Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsan

Bu sayfada işlenen İnsan türünün biominal adı Homo Sapiens 'tir. Diğer türler için bu bağlantıyı takip edinizİnsan (taksonomik adıyla Homo sapiens Latince "akıllı insan" veya "bilen insan"), Homo cinsi içerisindeki yaşayan tek tür. Anatomik olarak 200.000 yıl önce Afrika'da ortaya çıkmış ve modern davranışlarına 50.000 yıl önce kavuşmuştur.Dik duruşa, görece gelişmiş bir beyine, soyut düşünme yeteneğine, konuşma (dil kullanma) kabiliyetine sahiptir. Bu yetenekleri Dünya'daki diğer türlerden farklı olarak kullanış amacı geniş araç-gereç yapımına imkan sağlamıştır. Kendisinin farkında olması, rasyonelliği ve zekası gibi yüksek seviyede düşünmesini sağlayan özellikler insanı "insan" yapan nitelikler olarak sayılmaktadır.

Ağustos 2016

Insan  yeni bir  gönderide  bulundu.

İnsan, Evren, Her Şey

Bir patlama sonucunda bir evren oluşmuş, genişlemiş ve genişlerken de yıldızlar, gezegenler, galaksiler, astroidler oluşturmuş, hepsinin belirli rotaları oluşmuş. Bu gezegenlerin birinde su, hava, sıcaklık, madde dengesi çok iyiymiş ve ortaya canlı denen bir varlık çıkmış. Bu canlı çoğalmış ve farklı türlerde canlılar oluşmuş. Bu canlıların her biri ayrı ayrı sanatlara sahipmiş; kiminin gözü çok iyi görürmüş, kiminin kızılötesi görüşü varmış, kiminin burnu çok iyi koku alırmış, kimisi antenlerini kullanarak haberleşirmiş, kimisi çelik telden kuvvetli ağ üretirmiş, kimisi elektrik üretirmiş vs vs. Ve en son olarak Dünya'ya insan denen bir canlı gelmiş; bu canlı evrenin nasıl başladığından kara deliklere, elektronlardan protonlara ve bunların nasıl oluştuklarına, elektromanyetik dalgalardan ışığa, canlıların özelliklerine, hücrelere kadar çoğu konuda büyük bilgilere sahipmiş. Ve insan diğer canlıların hepsini kullanabiliyormuş, onları hizmetçisi haline getirebiliyormuş. Diğer canlıların hepsinden farklıymış.

Sizce de çok ilginç değil mi? Bunlar sanki bir senaryo gibi değil mi? Hem de çok iyi yazılmış bir senaryo
Haziran 2016

Akin, bir soruya yanıt verdi.

Bir milyon dolar karşılığında yapabileceğiniz şeyler ve bu şeylerin en son haddi nedir?

Bu soru ne yapacağına göre kişisel ve finansal hesaplar sonucunda verilecek karar eğer cidden 1 milyonun varsa... Eğlence amaçlı herkes bir hayal kurar tabi çok da eğlencelidir. Ben bu sorunun cevabını net bir şekilde verinceye kadar 25%'yle para piyasalarindan para kazanırdım. Kalanı da bankada yatardı.
Nisan 2016

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

24 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.