Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kara taşıtları kasko sigortası ya da kısaca kasko; bir aracın kaza geçirmesi, yanması, çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan bir sigorta sözleşmesi.Trafik sigortasından farklı olarak poliçe sahibinin kendi aracının hasarını da kısmen veya tamamen karşılar. Trafik sigortasının aksine, zorunlu değildir. Kasko sözcüğü Türkçeye İtalyanca casco (kaza) sözcüğünden geçmiştir.

Haziran 2014

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

GENERALİ ARAŞTIRDI: GECE GÜNDÜZ TRAFİKTEYİZ

2656

Generali Sigorta Araştırma Merkezi’nin (GAM) biraraya getirdiği çeşitli araştırma sonuçları ilginç detayları ortaya çıkardı. Buna göre İstanbul, Moskova’dan sonra Avrupa’nın trafikte en çok zaman geçirilen kenti oldu. Generali’nin, Türkiye ve Avrupa’da çeşitli kurumlar tarafından yapılan araştırmaları biraraya getirerek oluşturduğu profile göre Moskova ortalama yüzde 65 yoğunluk ile zirveye yerleşirken, İstanbul yüzde 57 yoğunluk ile ikinci oldu. Generali, İstanbul’da yaşanan trafik artışının önemli unsurlarından birisinin son yıllarda, otomobil satışlarına olan ilginin artması olduğuna dikkat çekiyor.

Farklı araştırmalardan edinilen bilgiye göre* Portekiz’den Rusya’ya kadar 59 ülkenin büyük şehirlerini kapsayacak trafik yoğunluk haritasına bakıldığında; Rusya’nın başkenti Moskova, yüzde 65 ile birinci sırada yer alırken, Türkiye’nin en büyük ve metropol şehri İstanbul yüzde 57 ile ikinci oldu. Polonya’nın başkenti Varşova’nın yüzde 44 ile üçüncü olduğu sıralamada, İtalya’nın Palermo kenti ile Fransa’nın Marseille şehri yüzde 40’lık trafik oranıyla dördüncülüğü paylaştı. Moskova’da trafiğin en yoğun olduğu zamanlarda bu oran sabah yüzde 114 olurken akşam yüzde 133’e ulaşıyor. Onu takip eden İstanbul’da ise yoğunluk oranları sabah yüzde 81’i, akşam ise yüzde 127’yi buluyor. Haftalık olarak ele alındığında ise İstanbul’da Pazartesi günleri sabah, Cuma günleri akşam saatlerinde yoğunluk zirve yapıyor.

TRAFİKTE ORTALAMA 64 DAKİKA VAKİT GEÇİRİYORUZ

Yoğunluğun zirve yaptığı günlerde trafikte bekleme süresinin 64 dakikaya ulaştığı görüldü. Günde ortalama 30 dakika sürdüğü düşünülen ev ve iş arasındaki trafikte yaşanan yoğunluk, yıllık olarak 118 saatlik bir gecikme yaratıyor.Generali Sigorta, daha önce farklı kuruluşlar tarafından yapılan araştırmaları biraraya getirerek trafik yoğunluğunun son derece yüksek olduğu İstanbul’da ve Türkiye genelinde, trafikte geçirilen zamanın önemine ve olası risklere dikkat çekiyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Generali, söz konusu durumun etkenlerinden birisinin şüphesiz Türkiye’deki GSYİH’nın 2008’den bu yana artışı ve aynı zamanda 2014 ilk çeyreğinde düşüş göstermiş olsa dahi önceki yıllarda yaşanan önemli artış olduğuna dikkat çekiyor. 2003 yılında Türkiye’de 1000 kişiye 95 araç düşerken, son 10 yılda görülen büyümeyle birlikte 2013 yılının verilerine göre 1000 kişiye 164 araç düşüyor. **

Trafikte günün önemli bir zamanını geçirdiğimizi hatırlatan Generali, Zorunlu trafik sigortası sahibi olmayan kesimin yüzde 7 ve kasko sahiplerinin yüzde 63 gibi çok düşük oranda olduğu Türkiye’de, ‘sigortalı olma’ bilincini artırmaya çalışıyor. Konuyla ilgili olarak Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric şu açıklamada bulundu: “İstatistiklere göre** on yıl içerisinde (2003-2012) ehliyet sahibi kişilerin sayısı yüzde 53 oranında arttı. Fakat kazalar yüzde 185 oranında artarken, bu kazaların yüzde 90’ının maalesef sürücü hatalarından kaynaklandığı ortaya çıktı. *** Ayrıca, bu kazaların yaklaşık olarak yüzde 40’ı ise çarpışma ya da bir aracın diğerine çarpması sonucu meydana geldi. Sürücüler kendilerini çok iyi birer sürücü olarak görseler de, yol ve hava koşulları veya trafikte bekleme süresinin yarattığı stres ve gerginlik gibi sürücüleri etkileyen dış etmenlerin olduğunu aklımızdan çıkartmamız gerekir. Bu yüzden bir sigorta şirketi olarak görevimiz sürücüleri zor koşullarda desteklemek ve hayatlarını kolaylaştırmak. Bu yüzden Generali olarak insanlara Sigortanın Kolay Halini sunarak hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Türkiye’de özellikle kişi başı gelirin artış göstermesiyle birlikte son 10 yılda otomobile olan ilgide artıyor ancak sigortalı oranına baktığımızda halen zorunlu olmasına rağmen Trafik Sigortası’nı yaptırmayan bir kesim bulunuyor.Amacımız varolan risklerle ilgili herkesi uyararak ülkemizdeki sigortalı sayısını arttırmak” dedi.
Haber: ishansigorta.com.tr/generali-arastirdi-gece-gunduz-trafikteyiz.aspx? pageID=505& nID=6576& NewsCatID=366
Haziran 2014

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

VEFAT TAZMİNATINA AYAR GELİYOR

2656

Sigortacılar, trafik sigortasında ödenen hasara yönelik yeni düzenleme için kolları sıvadı. Bu çerçevede; hasara aracılık edenlerin trafik kazası mağdurlarını zarara uğratmalarının önüne geçilecek, Suiistimal Bürosu kurulacak, trafik sigortasında zarar kişinin kendi sigorta şirketinden karşılanacak ve araçların tamirinde sadece sertifikalı eşdeğer parça kullanılacak. Başlatılan tüm bu çalışmalar da yıl sonunda tamamlanacak.
Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Ramazan Ülger, özellikle trafik kazası mağdurlarını zarar uğratan hasar aracılarının sigorta sektörünün en önemli sorunlarından biri olduğunu belirterek, destekten yoksun kalma tazminatı olarak adlandırılan vefat ve sakatlık tazminatlarının standart hale gelmesiyle bu sorunun çözüleceğini söyledi.
TSB’nin düzenlediği, sigortacılığın 2013 yılı ve 2014’ün ilk çeyrek sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda, sektörün oto sigortalarına yönelik projeleri de anlatıldı. Toplantıya; Ramazan Ülger, Başkan Yardımcıları Ragıp Yergin, Mete Uğurlu ile Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Gülen ve Genel Sekreter Vekili Mehmet Kalkavan katıldı.

TAZMİNATA STANDART

Ramazan Ülger, trafik sigortalarında ödenen vefat ve sakatlık tazminatları ile ilgili yeni bir düzenlemenin kaçınılmaz hale geldiğini ifade ederek, “Bu konu, sigortalı ile sigorta şirketi arasında yürütülen bir işlemden çok, arada bir takım organizasyonların para kazandığı ve mağdurdan daha çok menfaat temin ettiği bir sistem haline geldi. Bu sorunu kamu yönetimi ile birlikte hızlıca çözmemiz gerekiyor. Tazminat hesaplamasına belli bir standart getirilmesi trafik kazası mağdurlarını zarara uğratan hasar aracılarını da engelleyecek” dedi.
Ramazan Ülger, trafik sigortasında bir başka düzenlemenin de ‘doğrudan tazmin yöntemi’ olduğunu belirterek, “Sigortalılar, hasarını alabilmek için kusurlu tarafın sigorta şirketine başvuruyor. Herkesin kendi şirketine müracaat etmesi için çalışma yapıyoruz. Doğrudan tazmin sistemi dediğimiz bu çalışma ile trafik sigortası sahipleri hasar sonucu zararlarını karşı tarafından sigortacısından değil kendi şirketinden karşılayacak” şeklinde konuştu.

KASKODA PRİM DÜŞTÜ


Kasko sigortalarına da değinen Ramazan Ülger, yeni uygulamalarla hem kasko hem de trafik sigortasında iyi sürücü kötü sürücü ayrımına gittiklerini vurgulayarak, şunları söyledi: “Bunun etkisi ile de hasarlar hızla düşmeye başladı. Hasar oranlarında ve sayılarında azalmayla birlikte kasko sigortalarının bizim açımızdan sonuçları da düzeldi; bu da fiyatlara yansıdı. Kasko fiyatlarında 2014’ün ilk çeyreğinde önemli düşüşler oldu. Henüz 2013 yılının sonundaki döviz artışları maliyetlere yansımadı ama bu dengeyi kurma adına bazı düzenlemelerin yapılması ya da bazı tedbirlerin alınması gerekiyor. ”

Emeklilik şirketleri zararda

Ramazan Ülger, sektör açısından 2013’ün en önemli gelişmelerinde birinin bireysel emeklilik sistemindeki devlet katkısı olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Nisan sonu itibariyle sistemdeki katılımcı sayısı 4,5 milyona, fon tutarı 28 milyar TL’ye ulaştı. Ancak kesinti oranlarındaki yasal düzenleme nedeniyle şirketlerin gelirleri büyük oranda düşürüldü. 2012’de az da olsa kar edilirken, 2013’de 175 milyon TL gibi emeklilik şirketlerimiz teknik zarar etti ki. Sistemin kurgusunda tüm projeksiyonlarımız belli fon büyüklüğüne ulaşıp, başa baş noktasına ulaşmaktı ve o noktaya da gelmiştik. Düzenlemelerden sonra başa baş noktası negatife döndü. Bu işin sürdürülebilir olması için de bazı düzenlemeler yapılması lazım. ”

Sigorta pazarı yüzde 22 büyüdü

TSB’nin toplantısında Genel Sekreter Vekili Mehmet Kalkavan, 2013 yılında da büyümeye devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:
“2013 yılında prim üretiminde hayat dışı ve toplamda yüzde 22, hayat sigortalarında ise yüzde 25 artış sağlandı. Geçen yıl hayat dışı sigorta branşlarında 879,3 milyon TL, hayat sigortalarında ise 428,3 milyon TL kar elde edildi. Bireysel emeklilikte ise 174,7 milyon TL zarar edildi. Böylece sigorta sektörünün geçen yılkı toplam teknik karı 1,1 milyar TL oldu. Sektörün toplam bilanço karlılığı ise 1,2 milyon TL olarak gerçekleşti. ”

Bilgi için:ishansigorta.com.tr/vefat-tazminatina-ay...
Haziran 2014

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

GENERALİ OTOMOBİLİNİZİ DÜŞÜNÜYOR

2656

Generali Araştırma Merkezi‘nin (GAM) yaptığı araştırmaya göre insanlar genel olarak kazaların, sürüş koşullarının zor olduğu kış mevsiminde artış gösterdiğini düşünürken kaza istatistikleri tam tersini ortaya koyuyor.

GAM’ın yaptığı araştırmaya göre sürücülerin yüzde 83’ü araç kullanmanın en tehlikeli olduğunu düşündükleri zaman kış mevsimi... Sürücülerün yüzde 81’i ise trafik kazalarının en çok kışın yaşandığını düşünüyor. Oysa TUİK verileri, kazaların yıl içinde en yoğun yaz mevsiminde gerçekleştiğini gösteriyor. Haziran ayında tatil döneminin başlamasıyla birlikte, trafik yoğunluğuna paralel kaza oranları da artış gösteriyor.

299.99 TL ÖDEYENE 50.000 TL’YE VARAN GÜVENCE

Generali, yaklaşan yaz mevsimi öncesinde sürücüleri trafikte güvende olmaya çağırıyor. Mini Kasko Ekstra, 299.99TL’lik fiyatıyla sürücüleri diğer bir araçla çarpışma durumunda meydana gelen hasarlar dahilinde yılda iki kere olmak üzere, toplamda 50.000 TL’ye kadar güvence altına alıyor. Mini Kasko Ekstra, “Mini Onarım Hizmeti”ni de kasko kapsamında ücretsiz sunuyor. Mini Kasko Ekstra, ‘Kişisel Eşyalar’ ve ‘Evde Bakım’ teminatlarının satın alınmasıyla poliçenin kapsamı daha da genişletilebiliyor. Belirlenen limitle (yıllık 750TL) sunulan ‘Kişisel Eşyalar’ teminatı, araçta bulunan sigortalı ve/veya sigortalı aile bireylerine ait kişisel eşyaları, Kasko Sigortası Genel Şartları kapsamındaki riskler neticesinde oluşan zararlara karşı güvenceye alınmasını sağlıyor.

Generali Sigorta Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric ürünle ilgili şu yorumda bulundu: “Mini Kasko Ekstra ürününü tasarlarken yüksek maliyeti nedeniyle Kasko Sigortası alamayan ancak kapsamlı güvence isteyen özellikle 3 yaş ve üstü araç sahibi kişileri hedefledik. Önümüzdeki yaz aylarında okulların da kapanmasıyla birçok kişi daha önce hiç gitmediği güzergahları kullanarak farklı yazlık illere yolculuk edecek. Burada da olası riskler daha da artıyor. Özellikle iki aracın çarpışması gibi riskler en çok karşılaşılan durumlar arasında. Bu yüzden Generali olarak fiyatıyla ulaşılabilir ve en çok gerçekleşen riski kapsayan bir ürün geliştirdik. 299.99 TL’lik sabit fiyatıyla tüketiciler aldıkları ürünün içeriğini şeffaf bir şekilde görüp kararlarını kolayca verebiliyorlar. Bu da Generali olarak “Sigorta’nın Kolay Hali” söylemimizin ne kadar arkasında olduğumuzun bir göstergesi. ” dedi.

Haber için:ishansigorta.com.tr/generali-otomobilini...
Haziran 2014

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

GENERALI'DEN SATIŞ SONRASI HİZMETE VURGU

2828

Geli Sigorta’nın Zorunlu Trafik Sigortası satın alan müşterilerine ‘Asistans Hizmeti’ kapsamında sunduğu ücretsiz lastik değişimi ve yakıt bitmesi durumunda yol yardımı hizmeti, Leo Burnett İstanbul yaratıcı ekibi tarafından kampanyanın ikinci reklam filminde anlatıldı. Film, tüm televizyon kanalları ve radyolarda eş zamanlı olarak yayınlandı.
Aylin ve Alper çifti otomobilleriyle yol alırken aracın lastiğinin aniden patlamasıyla şaşkınlık yaşar. Alper arabadan sinirli bir şekilde inerek ceketini çıkarır ve lastik değiştirmek üzere bagajda krikoyu aramaya başlar. Aylin, Alper’e lastik değiştirmek zorunda olmadığını söylediğinde Alper şaşırır ve merak içinde kendisi dışında bu işi kimin yapabileceğini sorar. Aylin, yolda kalınması halinde Generali’den Zorunlu Trafik Sigortası alan herkese ‘Generali Asistans Hizmeti’ dahilinde ücretsiz lastik değişimi hizmeti verildiğini ve tek yapmaları gerekenin Generali’den Ali’yi aramak olduğunu iletir. Generali Asistans Hizmeti tarafından yönlendirilen servis elemanının kısa sürede lastiği değiştirmesiyle film sona eriyor.

Reklam filmi lastik arızası gibi arabayla seyahat eden herkesin sıkça karşılaşabileceği bir sorunun çok kolay bir şekilde çözülebileceğini ve bunun için Generali’den ‘Zorunlu Trafik Sigortası’ alınmasının yeterli olacağını ekrana taşıyor. Film, kampanyanın ilkinde olduğu gibi izleyenlerin yine büyük beğenisini kazandı.

Reklam kampanyasıyla ilgili olarak, Generali Sigorta adına Generali Türkiye Strateji ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric’in yorumları şöyle oldu: “Generali Sigorta olarak Zorunlu Trafik Sigortası satın alan tüm müşterilerimize ücretsiz verdiğimiz ‘Asistans Hizmeti’yle hayatı kolaylaştıran çözümler sunmaya devam ediyoruz. Sigortanın Kolay Halini sunan Generali, zorunlu trafik sigortası kapsamında lastik değişimine ek olarak yakıt bitmesi durumunda yakıt desteği, sağlayarak yolda giderken karşılaşılabilecek olası risklere karşı güven sağlıyor. Böylece yolda başınıza gelebilecek her türlü durumda da sürücülere destek olarak hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Sigortalılarımıza Generali’den alacakları Prestij Trafik Sigortasıyla birlikte ayrıca, araç çilingir hizmeti, akü bitmesi durumunda şarj veya çekme hizmeti de sunuyoruz. Bu da sigortalılarımıza sadece satış anında kolaylık sağlamak değil aynı zamanda satış sonrası da zor durumlarda hayatlarını kolaylaştırmayı amaçladığımızı gösteriyoruz. ”

Çekimleri İstanbul’da 1 günde gerçekleştirilen reklam filminin prodüksiyonunu Spark Film üstlendi. Büyük beğeni toplayan reklam filminin yönetmenliğini Emre Şahin yaptı.

Haber için: ishansigorta.com.tr/generaliden-satis-sonrasi-hizmete-vurgu.aspx? PageID=505& nID=6563& NewsCatID=366
Mayıs 2014

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

KASKOLU ARAÇLARA 743 MİLYON TL TAZMİNAT

Türkiye Sigorta Birliği'nin (TSB) verilerinden derlenen bilgiye göre, geçen yılın ocak-mart döneminde 523 bin 133 olan kaskolu araçlar için ödeme yapılan hasar dosyası sayısı, bu yılın aynı döneminde yüzde 10,2 oranında azalarak 469 bin 403'e geriledi.

Bu kaza dosyaları için sigorta şirketlerince araç sahiplerine 743 milyon 591 bin lira tazminat ödenirken, bu miktar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4 oranında azaldı.

En fazla hasar dosyası otomobillerde açıldı

Yılın ilk 3 ayında kaskolu araç türleri arasında en fazla hasar dosyası otomobillerde açıldı. Bu dönemde kaskolu otomobiller için 327 bin 480 adet hasar dosyası düzenlenirken, bunlara yapılan tazminat ödemesi 473 milyon 572 bin lira olarak kayıtlara geçti.

Söz konusu dönemde 93 bin 681 kamyonet hasarı için 111 milyon 75 bin, 9 bin 475 minibüs hasarı için 12 milyon 266 bin, 9 bin 301 kamyon hasarı için 42 milyon 858 bin, 8 bin 964 çekici hasarı için 59 milyon 206 bin, 8 bin 593 midibüs hasarı için 10 milyon 180 bin, 3 bin 89 otobüs hasarı için 11 milyon 73 bin lira kasko tazminatı ödendi.

Poliçe üretimi yüzde 3,4 arttı

Yılın ilk çeyreğinde taşıt araçları için üretilen kasko poliçe adedi ise önceki yıla göre yüzde 3,4 artarak 1 milyon 133 bine yükseldi.

En yüksek poliçe üretimi 736 bin 384 adetle otomobil kaskolarında gerçekleştirilirken, bunu 216 bin 259 adetle kamyonet, 38 bin 363 adetle kamyon, 32 bin 289 adetle çekici, 28 bin 93 adetle traktör, 24 bin 681 adetle minibüs, 13 bin 732 adetle midibüs izledi.

Sigorta şirketleri, bu dönemde üretilen kasko poliçelerine 1 milyar 99 milyon 46 bin liralık prim yazdı.

Haber için: ishansigorta.com.tr/kaskolu-araclara-743... .
Mayıs 2014

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

MESLEĞİNİZE GÖRE KASKO TARİFESİ

2656

Kasko sigortalarındaki zarar nedeniyle şirketler son birkaç yıldır tarifelerini yeniden düzenlemeyi tercih ediyor. Doğal olarak kasko fiyatları geçmiş yıllara kıyasla oldukça yükseldi. Bu yıl döviz kurlarındaki artışın yedek parça fiyatlarına yansıması da zammın bir başka gerekçesi oldu.

Fiyatlardaki artışın yanı sıra yeni kasko sistemiyle beraber herkes bütçesine en uygun sigorta arayışına girdi. İşte sigorta şirketleri, bu arayışlara yanıt vermek için sürekli yeni ürünler geliştiriyor. Kaza siciline, diğer bir deyişle hasarsızlık durumuna bakarak kişiye özel kasko teklifinden aracın kullanıldığı ile göre farklı kasko tarifesi belirlemeye kadar pek çok seçenek sunuluyor.
Bu konuda Allianz Sigorta ise “Tüm Oto Genişletilmiş Kasko Sigortası” ile ayrışıyor. Bu ürünün en önemli özelliklerinden biri, mesleklere özel indirim sağlaması. Öğretmenler, devlet memurları, eczacılar, mülki idare personeli, emniyet mensupları, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları, üniversite öğretim üyeleri ve yargı mensupları farklı oranlarda indirim avantajından yararlanabiliyor. Her meslek grubuna farklı indirimler ve avantajlar sağlayan Tüm Oto Genişletilmiş Kasko Sigortası, Allianz Sigorta’nın kasko sigortasında iddialı olduğu ürünlerin başında geliyor.

Öğretmenlere yüzde 20 indirim

Peki bu ürün söz konusu meslek mensuplarına kaskoda ne gibi avantajlar sağlıyor? Bu soruya öğretmenlere sağlanan avantajlarla başlayalım. Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı öğretmenler için geçerli olan yüzde 20 indirim avantajı için sigortalının MEB’den öğretmen olduğuna dair belge veya kimlik kartını ibraz etmesi gerekiyor. Özel okulda veya dershanede öğretmenlik yapanlar da ilgili kurumlarda görev yaptığına dair yazı ve öğretmen diploması/formasyon belgesi getirmesi durumunda yüzde 20 öğretmen indiriminden yararlanabiliyor.

Ayrıca aracı tek kişi kullanıyorsa yüzde 20 tek sürücü indirimi uygulanıyor. 30 yaşın üzerinde ve en az 3 yıllık sürücü ehliyetine sahip olmak kaydıyla, kendinizi veya ailenizden bu şartları sağlayan bir kişiyi sürücü olarak belirleyip yüzde 20 indirimden faydalanabiliyorsunuz.

Eczacı, vali ve devlet memurları

Eczacı diploması veya Eczacı Odası kayıt belgesi olması halinde eczacılar için yüzde 10 indirim uygulanıyor. 657 no’lu kanuna tabi tüm devlet memurları için Tüm Oto ve Markalı Kasko ürünlerinde geçerli olmak üzere yüzde 10 indirim yapılıyor.

Aynı indirim oranı vali ve/veya yardımcısı, kaymakam ve/veya yardımcısı için de geçerli. Bunun için vali, kaymakam ve/veya yardımcılarının kimlik kartını ibraz etmesi yeterli oluyor.

Vali ve kaymakamlara kıyasla emniyet mensuplarına daha yüksek indirim sağlanıyor. Polis, komiser ve/veya yardımcısı, emniyet amiri ve/veya yardımcısı için yüzde 15 indirim uygulanırken, bu imkandan yararlanmak isteyen emniyet mensuplarının kimlik kartı olması gerekiyor.

Asker, öğretim üyesi ve yargı mensupları

Öğretmenlerden sonra en yüksek indirim ise TSK mensupları ve üniversite öğretim üyelerine uygulanıyor. Subay, astsubay ve TSK sivil personel ile eşleri yüzde 20 indirim hakkına sahip. Bu imkandan yararlanabilmek için sigortalının TSK mensubu olduğunu gösteren kimlik kartının olması gerekiyor.
Üniversite öğretim üyesi ve okutmanlar için de yüzde 20 indirim uygulanıyor.
Hakim, savcı ve/veya yardımcıları için geçerli indirim oranı ise yüzde 10.

Hangi riskler teminat altında?

Peki bu ürünün normal kaskodan farkı var mı? Allianz Sigorta yetkilileri, bu soruya “Aracınızın başına gelebilecek birçok riski Tüm Oto Genişletilmiş Kasko Sigortası ile teminat altına alabilirsiniz” diye yanıt veriyorlar. Peki Tüm Oto Genişletilmiş Kasko Sigortası hangi riskleri teminat altına alıyor? Bu sorunun yanıtı da şöyle:

“Çarpma, çarpılma, yanma, hırsızlık, halk hareketleri, terör, sel ve su baskını, ferdi kaza, hukuksal koruma, üçüncü şahıslara karşı mali sorumluluk, güvenlik sistemi ve araç kayıt belgesi teminatı, isteğe bağlı seçimlik teminatlar (deprem, yabancı ülkeler, otomobil ve kamyonetlerde sigara yanığı, kişisel eşya teminatı) ile poliçe kitapçığında belirtilen daha birçok riski Tüm Oto Genişletilmiş Kasko Sigortası ile güvence altına alabilirsiniz. ”
Ayrıca, Allianz Sigorta’nın Gümüş ve Altın Koruma paketlerinden birini Tüm Oto Genişletilmiş Kasko Sigortanıza ilave ederek pek çok riske karşı daha fazla güvence sağlama imkanınız var.

Hasarsızlık indirimleri


Tüm Oto Genişletilmiş Kasko Sigortası, poliçe süresince hiç kaza yapmamanız halinde, yüzde 30 ile 65 arasında hasarsızlık indirimlerinden yararlanma imkanı sunuyor. Olası bir kaza sonucunda yüzde 100 karşı tarafın hatalı olduğu durumlarda ise hasarsızlık indiriminiz bozulmuyor.
Camınızın kırılması durumunda, otomobil ve kamyonet dışındaki kullanım tarzları için bir defaya mahsus, otomobil ve kamyonetlerde ise adet limiti olmaksızın hasarsızlık indiriminiz devam ediyor. Yine radyo/müzik çalar hasarınız olması durumunda bir defaya mahsus hasarsızlık indiriminiz bozulmuyor.

Üst düzey yönetici indirimi

Tüm Oto Genişletilmiş Kasko Sigortası’nda aracı tek kişinin kullanacağı durumlarda yüzde 20 tek sürücü indirimi uygulanıyor. 30 yaş üzeri ve en az 3 yıllık ehliyetiniz olması durumunda, siz ve ailenizden bu şartları sağlayan bir kişiyi sürücü olarak belirleyip yüzde 20 indirimden faydalanabiliyorsunuz.
Ayrıca aracı şirket üst düzey yöneticinin kullanacağı durumlarda yüzde 20 tek sürücü indirimi uygulanıyor. 30 yaş üzeri ve en az 5 yıllık ehliyetiniz olması durumunda, şirket yöneticisi ve kendisinin şoförünü sürücü olarak belirleyip yüzde 20 indirimden faydalanabiliyorsunuz.

Bütün bunlara ilave olarak primin peşin ödenmesi durumunda ekstra indirimler uygulanıyor.

Asistans hizmetleri

Tüm Oto Genişletilmiş Kasko Sigortası için sağlanan asistans hizmetlerinin normal kasko ürününden farkı yok. Kaza geçirilmesi veya arıza durumunda, aracın çalınması ve çalınmaya teşebbüs edilmesi halinde, lastiğiniz patladığında, akü veya benzininiz bittiğinde, anahtarı kaybetmeniz veya araç içinde unutmanız halinde 444 45 46 numaralı Allianz Çözüm Hattı'nı aramanız yeterli.

Allianz Çözüm Hattı'ndan yetkili servis, yol durumu, otel, restoran ve çeşitli etkinliklerle ilgili dilediğiniz zaman bilgi alabiliyorsunuz.


Diğer güvenceler

Poliçe kapsamındaki kazalar sonucu aracın serviste kalması durumunda eksper onayıyla yedek araç hizmetinden faydalanabiliyorsunuz.
Otomobil ve kamyonetlerinizi trafiğe çıkış tarihinden itibaren geçecek 1 yıllık süre içerisinde meydana gelebilecek ve aracın tamir kabul edemeyecek ölçüde zarar görmesi veya çalınması halinde peşin anahtar teslim bedeli karşılanıyor.
Poliçe ön yüzünde belirtilen ve poliçenin düzenlendiği tarihteki piyasa rayiç değerinden gösterilen araç ve standart aksesuarlar, hasar durumunda hasar tarihindeki piyasa rayiç değerine göre eksiksiz ödeniyor.
Dilerseniz muafiyetli poliçe seçeneğiyle aracınızı daha uygun primler ödeyerek sigortalatabiliyorsunuz.

Herhangi bir kasko hasarında hem aracınızın korunma, çekilme ve nakil masrafları hem de aracınızda sizinle birlikte seyahat edenlerin uğrayacakları zarar teminat altına alınıyor.

Aracın mevcut anahtarlarından birinin çalınması ya da kaybolması veya Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi ile aracın plakasının çalınması halinde poliçede belirtilen limite kadar teminat veriliyor.

Haber için:ishansigorta.com.tr/mesleginize-gore-kas...
Mayıs 2014

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

GENERALİ'DEN UYGUN TRAFİK SİGORTASI

Zorunlu trafik sigortası, sürücülerin yalnızca üçüncü şahıslara ve üçüncü şahıs mallarına zararı kapsıyor. Generali Türkiye’de bir ilkle bu uygulamayı müşteri lehine çevirerek, teminatlarla sürücülerin kendilerini ve araçlarını da güvence altına almasını sağlıyor.

Sigortacılık sektöründe bir ilk gerçekleştiren Generali, zorunlu trafik sigortasında 69TL’den başlayan fiyatlar sunuyor. Prestij Trafik Sigortası ürünüyle her müşteri gerekli koşullara sahip olduğu ölçüde %70’e varan indirimli fiyattan yararlanabiliyor. Böylece Generali’nin zorunlu trafik sigortasına sahip olanlar, üçüncü kişilere karşı sorumluluklarının yanı sıra kendilerini de güvence altına alabiliyor. Generali’nin Prestij Trafik Ürünü sayesinde araç çilingir hizmeti, lastik değişim hizmeti, yakıt bitmesi durumunda aracın çekilmesi gibi hizmetler ücretsiz olarak sunuluyor.

Herkes İçin Kasko Generali’de!

Sürücüler tarafından pahalı bulunan kasko ürünleri ise yine farklı fiyatlandırmalarla müşterilere ulaşıyor. Prestij Kasko Ekstra, Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra isimli ürünlerin, müşteriler tarafından en sık ihtiyaç duyulan ek teminatları, piyasada yer alan ortalama fiyatlarının 1/5 oranında sunuluyor. Bu ürünler ayrıca müşteriler tarafından en sık ihtiyaç duyulan çarpışma riskini de güvence altına alıyor. Böylece Generali, müşterilerinin hasar geçmişlerine, araç ve poliçe sahibi bilgilerine göre en adil fiyatları sunuyor.

Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric yeni ürün yelpazesi ve yeni fiyat politikasını şu sözlerle değerlendirdi; “Mini Kasko Ekstra, 4-7 yaşındaki araçlar için ve Mini Kasko, 7 yaşından daha eski araçlar için geliştirilmiş ürünlerdir. Böylelikle yeni pazarlar oluşturuyoruz. Düşük kasko fiyatlarımızın bir sonucu olarak müşteri segmentlerimizin her birini mutlu edecek hizmetlerimiz mevcut. Hasar geçmişlerinin tümünü analiz ederek bu ürünleri oluşturduk. Hasar tespitlerinin %80’inin, 2,000 TL altında olan araç kazaları olduğunu gördük. Bu yüzden müşterilerimiz neden daha fazla ödemek zorunda kalsın ki? Bu hususu göz önüne alarak gerçek ihtiyaçlar ve riskler için müşteriye özel tasarlanmış ürünler oluşturduk. Hasarların %65’inin ise aracın araca çarpması sonucu meydana geldiğini ve %56’sının yol yardımına ihtiyaç duyduğunu belirledik. Tüm bu veriler Türkiye’de zorunlu trafik sigortası ve kasko için belirleyici özellikler oldu. ”

Generali’nin Türkiye’ye sunduğu bu ürünler, Avrupa’daki ürünlerle karşılaştırıldığında kapsamlı bir sigorta teminatına sahip. Hatta Avrupa’daki yol yardımı hizmetleri sınırlı olurken Generali Türkiye, Zorunlu Trafik sigortasında Cam Kurtaran teminatı ve Ekstra Asistans gibi ekstra garantilere ilaveten kapsamlı yol yardımı ve araç tahsisi sağlanıyor. Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra gibi sınırlı ürünler Avrupa’da sunulurken sadece çarpışma kazasını kapsıyor. Mini Kasko kullanım yaygınlığı Macaristan’da %20 ve Slovakya’da %16 civarındayken, Mini Kasko Ekstra kullanım yaygınlığı ise %5-%10 oranında dikkat çekiyor.

Haber için: ishansigorta.com.tr/generaliden-uygun-tr... .
Mart 2014

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

OTOMOBİL SAHİPLERİNE SİGORTA UYARISI

11904

Kasko ve zorunlu trafik sigortalarına 8-10 ay taksit yapılırken, Hazine, sigortacılık
mevzuatı uyarınca yüzde 25'i peşin, kalanı 5 taksit olmak üzere ödeme yapılabileceğini, peşinat ödenmediği sürece sigorta sözleşmesinin yürürlüğe girmeyeceğini bildirdi. Hazine, zorunlu trafik sigortasında sigorta şirketinin karşı tarafın hasarını ödeyip ödemediğinin kontrol edilmesi gerektiğini, aksi takdirde gecikme faizi talebiyle karşılaşılabileceğini belirtti.

Hazine Müsteşarlığı, sigorta yaptıran vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı. Kredi kartında 9 taksit sınırlaması öncesi bir vatandaş, sigorta poliçesini on taksit yaptırıp yaptıramayacağını sordu. Hazine'nin verdiği yanıtta, sigortacılık Mevzuatına göre, sigortaya ilişkin ücretin peşin ya da taksitle ödenme olanağı bulunduğu, mevzuatta aksine bir hüküm bulunmadığı sürece, taksitlendirme yapılmasına karar verilmesi durumunda, genel olarak, toplam primin en az yüzde 25'i peşin ödenmek suretiyle, kalan tutarın 5 taksit halinde ödenebileceği belirtildi.

Zorunlu sigortalara ilişkin çoğu zaman peşin ödeme esasının kabul edildiği vurgulanan yanıtta, "Unutmayın! Peşinat ödenmediği sürece sigorta sözleşmesi yürürlüğe girmez. Bu itibarla bir sigorta sözleşmesi için 10 taksit yaptırma imkanınız bulunmamaktadır" denildi.

FAİZ İSTENEBİLİR

Bir vatandaş da kendisinin kusurlu olduğu kazada karşı tarafın hasarının zorunlu trafik sigortası tarafından karşılanmaması nedeniyle hasar tutarının faiziyle istendiğini, ne yapması gerektiğini sordu.

Hazine ise zarar gören kişilerin uğradıkları hasarın giderilmesi için yasal olarak doğrudan kusurlu tarafa ya da onun sigorta şirketine başvurma hakkına sahip olduğunu belirtti. Böyle bir tazminat talebi ile karşılaşılması durumunda sigorta şirketini haberdar ederek gerekli tazminat ödemesinin yapılmasının istenebileceği, ya da ödemeyi kendisi yapıp sonrasında sigorta şirketinin yükümlülüğünde olan kısmını tahsil edebileceği kaydedildi. Yanıtta, "Zarar gören kişinin hasarının giderilmesine yönelik olarak sigorta şirketinizin yasal süreler içinde tazminat ödemesinde bulunup bulunmadığını kontrol etmeniz, gelecekte zarar gören üçüncü şahısların faizi içerir talepleri ile karşılaşmanızı engelleyecektir" ifadesine yer verildi. (HABERTURK)

Kaynak: ishansigorta.com.tr/otomobil-sahiplerine... .
Şubat 2014

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

ANADOLU SİGORTA'DAN PERT KASKO

Anadolu Sigorta, çok az prim ile aracın en önemli risklerini kasko sigortası teminatı kapsamına almak üzere hazırladığı yeni ürünü 'Pert Kasko Sigortası'nı hizmete sundu.

Anadolu Sigorta, mevcut prim seviyelerini yüksek bulmalarından ötürü kasko sigortası yaptırmayan tüketicilere yönelik hazırladığı yeni ürünü Pert Kasko sigortasını piyasaya sundu. Pert Kasko sigortası en az prim ile kasko sigortasındaki en önemli temel riskleri teminat kapsamına almayı amaçlıyor.

Pert Kasko ürünü ile aracın tam hasara uğraması veya çalınması durumunda "Kasko Sigortası Genel Şartları" kapsamında sigortalıya teminat sağlanıyor. Bu teminatlar;

Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması,

• Gerek hareket gerek durma halinde iken, sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,

• Aracın yanması,

• Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi şeklinde 4 ana başlık altında toplanıyor.

Pert Kasko sigortası ürünü; "yurtdışı ek teminatı", "sigara ve benzeri madde zararları", "yetkili olmayan kişilerce çekilme", "patlayıcı, parlayıcı, yanıcı madde taşıma", "anahtarın ele geçirilmesiyle çalınma", "deprem", "heyelan", "fırtına, yıldırım, sel ve su baskını" ile "grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve terör" gibi "Kasko Sigortası Genel Şartları'nda" yer alan ek sözleşme maddeleri için de teminat veriyor.

Ek sözleşmeyle teminat kapsamına dâhil edilebilen bu zararlar sonucunda gerçekleşecek tam hasarlar da Pert Kasko ürününün teminatı kapsamına giriyor.

Tüm araç gruplarına, model yılı sınırlaması getirilmeden teminat sağlanıyor…

Tüm araç gruplarına, model yılı sınırlaması getirilmeden teminat sağlayan Pert Kasko sigortası poliçeleri 1 yıllık olarak düzenleniyor. Deprem teminatının otomatik olarak muafiyetsiz verildiği üründe, taksit seçeneği de dâhil bütün ödeme yöntemleri sunuluyor.

Ürün kapsamında sigortalılar asistans hizmetlerinden yararlanabiliyorlar. Kapsam dâhilindeki hizmetler şu şekilde sıralanıyor;

• Aracın hareketsiz kalmasına yol açan veya güvenli sürüşü engelleyen kaza durumunda aracın kurtarılması ve en yakın anlaşmalı servise çekilmesi,

• Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama (Maksimum 3 gün süreli, limitler dâhilinde),

• Yaralanma veya hastalık nedeniyle nakil,

• Daimi ikametgâha dönüş veya yolculuğa devam seyahati,

• Seyahate devam etmek için rent-a-car (Maksimum 2 gün süreli),

• Bilgi ve organizasyon servisi

Ürün ile ilgili detaylı bilgi Anadolu Sigorta acentelerinden veya Anadolu Sigorta'nın web sitesinden alınabilir.

Haber için: ishansigorta.com.tr/anadolu-sigortadan-p... .
Şubat 2014

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

TÜKETİCİYİ SEVİNDİREN YENİLİK

Sigorta

Kasko branşında Nisan 2013’te yapılan değişikliklerin ardından, trafik sigortasında da tüketici lehine kapsamlı bir geliştirme üzerinde çalışıldığını belirten Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, böylelikle oto sigortalarında sigortalının beklentilerin doğru bir çerçevede karşılanacağını söyledi

2013 yılının Nisan ayında kasko branşında yapılan düzenlemelerin ardından yeni bir döneme girildiğini belirten Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, bu düzenlemenin, sigortacılarla tüketiciler arasında yaşanan sorunların kalkmasına yönelik önemli bir adım olduğunu söyledi. Yeni düzenlemenin kasko sigortasını daha anlaşılır kıldığını, yanlış anlaşılmaları ve bundan doğan mağduriyetleri giderdiğini de vurgulayan Yergin, kaskoda yeni bir dönemi başlatan düzenlemelerin yanında, trafik sigortasında da tüketici lehine kapsamlı bir geliştirme üzerinde çalışıldığını dile getirdi.

Trafik sigortasında yeni dönem

Öncelikle üçüncü şahısları koruyan trafik sigortasının tanımı ve kapsamının netleştirilmesinin hedeflendiğini belirten Yergin, “Bu konu, karayolunun tanımından, sağlık giderlerinin kapsamına, bedeni zararların içeriğinden, bakıcı giderlerinin hangi hallerde tazmin edileceğine kadar geniş kapsamdadır. Bu konuların hepsi şu an uygulamada belirsizlik taşıyan, bu nedenle trafik sigortasının tanımını belirsizleştiren ve yine bu nedenle birçok tazminat talebinin mahkemelere taşınmasına neden olan konulardır. Amaç sigortalının mağduriyetini önlemek ve kısa sürede tazminatı ödeyerek, trafik sigortasından beklentileri doğru bir çerçevede karşılamaktır” şeklinde konuştu.

Bu kapsamda üzerinde çalışılan bir diğer konunun da “Doğrudan Tazmin Sistemi” olduğunu belirten Yergin, bu sistemin trafik sigortasında zarar gören tarafın, zararını gidermek için karşı tarafın sigorta şirketine gitmesi yerine kendi sigortacısına başvurması olduğunu söyledi. Bu sayede sigortalının öncelikle kendi bildiği ve seçtiği şirketinden hizmet almasının hedeflendiğini ifade eden Yergin, şirketlerin de kendi sigortalısına hizmet verme şansı yakalayacağını, böylece sigortalının memnun olmasının önemsendiği bir sürecin yaratılacağını söyledi. Trafik ve kasko hizmetinin aynı sigorta firması tarafından verilmeye başlanmasıyla bütünsel/kombine ürünlerin değerinin de daha anlaşılır hale geleceğini ifade etti.
Yergin, “Tüm bunlara, Trafik ve kasko poliçesini tek poliçede birleştiren TrafiKasko ürünümüz tek poliçede tam güvence sunarken, hem tüketicilere fiyat avantajı sağlıyor, hem taksit imkânı sunuyor, hem de poliçe takip işlemlerini kolaylaştırıyor. Sektörde ilk olma özelliğini taşıyan bu ürünümüz araç sahibi bir tüketicinin ihtiyacı olabilecek tüm teminatları bir arada sunuyor. Bu uygulamanın Türkiye’deki öncüsü oluyor olmak ise bize ayrı bir gurur veriyor” diyerek sözlerini tamamladı. (Milliyet)

Haberin kaynağı için:ishansigorta.com.tr/tuketiciyi-sevindire... .
Ocak 2014

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

TRAFİK SİGORTASINDA YENİ DÖNEM

Sigorta

2014 ile birlikte birçok yasal mevzuatta değişik uygulamalar yürürlüğe girdi. Bunlardan biri de trafik sigortası. Otomobil sahipleri ve yeni otomobil alacaklar, trafik sigortasındaki değişiklikleri iyi öğrenmek zorunda. Noyan Doğan, Hürriyet'teki köşesinde yeni uygulamalarla ilgili bilgiler verdi. İşte o yazı:

17 milyon sürücüyü yakından ilgilendiren trafik sigortasında, 1 Ocak’tan itibaren yeni dönem de başladı.
Hasarsızlık indirimi ve prim artış oranı kalktı. Sigorta şirketleri, kaskoda olduğu gibi trafik sigortasında da primleri istedikleri gibi artırıp, yüksek oranda da hasarsızlık indirimi uygulayabilecekler.
2014’le birlikte trafik sigortasında da yeni dönem başladı. 1 Ocak’tan itibaren sigorta şirketleri trafik sigortasında, primleri istedikleri gibi belirleyecek. Böylece yeni yılla birlikte trafik sigortasında da tam serbest döneme geçilmiş oldu. Bundan sonra sigorta şirketleri, kasko sigortasında olduğu gibi trafik sigortasında da istedikleri oranda primleri artırabilecek, aynı oranda da hasarsızlık indirimini sürücülere sunabilecek. Sigorta teminatlarını ise yine eskisi gibi Hazine belirlemeye devam edecek. Bugüne kadar ise trafik sigortasında yarı serbest bir uygulama hakimdi. Gerek prim artış oranını gerekse de hasarsızlık indirimini, büyük şehirlerde uygulanacak en yüksek fiyatı Hazine tespit ediyor; sigorta şirketleri de bu oranlar çerçevesinde primlerini belirleyip, yine Hazine’nin onayına sunuyordu.

HASARSIZLIK ORANI KALKTI

Bu kriterlere göre şirketler, hasarı olmayan sürücülere; ilk yılda yüzde 10, ikinci yılda yüzde 15, üçüncü yıl için de yüzde 20 oranında hasarsızlık indirimi uygulayabiliyordu. Aynı şekilde hasarlı sürücüler için de birinci hasarda yüzde 20, ikincisinde yüzde 40, üçüncü hasarda yüzde 60’a varan oranlarda fiyatı artırıyorlardı. Hazine’nin şirketlere tanıdığı en yüksek prim artış oranı ise yüzde 250’yi geçemiyordu. 1 Ocak 2014’ten itibaren ise tüm bu oranlar ve sınırlar kalktı. Yeni yılla birlikte Hazine’nin trafik sigortasındaki müdahalesi bitti ve primlerde tam serbest düzene geçildi.

PRİMLER SERBEST OLDU

Yeni uygulamaya göre; hasarsızlık indirimini, prim artış oranını ve uygulanacak en yüksek fiyatı şirketler, kendileri belirleyecek. Daha açık bir anlatımla; sigorta şirketleri, kendi kriterlerine göre hangi sürücüye hangi oranda indirim yapacaklarını kendileri tespit edecek, hasarlı sürücülere de istedikleri oranda fiyat artırımı yapabilecek. Ancak şirketler, gerek prim indirim gerekse de fiyat artırımlarının gerekçelerini Hazine’ye bildirecek.
Peki, bu uygulama neleri değiştirecek? En basit anlatımla, trafik sigortası da kasko sigortası gibi olacak. Sigorta şirketi, hiç hasar yapmayan ve bu özelliğini de yıllardır sürdüren sürücülere; yüzde 60-70’e varan oranda hasarsızlık indirimi verebilecek… Ki, eski uygulamada en fazla yüzde 20 indirim yapabiliyorlardı.

KUSURA GÖRE FİYAT

Aynı şekilde senede üç-beş hasara karışan, sigortacılara göre hasar frekansı yüksek olan sürücülere ise yüzde 300-400’e varan fiyat artırımları yapabilecek.
Daha açık bir anlatımla… 1 Ocak 2014’ten itibaren trafik sigortası açısından iyi sürücünün mükafatlandırılacağı, kötü sürücünün ise cezalandırılacağı bir düzen başlamış olacak.
Yeni uygulamaya göre Hazine ise sadece, sigorta şirketinin mali durumunda sorun olduğunu, şirketin belirlediği primin haksız rekabete yol açtığı ve şirketin, sigorta yapmaktan kaçındığı durumlarda müdahalede bulunacak.
Hazine: Kusuru olan zarara da katılır
HAZİNE Müsteşarlığı, trafik sigortasında serbest tarife rejimi uygulandığını ve sigorta şirketlerinin rekabetçi ortamda primleri belirlediklerini belirtti. Hazine, trafik sigortaları ile ilgili Hürriyet’e açıklamalarda bulundu. Fazla kazaya sebebiyet vermiş araçlar için zamlı prim uygulandığının vurgulandığı açıklamada, bu sayede araç sahiplerinin daha dikkatli olacağını ve kusuru ile kazalara sebep olanların; zararın bir kısmını, kendilerinin finanse edeceği ifade edildi. Açıklamada, şu görüşlere yer verildi: “Trafik sigortası teminatları, 2018 yılına kadar olan dönemler için şimdiden belirlendi, sigorta şirketleri bakımından belirsizlik unsurlarından biri ortadan kaldırıldı. Bu durumun da primlere olumlu yansıması beklenmekte. ”

Haber için:ishansigorta.com.tr/trafik-sigortasinda-yeni-donem.aspx? pageID=505& nID=6507& NewsCatID=366
Ocak 2014

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

TRAFİK SİGORTASI VE KASKO BİR ARADA TRAFİKASKO

Sigorta

Trafik sigortası ve kaskonun yurt dışında bir arada sunulduğunu ve bu uygulamanın sigortada yaygınlığı artırdığını vurgulayan Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, Türk sigorta sektöründe de bu uygulamanın hayata geçmesi ile oto sigortalarının daha çok kişiye ulaşacağını belirtti.

İnsanların daha emniyetli ve daha güvenli hayatlar yaşamasına yardım etmek misyonu doğrultusunda çalışan Liberty Sigorta, reklam kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. "TrafiKasko ile tek poliçede tam güvence" fikri ile araç sigortalarının maddi ve manevi zararı en aza indirmesinin öneminin ön plana çıkarıldığı ve Kasım ayında yaygın mecra kullanımı ile yayına giren reklam kampanyası, "Son Model Kasko: TrafiKasko" sloganıyla yola çıktı. Trafikte sigortalı olmanın önemine vurgu yapan reklam kampanyası, Liberty Sigorta'nın yenilikçi ürünlerinden trafik sigortası ve kaskoyu bünyesinde barındıran TrafiKasko'yu tüketiciyle buluşturuyor. TrafiKasko, Liberty Sigorta'nın yenilikçi ve yaratıcı sigortacılık çözümlerinin yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

TEK POLİÇEDE TAM GÜVENCE

Müşterilerinin sigorta ihtiyaçları konusunda oldukça duyarlı olduklarını ve bu anlamda yaratıcı sigortacılık çözümleri sunmanın Liberty Sigorta'nın temel prensiplerinden biri olduğunu dile getiren Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, "Bu yaklaşımla sunduğumuz ürünlerimiz ile güvenli bir geleceğin yapı taşlarını oluşturacağımıza inanıyoruz. Bu kapsamda yeni reklam kampanyamızla TrafiKasko ürünümüz hakkında tüketicileri hem bilgilendirmeyi hedefliyor hem de sigortalı olmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu. Yergin, yeni kampanyaları ile ilgili şöyle konuştu: "Müşterilerimize güvenli hayatlar sunarken onların hayatlarını da kolaylaştırmayı hedefliyoruz. TrafiKasko ürünümüz de bunun önemli bir göstergesi. Trafik ve kasko poliçesini tek poliçede birleştiren TrafiKasko ürünümüz tek poliçede tam güvence sunarken, tüketicilere hem fiyat avantajı sağlıyor, hem 12 taksitte ödeme imkanı sunuyor, hem de poliçe takip işlemlerini kolaylaştırıyor. "

ÖNCÜ BİR ÜRÜN
Pek çok Avrupa ülkesinde ve Amerika'da uzun yıllardır Trafik ve Kasko sigortasının iç içe geçmiş olarak paketler halinde bir arada sunulduğunu vurgulayan Yergin "Trafik sigorta limitlerinin artmasıyla Türkiye'de de bu sisteme doğru bir gidişat olacağını öngörüyoruz. Trafik Sigortasının maddi limitleri, ortalama araç değerine yaklaşmaya başladığında, tüketicinin kaskoya duyduğu ihtiyaç nispeten azalmaya başlayacak ve büyük ölçüde kasko ve trafik teminatlarının iç içe geçtiği kombine ürünlere duyulan ihtiyaç artacak. Tüketici davranışlarının değişmesiyle, Avrupa ülkelerinde olduğu gibi kombine ürün ihtiyaçları daha da fazla hissedilecek. Yurtdışındaki bu gelişmelere paralel olarak yarattığımız ve sektörde ilk olma özelliğini taşıyan TrafiKasko ürünümüz araç sahibi bir tüketicinin ihtiyacı olabilecek tüm teminatları bir arada sunuyor. Bu uygulamanın Türkiye'deki öncüsü oluyor olmak ise bize ayrı bir gurur veriyor" dedi.

