Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kadınlar

Kadınlar, (İngilizce:Women) 1978'de Charles Bukowski tarafından yazılmış bir romandır. Kitabın ana karakteri yarı-otobiyografik olarak yaratılmış Henry Chinaski'dir. Diğer romanlarından farklı olarak Kadınlar, Chianski'nin başarılı bir şair ve yazar olarak tanındıktan sonraki hayatını anlatır. Ancak roman, diğer romanlarında olduğu gibi, Chianski'nin kadınlardan aldığı anlık hazları işler. Kitapta, Chianski'nin takma adı, gerçek hayatta Bukowski'nin takma adlarından biri olan Hank'tir. Roman, genel olarak Chianski'nin kadınlara karşı bitmeyen doyumsuzluğuna odaklanır. Aynı zamanda, kadınlara erkeğin gözünden dünyayı anlatma rolünü de üstlenmektedir. Kitabın kapağındaki resmi, Charles Bukowski kendisi çizmiştir.

Haziran 2017

Hakan @hakkan

Yanına insan oturmasın diye çantası için de otobüste bilet alan kızın çantası mı daha kıymetlidir yoksa beyin yerine taşıdığı oturma organı mı?

Hocam o mantıkla arkadaki dörtlüyü kapatabiliyor muyuz? :) Toplu taşımalarda böyle bir mantık yürütebilen arkadaşın kekine mantar falan koymuşlardır :) Çantayı kenara alıp, belediyeye vermiş olduğu ekstra bilet için teşekkür edip, bir dahaki sefere daha rahat bir yolculuk için taksi kullanmasını tavsiye edip kulaklığı takıp oturmak lazım diye düşünüyorum. Bir de bir süre kek neyim yemesin :)
Kasım 2016

Insan @cahilinsan

Kadınlar neden güzeldir?

Estetik kavramı kadınla bağdaştırılır çoğu zaman. Güzellik ve zarif olmak da. Peki bahsedilen yüz güzelliği ile beden güzelliği midir? Diye sormak istiyorum. Çünkü kalbi güzel diye bana güzel görünen erkekler de var. Sadece kadınları anlatmak için sınırlandırılmış bu kavrama daha geniş pencerelerden bakılmalı bana göre.
Eylül 2016

Marty Mcfly @selimpusat

Aşk seksi öldürüyor mu?

Yok öyle bir şey C: Bilakis seksi coşturuyor.
Ağustos 2016

Marty Mcfly @selimpusat

Kadınlar mı daha şekilcidir, erkekler mi? Neden?

Erkekler: "Güzel sevmeyene adam denir mi." eksisozluk.com/guzel-sevmeyene-adam-den... Daha güzel bir nesil oluşturma dürtüsünün aslında evrimsel bir zorunluluk olduğunu da düşünüyorum. Bunun bekçiliğini de erkeklerin yapıyor olması aslında kadınların da bunun karşılığı olan güç arayışında olmalarıyla kıyaslanabilir. Görüldüğü üzere erkeklerin şekilciliği kadınların gücü yücelticilikleriyle beraber güzel ve güçlü nesillerin oluşmasına hizmet ediyor.
Aralık 2015

Gökhan Biçer @Denizcigokhan

Jinekoloji nedir?

"Jinekoloji,kadın sağlığı ve hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Daha çok kadın hastalıkları ve doğum ana bilim dalı ile eğitim verilen tıp fakülterinde obstetrik, yani doğum ve ilgili patolojileri dışarda tutan ancak bir noktada onkolojiyi de içeren bilim dalıdır. Bu bilim ile ilgilenen uzman doktorlara jinekolog denir. " diyor Vikipedi.
*
Bana göreyse kadını çözmeye en yakın bilim dalıdır :)
Kasım 2015

Yazdımdurdum @ersever

Bir kadın blogundan beklentileriniz nelerdir?

Ben bir kadın gözüyle izlenen filmlerin yorumlandığı bir sinema blogu olmasını isterim elimden geldiğinde de yardım etmekte isterim eğlenceli olur çünkü.. .
Kasım 2015

Insan @insanevladi

Bayanlar arasındaki giyim çeşitliliğinin nedeni nedir?

Çeşitlilik zaten normal olan durum olmalıdır. Bence soruyu değiştirip "Nasıl oluyor da pişti olabiliyorlar? " şeklinde sormalı. Sonuçta sosyolojik ya da psikolojik olarak anomali gösteren konu kadınları aynı şeyleri giymeye iten dürtü olabilir. Bence medya, reklam, moda sektörü vb olmasa tüm kadınlar birbirlerinden farklı giyineceklerdir; sonuçta pembenin moda olduğu yıl bütün kadınlar pembe sevmeye, mavinin moda olduğu yıl da mavi sevmeye başlamayacaklardır.
Ekim 2015

Gizli Kullanıcı

Toplumun dildo kullanımına bakışı nedir?

