devrimdeniz
İç mimarlik olmak icin izlenmesi gereken yol nedir ve bu meslek hakkinda dusunceleriniz neleedir???
0 YANIT hilalkacr

ALMANYA 1 dünya savaşında niçinTÜRKİYE nin yanında yer aldı çıkarı neydi.
1 YANIT ademsahin

Ben 100 e 100 bi duzlemde calisma yapacam hangi malzemeyi secmeliyim mimarlarr :)
0 YANIT kadircanaydinl

Ben 100 e 100 bi duzlemde calisma yapacam hangi malzemeyi secmeliyim mimarlarr :)
0 YANIT kadircanaydinl

===========================================================

Sevgili Şaman, öncelikle yazdığın bazı şeylere hem üzüldüğümü hem de kırıldığımı belirtmek istiyorum. Senin buradaki varlığın ve emeğin bizim için elbette önemli. Her kişinin emeği için de aynı düşüncedeyim. Fakat yazdığın şeylerde çok haksızlık ediyorsun bence.

"Benim kanaatim inploid akapeci yatırımcı buldu ve onun siteyi kurtaracağını umuyorlar ama yanılıyorlar. Dikta yönetimi sürerse biz olmayacağız... "
"Yok abi ne serti, inploid de senin gibi düşünüyor, her bir kullanıcıyı harcamaya hazırlar... "
"Sadece benim değil hepimizin emeklerini harcıyorlar, yokmuşçasına. Yazılı emeğe değer vermez bir site oluyor burası ama doğru dürüst fotoğraf ve video paylaşım özelliği de yok ki... "


Bunlar kesinlikle çok çok yanlış değerlendirmeler, bence ayıp ediyorsun.

Düşünsene dostum, çok basit bir örnek vereyim sana; hangi internet sitesinin kurucusu TeamViewer ile senin bilgisayarına bağlanıp, site ile ilgili fotoğraf yükleme sorununu çözmeye çalışırdı?

Pekala, bazı teknik veya kullanım sorunları var haklısınız. Fakat bu sorunları sizlerle beraber listeledik ve ilerliyoruz. Her defasında söylüyorum, ilerliyoruz ve düzeltiyoruz. Biraz zaman alıyor bazı şeyler ancak devam ediyoruz. En azından devam etmek istiyoruz.

Umarım yazdıklarım herkese faydalı olur.
Kasım 2014

Şaman @chamacon

inploid'in özelliklerini ne kadar kullanıyorsunuz?

1. Arama penceresini kullanıyor musunuz?
2. Arama yapmak için Google'da inploid'de arayacağınız terimlerin yanına inploid yazdığınızda inpolid içindeki aramanızı daha detaylı yapabileceğinizi biliyor musunuz?
inploid

3. Yazı, yanıt, link,soru paylaşımlarınızı diğer sosyal medya hesaplarında paylaşıyor musunuz? Bunun için paylaş butonuna bir kez basmanız gerekli, ardından herhangi bir sosyal medya hesabınızın yanındaki Hesabını bağla seçeneğini seçiyorsunuz. Bu kısım bence çok önemli. Bu sayede öncelikle site çok hızlı bir şekilde büyüyebilir, size de artısı sizin gibi insanların (sosyal medya bağlantılarınızın) siteye üye olması olur. Kaldı ki sitenin büyümesi tüm üyeler için yararlı olacaktır. Hem aradığınızı bulma ihtimaliniz her yeni üyeyle artacak hem de herkes kafasına göre üyeler bulacaktır. Bunu tabii sadece sosyal medya mantığıyla düşünmemelisiniz. Beraber beyin fırtınası yapabileceğiniz insanlar da bir miktar anlaşabileceğiniz insanlardan çıkar.
inploid

inploid

inploid

4. Başkalarının paylaşımlarını sosyal medya hesaplarınızda paylaşıyor musunuz. Bu da yukarıdaki nedenlerle önemli. Ayrıca paylaşım yapmanın bir de şekeri var, her paylaşım size saygınlık puanı getirir.

5. Sorularınıza eş anlamlı sorular ekliyor musunuz? Sağ alta giderseniz ekleyebilirsiniz. Bu özellik sorunuzun altına yazılan yanıtların yazdığınız eş anlamlı sorular sorulduğunda da hem site içinde hem de Google'da bulunmasını sağlayarak sitenin popülerliğine ve site içinde yanıtların bulunabilirliğine katkı sağlar. Bunun da şekeri var, her eş anlam yanılmıyorsam 2 puan ediyor. Bunu diğer tüm sorulara da çekinmeden uygulayabilirsiniz. Win win, hem site kazanır hem de siz.
inploid

6. Yazılarınıza ve diğerlerinin yazılarına o yazı içinde yanıtlanmış olan soruları ekliyor musunuz? Madde 5'deki getirilerin hepsi burada da mevcut. Yine sağ aşağıdan soruları girebilirsiniz.

inploid

Sitenin canlı tutulması için yukarıdaki özellikle sosyal medyada paylaşım seçeneklerini kullanmıyorsanız sitenin bazen çok durgun olmasından şikayetçi olmamalısınız. Facebook'u da Twitter'ı da Ekşisözlük'ü de kullanıcıları oldukları şey haline getirmişlerdir. Katkılarınızı esirgemezseniz burası da büyür, gelişir...

