Bilmek istediğin her şeye ulaş

Intel

İşlemci

Koordinatlar: 37°23′16.54″N 121°57′48.74″W Intel, ABD merkezli, dünyanın en büyük işlemci üretecisi ve en bilinen işlemci markasıdır. Şirket, 1968 yılında Gordon E. Moore tarafından kurulmuştur. Adı int-egrated el-ectronics'ten gelmektedir. İlk olarak 1971 yılında Intel 4004 mikroişlemcisiyle piyasaya çıkmıştır. Günümüzde, bilgisayarların büyük kısmında Intel işlemcilerinin kullanılması, önceden sadece bilgisayar üreticilerinin bildiği mikroişlemci markasını, kullanıcılara da öğreten Intel Inside reklam kampanyası sayesinde olmuştur. Şirketin piyasa değeri 150 milyar dolar civarındadır. Intel, AMD'nin 1995 yılından sonraki sürecinden olumsuz etkilenmiş. 1995 yılından sonra AMD'nin araştırma geliştirme etkinliklerine ağırlık vermesiyle masaüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere ilk olarak 64 bit işlemcileri piyasaya sürmüştür.

Ağustos 2014

Gökhan Çancılar  yeni bir  gönderide  bulundu.

Mac Mini : SSD’siz Asla | Gökhan'ın İnternet ve Teknoloji Blogu

Yaklaşık 1 yıldır mac mini kullanıyorum. i7 işlemci ve 10 GB RAM mevcut. Ama gel gelelim işletim sisteminin hazır hale gelişi, programların açılma süresi oldukça uzun. Bazen takılma bile olabiliyor...
Aralık 2013

Umut Akin, bir soruya yanıt verdi.

Intel Core i7 4960x ne gibi özelliklere sahiptir?

Intel'in extreme edition ailesi olarak ortaya çıkardığı yeni nesil işlemcisi olan 4960x serisinde Sandy Bridge E mimarisi yerine Ivy Bridge E mimarisi kullanılmıştır. Fiziksel olarak 6 çekirdeği, hyper threading ile 12 çekirdeğe sahiptir. 3,6 ghz çalışma frekansı turbo boost ile 4 ghz seviyelerine yükseltilebiliyor. Bu özelliklerinin yanı sıra 15 mb'lık bir ön belleğe de sahip olması diğer işlemcilerden farkını ortaya çıkarıyor.
Eylül 2013

Ömer Ilik, bir soruya yanıt verdi.

Temmuz 2013

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Mart 2013

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

i7 işlemcili 3 Gb DDR2 veya DDR3 Ram ve Ati Ekran Kartı sahibi en az 500Gb HDD konfigürasyonlar menzilinde dizüstü bilgisayar önerebilecek misiniz?

@ScaleSkin MSI GT serileri gayet iyi, performanslı ama 16GB RAM takıyorlar bir de canavar gibi GeeForce. Ücreti mukabilinde RAM'lerin 8GB'sini serviste çıkrattırıp satabilirsin sanırım. Sonuçta yine 8GB kalır. Aslında istediğin konfigürasyonu Kadıköy'deki Monster firmasında toplatabilirsin ama onu toplamamak için bayağo dil dökeceklerdir, haklı olarak. O işlemciye neden o kadar az RAM düşündün? Neden ATI, tam da GeeForce'lar revaçtayken? Amaç nedir? Neden o işlemciyi böyle bir konfigurasyonda harcamak istiyorsun?
Mart 2013

Cem Okuyucu, bir soruya yanıt verdi.

i7 işlemcili 3 Gb DDR2 veya DDR3 Ram ve Ati Ekran Kartı sahibi en az 500Gb HDD konfigürasyonlar menzilinde dizüstü bilgisayar önerebilecek misiniz?

İ7 için ram çok düşük ne yapacaksın bu konfigürasyonu??? İ3 için istesen oluru var ama İ7 için çok düşük randıman alamazsın.. yazık o işlemciye...
Mart 2013

İsmet Acar, bir soruya yanıt verdi.

Bilgisayarımdaki işlemci 3.2 Ghz Intel Core i5 ve Ram 8 GB fakat ekran kartım paylaşımlı NVidia GT 6300. Ekran kartım paylaşımlı olduğu için yüksek oyunlarda performans sorunu yaşar mıyım?

Ekran kartının paylaşımlı olması kendi belleği yetmediği anlarda bilgisayar belleğini kullanma özelliği taşıması demektir. Saydığınız oyunlarda herhangi bir problem yaşamazsınız. Özel bilgisayarımın özellikleri aynı (core i7 farkı var sadece) bugün e kadar sorun yaşamadım(crysis 3, call of duty full serisi, pes 13 oyunları oynadım)
Şubat 2013

Serkan Kiose, bir soruya yanıt verdi.

Bilgisayarımdaki işlemci 3.2 Ghz Intel Core i5 ve Ram 8 GB fakat ekran kartım paylaşımlı NVidia GT 6300. Ekran kartım paylaşımlı olduğu için yüksek oyunlarda performans sorunu yaşar mıyım?

Paylaşımlı ekran kartları ilgili olarak şu yanıtı dikkate alabilirsiniz. inploid.com/dialog/159859/ Buna ek olarak ekran kartınız çok kötü bir ekran kartı değil ve bu RAM ile problem yaşayacağınızı sanmam. Ne var ki oyununuzun grafik motoru grafik kartının işlem kapasitesini zorlarsa oyundaki ayrıntılı görüntüleri kaçırma şansınız her zaman var.

6 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.