Lapseki'den çıkma şu çeşit bir bereket tanrısı var:

Cinsellik

Bu sorunun yanıtı bence bu şekilde alınamaz. Bireyelerin yani bizlerin bu konudaki düşüncesi sorulup yanıtlar birleştirilerek bir sonuca yaklaşılabilir. Bizlerin dildo kullanımına bakışı aynen soruyu soranın kendisini gizlemesi gibidir. Kendisi a, a giren yapay bir s.k olduğu için çok ayıptır, hiçbir zaman ondan bahsetmeyiz. Birçok modern kadının başucu çekmecesi olmasa bile iç çamaşırı çekmecesinde arkada gizlenmiş bir şekilde bulunur. Kendi kendilerine kullanıp kullanmadıklarını bilmiyorum ama sürekli tokmak gibi sert olan rakip çok hoşuma gitmese de arada bir fantezi için çıktığında pişman da etmez.
Nisan 2015

Sengoz @hasansengoz

Eğer kadın egemen bir toplumda olsaydık kadınlar erkeklere şiddet (fiziksel, duygusal, psikolojik) uygular mıydı?

Bence zaten erkeklerin egemen olmasının sebebi fiziksel olarak güçlü olmalarıdır. Bundan dolayı eğer kadın egemen bir toplum olursa kadınların güçlü olması gerekir. Her hangi taraf bir şekilde güç elde ettiğinde ister istemez diğer tarafın ezileceğine inanıyorum. Şuanda da erkek fiziksel olarak üstün olup şiddet uygulasa bile bazı kadınlar da duygusal ve psikolojik olarak güç gösterisi yaparak karşı cinsi alt ediyor bir şekilde baskı uyguluyor.
Baskı ve şiddet güç dengesi olmayan yerlerde kaçınılmazdır.
Mart 2015

Gizli Kullanıcı

Kadınlar neden çok ayakkabıları olmasını severler?

Kadınlar arasında çok ayakkabı sevmek, moral bozuldukça ayakkabı almak gibi garip alışkanlıklar Umutsuz Ev Kadınları gibi tüketim toplumunun uç noktalarında yaşayan kadınları anlatan Amerikan dizileriyle moda olmuş ve yıllar içinde kadınların beynine kazınmıştır. Tabii sadece moda da diyemeyiz, iş hayatında yaşanan tatsızlıkları erkekler genellikle alkolle unutmaya çalışırken daha sağlıklı yaşama eğiliminde olan kadınlar da alışverişle unutmaya çalışıyorlar. Genellikle kıyafetleri ve kombinasyonları bol oluyor ama her kombinasyona en uygun ayakkabı alınana kadar ayakkabı repertuvarı tamamlanmış olmuyor, bir de her sene modanın değiştiğini düşündüğünüzde yeni bir parça giysi yeni üç kombinasyon eder ki yeni üç ayakkabı gerektirir. Tabii iş ayakkabıyla da bitmez onlara uygun çanta da gerekir... Neyse kadınınız size iyi davranıyorsa ve yeterli para da mevcutsa varsın alsın, kadının daha mutlu olması sizin de mutluluğunuzu olumlu yönde etkileyecektir.
Şubat 2015

Aslı Kob @asliko

Bir kadın inşaat mühendisi, şantiyeci olabilir mi?

Hem de öyle bir olabilir ki. Erkek mühendisin yaptıramadıklarını yaptırabileninden bile olur.
Şubat 2015

Çiğdem Çelik @cigdemcelik

Human Papilloma virüsü ve aşısı hakkında bilgileriniz nelerdir?

HPV özetle cinsel organlara tutunarak kansere kadar götürebilecek bir tablo oluşturan virüstür. Ayrıca bulaşma oranı enfekte olan kişiyle temas edildiğinde çok yüksektir. En çok bulaşma riski her cinsel yolla bulaşan hastalıkta olduğu gibi çok eşlilik.. Ancak burda tam temas olmasına gerek yok genital siğil dokunma ile de geçer.

Özellikle kadınlarda risk büyük çünkü virüs rahim ağzı hücrelerinden besleniyor. Bu aşının bizim rutin takvimimize koyulması şart ancak hala bir sonuç yok. Çünkü HPV karşı haydi bir aşılanayım demek gibi bir lüksümüz yok belli bir yaştan sonra hiç bir etkisi kalmıyor.Sadece 12-26 yaş arasında genç kızlara ve en erken 9 yaş başlangıç olarak yapılabilmektedir. Erkekler üzerinde aşılama protokolleri söz konusu değildir. Bu nedenle erkeklerin tek korunma yolu tek eşlilik....
Tanısı için pap smear testine başvuruluyor. Bu testi genç kızlarda yapabilmek zor, çok profesyonel jinekolog bulmak gerekebilir.. Bu nedenle hpv de tanı konulmadan aşılama yaptırma gibi bir ön koruma durumu söz konusu. . .
Ocak 2015

Gizli Kullanıcı

Kadınlar neden yanlarında fiziken ruhen ve maddiyat olarak güçlü erkek ister? Böyle düşünmeleri kadınları erkeğe göre ikinci plana itmiyor mu?

Çok güzel bir Test Burada Sorunuzun Cevabı Var Bu herkese Göre Değil Bir Genel Test Tabi Böyle Olmayanlarda Var
Daha fazla

884 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Regl

11 Kullanıcı   13 Soru   19 Yanıt

Güzellik

234 Kullanıcı   60 Soru   123 Yanıt

Kadın Davranışları

54 Kullanıcı   10 Soru   40 Yanıt

Kuaför

20 Kullanıcı   7 Soru   12 Yanıt

Kadın Çalışmaları

3 Kullanıcı   3 Soru   10 Yanıt

Üreme Hakkı

4 Kullanıcı   3 Soru   4 Yanıt

Züccaciye

1 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt