Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kaş (İnsan Vücudu)

İnsan Vücudu

Kaşlar, alın kemiğinin göz çukurunu sınırlayan tümsekleri üzerinde bulunan özelleşmiş kıllardır. Bu kıllar kalın ve kısadır. Burun üst noktasından dışa doğru bir kavis çizerler. Kadınlarda, erkeklere nazaran daha dar bir şerit halindedir. Uzunlukları 6-10 mm; kalınlıkları ise, kadınlarda 50 mikron, erkeklerde 90 mikrondur. Kaşlar, estetik bir görünüm kazandırırken, gözlerin üstten korunmasına da yardımcı olmaktadırlar. iki göz üzerinde bulunan kaş araları açık ve kılsız olduğu gibi, bazende kıllı olabilir ve iki kaşı birbirine birleştirir. Bu kaş şekline tek kaş denir. Tek kaşlar genellikle erkeklerde bulunur.[kaynak belirtilmeli] Kaşların dökülmesi hastalık alametidir. Cüzzam hastalığı, lenfoma, mantar hastalıkları ve bazı asabi (sinirsel) hastalıklarda kaşlar dökülebilir.

Temmuz 2014

Demir ALTAN, bir soruya yanıt verdi.

Kaşlar tıraş edilirse, yeniden çıkar mı?

Ortaokulda sınıf arkadaşımın kaşlarının seyrekliğiyle alay edilmesi (ki bu eylemcilerin içlerinde bende vardım) sonucu kendisi tarafından yapılan olaylar zinciri. Şahit oldum ki kesilen kaşlar tekrar çıkıyor ha gürleşiyor mu derseniz kısır döngü diyebilirim.
Mayıs 2014

Devrim Güren, bir soruya yanıt verdi.

Kaşlar tıraş edilirse, yeniden çıkar mı?

Saçınız tıraş ettikten sonra tekrar uzuyor mu? Evet, uzuyor. Çünkü köklerini söküp almıyorsunuz. O halde neden kaşlarınız yeniden çıkmasın?
Temmuz 2013

Devrim Güren, bir soruya yanıt verdi.

Botoks ile kaş nasıl kaldırılır?

GüzellikBotoks, enjekte edildiği kasın çalışmasını engeller. Kaş kaldırmada da bu mantık hakimdir. Kaşın çevresindeki kaslara botoks enjekte edilir, kası asıl kaldıran kaşa enjekte edilmez. Böylece kaşı aşağıya çeken kaslar ve etrafındaki kaslar uyuşturulur. Artık yalnızca kaşı kaldıran kas çalıştığı için de kaş yukarı kalkar. 2-3 dakika süren uygulamadan sonra etkiyi görmek için biraz beklemek gerekir. Kişiden kişiye değişir, bazılar 1 gün beklerken bazıları 14 gün bekleyebilir. Yarattığı etki ise 4-6 ay arasındadır.
Temmuz 2013

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

0 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.