Haber detayı için:ishansigorta.com.tr/trafik-sigortasi-ve-... .
Aralık 2013

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

VATANDAŞ SORDU LIBERTY CEVAPLADI

Sigorta

Liberty Sigorta, sosyal medya kullanıcılarını sigorta konuları hakkında bilgilendirmeye devam ediyor. Şirket, bu doğrultuda Türkiye'de bir ilk olan ürünü TrafiKasko hakkında merak edilenleri sosyal medyaya taşıdı. 22 Kasım 2013 tarihinde 15: 00 - 16: 00 saatleri arasında Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, Liberty Sigorta Satış ve Bölgelerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Defne Türkeş ve Liberty Sigorta Teknik(Underwriting) ve Hasar'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Arışan'ın katılımlarıyla Liberty Sigorta'nın resmi Twitter hesabından gerçekleştirilen canlı oturumda, tüketicilerin TrafiKasko ürünü hakkında merak ettiği tüm konular cevaplandırıldı. Liberty Sigorta, ilerleyen dönemde farklı konular ile Twitter kullanıcılarını bilgilendirmeye devam etmeyi planlıyor.

22 Kasım 2013 tarihinde sorulan bazı sorular ve yanıtları:

1. TrafiKasko ürününüzden yararlanmak için ne yapmalıyım?
Trafik poliçenizin vadesini takip edin. Vadesine bir ay kala bir Liberty Sigorta acentesine başvurun. Size tek poliçede tam güvenceye kavuşmanız için en iyi hizmet ve koşullar sunulacaktır.

2. Trafik Sigortası ücreti + Kasko ücretinin birleşiminden mi oluşuyor TrafiKasko?
Tek poliçede tam güvence sunan bu ürünümüz, kasko ve trafik poliçelerini ayrı ayrı almaktan daha avantajlıdır.

3. Merhaba, trafik sigortam 27 Aralıkta kaskom 11 Ocakta dolacak. TrafiKasko'da ikisini nasıl birleştireceğim?
Bu ürün için trafik poliçesinin vadesi esastır. Kaskonun vadesi, trafik vadesinden 15 güne kadar önce olduğu durumlarda aradaki süre için kısa süreli kasko poliçesi hediye ediyoruz. Daha farklı sürelerde ise hasarsızlık indirimini koruyarak ya da iyileştirerek çözümler sunuyoruz.

4. TrafiKasko poliçesi yapıldığında gelecek sene hasarsızlık kaybı yaşanıyor mu?
Hayır, hasarsızlık kaybı yaşanmıyor.

5. Araç muayenesinde poliçe kabul görüyor mu?
Evet, herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

6. TrafiKasko ile polis çevirdiğinde sorum yaşar mıyım?
Hayır, yaşamazsınız. TrafiKasko'nun basım tasarımı bu tür zorluklar düşünülerek geliştirilmiştir.

7. Bu yıl TrafiKasko yapılan bir poliçe gelecek yıl ayrı ayrı tanzim edilmek istenirse olabilir mi?
Böyle bir uygulama mümkündür, gelecek yıl iki ayrı poliçe satın alabilirsiniz.

8. Kasko hasarım olursa ödenmeyecek olan bir teminat kısıtlaması var mı?
TrafiKasko tek poliçede Trafik Sigortası ve Genişletilmiş Kasko teminatları ile sizi güvence altına alır. Bu ürüne özel farklı bir teminat kısıtlaması mevcut değildir.

9. Bu ürünü alınca trafik priminde de indirim veya avantaj söz konusu oluyor mu?
TrafiKasko'nun özelliği toplam primin cazip olmasıdır. Tek başına bir trafik poliçesi gibi değerlendirilmemelidir.

10. TrafiKasko ürünü kaç yılından bu yana pazarda?
Yenilenen hali ile TrafiKasko Ekim 2013'ten itibaren pazara sunulmaktadır.

Haber için:ishansigorta.com.tr/vatandas-sordu-liber. . .
Aralık 2013

İshan Sigorta  yeni bir  gönderide  bulundu.

OTO SİGORTALARINDA YENİ MODEL ARAYIŞI


Sigorta

Trafik sigortası ve kaskonun yurtdışında bir arada sunularak, sigortada yaygınlığı artırdığını vurgulayan Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, Türkiye’de de bu uygulamanın hayata geçmesiyle oto sigortalarının daha çok kişiye ulaşacağını belirtti

İnsanların daha emniyetli ve daha güvenli hayatlar yaşamasına yardım etmek misyonu doğrultusunda çalışan Liberty Sigorta, reklam kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. “TrafiKasko ile tek poliçede tam güvence” fikriyle araç sigortalarının maddi ve manevi zararı en aza indirmesinin öneminin ön plana çıkarıldığı ve kasım ayında yaygın mecra kullanımı ile yayına giren reklam kampanyası, “Son Model Kasko: TrafiKasko” sloganıyla yola çıktı. Trafikte sigortalı olmanın önemine vurgu yapan reklam kampanyası, Liberty Sigorta’nın yenilikçi ürünlerinden trafik sigortası ve kaskoyu bünyesinde barındıran TrafiKasko’yu tüketiciyle buluşturuyor. 2009 yılından beri Liberty Sigorta tarafından sunulan TrafiKasko, Liberty Sigorta’nın yenilikçi ve yaratıcı sigortacılık çözümlerinin yansıması olarak karşımıza çıkıyor. Pek çok Avrupa ülkesinde ve Amerika’da uzun yıllardır Trafik ve kasko sigortasının iç içe geçmiş olarak paketler halinde bir arada sunulduğunu vurgulayan Yergin, “Trafik sigorta limitlerinin artmasıyla Türkiye’de de bu sisteme doğru bir gidişat olacağını öngörüyoruz. Yurtdışındaki bu gelişmelere paralel olarak yarattığımız ve sektörde ilk olma özelliğini taşıyan TrafiKasko ürünümüz bir tüketicinin ihtiyacı olabilecek tüm teminatları bir arada sunuyor” dedi.

TEK POLİÇEDE TAM GÜVENCE
Müşterilerinin sigorta ihtiyaçları konusunda oldukça duyarlı olduklarını ve bu anlamda yaratıcı sigortacılık çözümleri sunmanın Liberty Sigorta’nın temel prensiplerinden biri olduğunu dile getiren Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, “Bu yaklaşımla sunduğumuz ürünlerimiz ile güvenli bir geleceğin yapı taşlarını oluşturacağımıza inanıyoruz. Bu kapsamda yeni reklam kampanyamızla TrafiKasko ürünümüz hakkında tüketicileri hem bilgilendirmeyi hedefliyor hem de sigortalı olmaya davet ediyoruz” dedi. Yergin, yeni kampanyaları ile ilgili şöyle konuştu: “Müşterilerimize güvenli hayatlar sunarken onların hayatlarını da kolaylaştırmayı hedefliyoruz. TrafiKasko ürünümüz de bunun önemli bir göstergesi. Trafik ve kasko poliçesini tek poliçede birleştiren TrafiKasko ürünümüz tek poliçede tam güvence sunarken, tüketicilere hem fiyat avantajı sağlıyor, hem 12 taksitte ödeme imkanı sunuyor, hem de poliçe takip işlemlerini kolaylaştırıyor. ”

Haber için:ishansigorta.com.tr/oto-sigortalarinda-y. . .
Daha fazla

5 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.