Bilmek istediğin her şeye ulaş

IŞİD (Irak Şam İslam Devleti)

IŞİD (Irak Şam İslam Devleti) Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Aralık 2015

Gökhan Biçer, bir soruya yanıt verdi.

Linkteki ufak anketi bir de burada yapalım. Sizce 1) IŞİD bir terör örgütü mü? 2) Türkiye IŞİD'e destek oldu mu? 3) IŞİD'e Türkiye'den katılım var mı? 4) IŞİD Türkiye'de de eylem yapar mı?

  1. Savaş kuralları bellidir. Askerler bunu bilirler. Bu kurallar dışında savaşırsanız ya da savaşırken insanlara zulmederseniz bu terördür. Evet IŞİD bir terör örgütüdür.
  2. Türkiye IŞİD'e destek olmuş olabilir. Türkiye deyince hemen akla yürütme organı geliyor ama bazen yürütme organının haberi olmadan devlet içinde birileri devlet imkanlarını kullanarak yardım edebiliyorlar. Böyle hadiselerin geçmişte yaşandığı hâlâ konuşuluyor.
  3. PKK'ya, Hizbullah'a katılım oluyorsa IŞİD'e neden olmasın? 1990'larda Bosna-Hersek'e ya da Abhazya'ya, Çeçenistan'a savaşmak üzere adam topladılar, buna da topluyorlardır.
  4. Terör örgütünün savunacağı toprakları, sabit bir kalesi, istikrarlı tutması gereken ekonomisi yok. Uluslararası ilişkilerde resmi diplomatik yeri yok. Yeri geldi mi yapar, tabii yapmasını hem kendimiz adına hem de onlar adına istemem, zira bazen canlı bomba kullanılıyor; hem terör örgütü tarafından hem de eylem yapılan bölge tarafından hiç kimsenin hayatını kaybetmesini dilemem.
Ekim 2015

Ayhan Şimşek  yeni bir  gönderide  bulundu.

Ekim 2015

Dilara  yeni bir  gönderide  bulundu.

Rusya Suriye'de ne yapıyor.

Leyleklere selam olsun! - FEHİM TAŞTEKİN - Radikal

Rusya dedi ki uçuşa yasak bölge istiyordun, al sana uçuşa yasak bölge! Angajman kurallarını uçan kuşlara kadar genişletenlere kalan birkaç bardak üst üste soğuk su içmek! Ancak soğutur!
Ekim 2015

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Işitlerini vuruyorlar diye üzülmüş zavallım. Bence gitmişken sağlam bi ağlasın, bizde tutuyor hani belki Putin de yer aynı ayakları...

Erdoğan: Putin'e üzüntülerimi aktaracağım

Rusya'nın Türkiye'ye Suriye'de IŞİD'i vuracağı bilgisini verdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile yeniden görüşeceğini belirtti. Erdoğan, "Bu konudaki üzüntülerimi de kendisine aktarmak istiyorum. Attıkları adımı yeniden gözden geçirmelerini kendisinden isteyeceğim" dedi.
Ocak 2015

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

IŞİD eşcinsel oldukları gerekçesiyle iki kişiyi metrelerce yüksekten attı - Dünya Haberleri - Radikal

Cinayet ve Erkek ile ilgili haberleri mi aramıştınız? IŞİD eşcinsel oldukları gerekçesiyle iki kişiyi metrelerce yüksekten attı haberi için hemen tıklayın!
Ocak 2015

Murat Emecan, bir soruya yanıt verdi.

IŞİD'in arka planında sizce kimler var?

Çok basit tabii ki; emperyalist ülkeler.
Aralık 2014

Raskolnikov, bir soruya yanıt verdi.

Kasım 2014

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

PA-RA-LI EĞİ-Tİ-ME HAAAA-YIR!

IŞİD paralı eğitime geçti! - Dünya Haberleri - Radikal

Dolar ve Afganistan ile ilgili haberleri mi aramıştınız? IŞİD paralı eğitime geçti! haberi için hemen tıklayın!
Kasım 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bak seen eski ustadan çırağa eleştiri... Keşke amacı Esad'ı devirmek değil de bölgenin hayrı olaydı... Niyet meselesi işte...

Abdullah Gül IŞİD'i önceden biliyor muydu?

Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman, Abdullah Gül'ün IŞİD'in kurulacağını önceden bildiğini iddia etti.
Ekim 2014

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

Hayda Breee..! Kılıncını vurdu taşa, taş yarıldı baştan başa.

Antalya'da kılıçlı dehşet - Türkiye Haberleri - Radikal

İstanbul ve Türkiye ile ilgili haberleri mi aramıştınız? Antalya'da kılıçlı dehşet haberi için hemen tıklayın!
Ekim 2014

Suat Köroğlu, bir soruya yanıt verdi.

Sizce Davutoğlu IŞİD'e karşı savaşmak için ABD'nin Esad'a da saldırmasını neden şart koşuyor? ABD'nin Esad'la bir zoru olmadığı için bu, savaşa girmiyoruz anlamına gelebilir mi?

Bence olaya türkiye boyutundan bakılınca tamamen gelecek kaygısı... Sonuç olarak ABD bölgede bugün var yarın yok. Türkiye, en geniş sınır hattında kendisine diş bileyen bi yönetimi gayet tabi istemiyor. Büyük patronla hesapların iyi yapılması lazım o yüzden. Yarın bir gün belini doğrultmayı başarabilen bir Esat, geçmişin müdahalesini ne tür bi yoruma tabi tutar ve ne tür tavırlar takınır bilinmez. Üstelik müdahalecilerden biri hemen dibinde ve zamanında belini doğrultmaması için her türlü çabayı sarfetmiş Türkiye iken... Bunlar Davutoğlu'ca düşüncelerin yorumu. Türkiye için zaten risk batağı haline gelen Suriye'ye iktidarımız artık daha temkinli yaklaşıyor(!)... .
Daha fazla

5 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.