Bunları yapmayanlara merakımdan soruyorum, eleştiri niteliğinde değil, sadece eksiği tespit etmek istiyorum.
  1. Site çok durgun, hep aynı sorular dönüyor diye şikayet ettiğiniz olmuyor mu?
  2. Neden sitenin büyümesine sosyal medya paylaşımlarınızla katkıda bulunmak istemiyorsunuz?
  3. Facebook ya da Twitter sayfanıza layık olmadığımızı mı düşünüyorsunuz? (Hesap bağlam konusunda sıkıntı yaşıyorsanız sadece aşağıdaki geri bildirim tuşuna basarak probleminizi özetlemeniz yeterli olacaktır)
  4. Arkadaşlarınızın buradaki aktivitelerinizi görmesinden mi çekiniyorsunuz?

Bence etinden, sütünden, kılından hatta tezeğinden faydalandığımız bu sitenin ayakta kalmasının temelleri bizleriz. Büyümeyen tüm işletmeler küçülür ve yok olur. Bu yok olmayı engellemek elimizde, hatta yok olmayı engellemekten ziyade sevdiğimiz bu mecrayı büyütmek elimizde. Burada yaptıklarımızı ve diğerlerinin yaptıklarını ne kadar dışarıya paylaşırsak sitemiz de o kadar büyüyecek ve gelişecektir.

Benim yaklaşımım şöyle oluyor, Facebook'da paylaşmaya değer bulduğum bir çok şeyi önce inploid'de ardından inploid üzerinden Facebook'da paylaşıyorum. Ya da burada yazdığım herhangi bir şeyi beğendiğimde diğer arkadaşlarım da okusun diye Facebook ve Twitter'da da paylaşıyorum. Bu da yetmiyor beğendiğim diğer paylaşımları da sosyal medya hesaplarımda paylaşıyorum.
Kasım 2014

Şaman @chamacon

Hakkan'ı (@hakkan) nasıl bilirsiniz?

İlk yanıtı ben yazayım. Esprisi kişiliğiyle beraber olgunlaşmış, görüntüsünde 80'lerin ruhundan taviz vermeyen, yeri geldiğinde aksiliği ve edepsizliği de kendisi kadar olgun olan, mesleğinde bilgili, diğer tüm konularla da ilgili olan, inploid sayesinde edindiğim dostumdur. Tersine gelmediğiniz sürece çok pozitiftir. İnsan sevmediğini iddia eder ama sosyal konularda çok duyarlıdır. Aslen doğulu olduğunu söylese de safkan bir Angaralıdır, topal oyununu ondan iyi oynayan göremezsiniz. En tahammül edemediği şeyler:

1. Güzel muhabbetlerin içine edenler. Gerektiğinde döver de, bir kere tuttum dövmesin diye, yarım saat sonra ben kovalamıştım zevzeği, yani birini dövmeye kalkarsa tutmayın, sezgileri güçlüdür ve mutlaka haklıdır ☺
2. Alkolün ziyan edilmesi. Size alkol ve muhteşem sohbeti eşliğinde Angara turu yaptırmadıysa mutlaka tanışın, muhabbeti koyultun ve o turu kapın.
3. Kendisi önce insan sonra Müslüman'dır, ateistlerle bir zoru olmadığı gibi son 12 senedir türeyen çakma Müslümanları da gördüğü yerde sopalar. Yok öyle şiddet düşkünü değildir, güçlü kalemiyle sopalamayı tercih eder.

Hoşsohbettir, onunla muhabbet ederken vaktin nasıl geçtiğini anlayamazsınız. Sohbet ettiği insanı yücelterek dinler ki samimiyet artsın, mevzular derinleşsin. Dürüsttür, burnu boka batacak olsa bile dürüstlüğünden ödün veremez, bu da sanırım pozitif, renkli ve raad kişiliğinin temelini oluşturur. Atatürkçüdür ama faşist değildir. Kürtle, ateistle ya da geyle hiçbir problemi yoktur, her insan onun için ilk olarak eşit insandır, insanları sadece cinsiyetlerine göre ayırır; erkekleri pek sevmez, erkekseniz onunla muhabbete iki sıfır geriden başlarsınız. Bir de zavallı dostum fotojenik değildir. Canlısını gördüğünüzde Johnny Depp'le muhabbet ettiğinizi düşündürecek kadar da güzel bir insandır. Müzik ve sanatı sever, artık fazlaca edebiyat tükettiğini sanmıyorum ama zamanında yeterince tüketmiş olduğu hal ve tavırlarından bellidir. Küfrederken bile görgülü ve kibardır...

Bu arada inploid'den bugüne kadar edindiğim en önemli bilgi Hakan (@hakkan) 'ın telefon numarasıdır ☺
Kasım 2014

Jawair Chaker's @cevahircakir

Keziban denildiğinde inploid kullanıcılarından aklınıza ilk kimin ismi geliyor?

Aradaki "i" fazla mı yoksa bu sözcüğe mi uyacak kullanıcı? :)
Daha fazla

313 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.