Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kablosuz Ağ

Kablosuz yerel ağ, kablolu iletişime alternatif olarak uygulanan, RF (Radyo Frekansı) teknolojisini kullanarak havadan bilgi alışverişi yapan esnek bir iletişim sistemidir.Unrecognized parameters: 'rvprop', 'rvsection'

Nisan 2014

Gizli Kullanıcı

Android cihazlarda kayıtlı wireless şifresi nasıl öğrenilir?

Android'de wireless şifresi ancak root edilmiş telefonlarda bulunur.
 • Telefonunuz root ise dosya yöneticisini açın.
 • data/misc/wifi dizinini takip edin.
 • Açılan klasörde wpa_supplicant.conf dosyasını bulun. Şifre bu dosyada kayıtlıdır.
  Android
Mart 2014

Gizli Kullanıcı

Kablosuz ağıma giren bilgisayarları nasıl tespit ederim?

Internet tarayiciniza 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 yazarak Modem ekranina sifreniz ile giris yapin. Kablosuz Aglar bolumunde bagli olan kullanicilari ip adresleri ve mac adresleri gorunur bu sekilde programsiz kontrol edebilirsiniz.
Kasım 2013

Gizli Kullanıcı

Bilgisayarımda kayıtlı ağ şifresini nasıl öğrenirim?

 1. Denetim Masası> Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni açın.
  Bilgisayar
 2. Bağlı olduğunuz bağlantının üzerine tıklayın. Bilgisayar
 3. Kablosuz özellikleri butonuna, ardından Güvenlik sekmesine tıklayın. Bilgisayar
 4. Ağ güvenlik anahtarı kısmında şifreyi görebilirsiniz.
Kasım 2013

Gizli Kullanıcı

Bilgisayarımı başka bilgisayarlar için modem olarak kullanmam mümkün mü?

Evet, mümkün. Tabii ağ kartınız bunu destekliyorsa. Bu konuda pek çok yazılım var ama çoğu işe yaramıyor. Benim geçende kullandığım güzel bir yazılım var. İki üç tıkla sanal ağ oluşturuyorsunuz: Connectify Hotspot

Bu program bilgisayarınızın kullandığı bağlantıyı bilgisayarınızda ayrı bir ağ kurarak bilgisayaranıza modem işlevi görüyor. Böylece diğer cihazlar sizin bilgisayarınız üzerinden internete bağlanabiliyor.

Programı kurup başlatıyorsunuz. Ekranın sağ altında beliren pencereden ağ ismi ve şifresi belirledikten sonra başlat butonuna tıkladığınızda bilgisayarınız bir modem gibi sinyal yaymaya başlıyor. Böylece diğer cihazlar sizin sinyallerinizden yararlanabiliyor.
Ağustos 2013

Gizli Kullanıcı

Kablosuz ağ sinyalleri nasıl güçlendirilir?

Kablosuz ağın yayılmasında evin yapısı önemli bir faktördür. Köpeğinizin nerede yattığından akvaryumunuzun nerede yer aldığına kadar birçok etken kablosuz sinyalin bir metre daha fazla veya az çekmesine neden olur. Bunun için birkaç faktöre dikkat edilmeli:
 • İnternet kullanıcılarının çoğu router'ın ince ayarını değiştirmez ve kalabalık bir router trafiği mahallinde yaşıyorsanız routerların birbirinden etkilenmesi veya zayıflatması söz konusu olabilir. Bu nedenle kanal sayısını değiştirmek yararlı olabilir. Bunun için web tabanlı bir uygulama olan Meraki Wi-Fi Stumbler iyi bir araç. Bu araçla en az kullanılan kanalı öğrenebilirsiniz.
 • Router konumlandırması da önemlidir. Anteninizin dikey konumda olması, yakınında elektronik alet olmaması veya sinyalin yayılmasına engel olabilecek bir metalin olmaması, evin merkezi bir noktasına yerleştirilmesi, yüksek bir yere koyulması önemlidir.
 • Odanıza bir iki metre kala sinyal bitiyorsa CAT kablosu döşemek iyi bir çözüm olabilir. Bunun yanında router antenini de uzatabilirsiniz: goo.gl/N2q8ru
Mayıs 2013

A. Sakin @abdullahkaratas

İki bilgisayar arasında nasıl kablosuz ağ kurarım?

İki bilgisayar arasında kablosuz bağlantı kurarak hem dosya paylaşımı hem de internet paylaşımı yapabilirsiniz. Bunun için izleyeceğiniz adımlar:
 1. Başlat>Denetim Masası>Ağ ve Paylaşım Merkezi>Yeni bağlantı veya ağ kurun menülerini takip edin.
 2. Karşınıza çıkan pencereden Kablosuz geçici(bilgisayarlar arası) ağ kur seçeneğini seçin.
 3. Ağ adı ve şifrenizi belirleyin. Başkalarının internetinizden izinsiz yararlanmasını istemiyorsanız parola kullanmanızı öneririm.
 4. İleri'ye tıkladığınızda ağ kurulacak. Bu ağın yöneticisi siz oluyorsunuz. Eğer internet paylaşımı kurulmamışsa tekrar Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne gelip orada Gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştirin'e tıklayarak internet, medya, dosya, yazıcı vb. paylaşımları açabilirsiniz.
 5. Diğer bilgisayar ağ listesini yenilediğinde ismini koyduğunuz ağa tıklar ve parolayı girerek sizin ağınıza dahil olur.
Nisan 2013

Caner Acu @cnr4

3G ve Wi-fi ağları arasındaki farklar nelerdir?

Kablosuz AğKablosuz Ağ
 • 3G ağları küresel mobil teknolojisi içinde oldukları için wi-fi'den çok daha geniş kapsama alanına sahiptir.
 • Wi-fi ağları 3G ağlardan çok daha hızlıdır.
 • 3G ağları bir ücrete tabii iken wi-fi ağları genellikle ücretsiz kullanabilirsiniz.
 • 3G ağları wi-fi ağlardan daha güvenlidir.

6 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.