Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kilo

Sağlık

Kilo sorunları hakkında merak ettikleriniz

Mart 2017

Gizli Kullanıcı

2 hafta içinde hızlıca kilo (6-7 kilo) verebilmek için neler yapmalıyım?

Merhaba; lütfen böyle 5 günde 10 günde şu kadar kilo vermem lazım gibi düşüncelerden sağlıklı yaşamak istiyorsanız vazgeçin.Genelde böyle kısa sürede kilo vermeyi nişan veya düğünü olan genç kızlar isterler. Ve yanlış yaparlar. Sşze tavsiyem madem spora başladınız günde ortalama 5-6 km.tempolu yürüyün.Beslenmenizide eski beslenmenizin yarısına kadar indirin.(Tabi bu öneriler yaşınız 40 un altında ve herhangi bir sağlık sorununuz yoksa geçerlidir). Umarım faydalı olmuşumdur.
Aralık 2014

Sengoz @hasansengoz

Hızlı bir şekilde kilo almak için tavsiyeleriniz nelerdir?

Sürekli yağlı ve kalorisi yüksek besinler tüketmek size kilo aldıracaktır ama sağlıklı şekilde de kilo almak mümkün. Öncelikle, ana öğün aralarında dört saati geçmeyin. Öğünlerde karbonhidrat, yağ ve proteini aynı anda tüketin. İçecekler de kilo aldırır. Meyve suyu, smoothie yada süt icmek faydalı olacaktir. Özellikle smoothie öneririm çünkü içine bir çok faydalı besin sığdırıp hem de kalori alırsınız. Hatta içine protein tozu katabilirsiniz. Bunların dışında sürekli ara öğün tüketin ve yatmadan önce hafif bir şeyler yiyin ki vücudunuzda depolanması daha kolay olsun. Yağ kazanmak yerine kas kütlenizi arttırmaya bakarsanız daha iyi olur görüntü ve saglik açısından. . .
Haziran 2014

Cahit Ceylan @cahitceylan

Kilo alamama sorunum var. Ne yapmam lazım?

Spor yaparak kilo Almak en saglıklısı
Ocak 2012

Sedat Karagüney @sedatk

Akupunktur ile zayıflamak mümkün müdür?

Akupunktur uyarısı sayesinde açlık ve iştah hissi frenlenir. Dolayısıyla, zayıflamak mümkündür. Bunun yanında sinir sistemi yatışır, metabolizma hızı ve organizmanın kendi kendine olan kontrolü artar.

İştah kesme olayı, akupunktur iğneleri ile uyarılan noktalardan beyne gönderilen sinyaller sonucu vücudun kendi endorfinini özellikle Beta endorfin arttırmasıyla oluşur.

 Akupunkturun zayıflamadaki önemi, beyinde bulunan iştah merkezinin kontrol altına alınmasıdır. Yani açlığa tahammülü kolaylaştırır. Kulak kepçesine takılan iğneler daha az acıkmayı, acıkılsa dahi az yemekle doyabilmeyi sağlar. 

İğneler sayesinde iştah merkezi dengeli bir şekilde kontrol altına alınmış olur. Aşırı yemek yeme alışkanlığı azalır, sinirlilik hali ortadan kalkar, açlık nedeni ile oluşabilecek mide yanması ve ekşimesi yaşanmaz. 
Aralık 2011

June @june

En çok neler şişmanlatır? Ve neler zayıflatır?

Mesele ne yediğin değil ne kadar yediğindir sanıyorum. Hatta Precelcus denilen kişi şöyle bir laf etmiş ''bütün maddeler zehirdir, zehirle ilacın tek farkı dozdur. ''
Temmuz 2011

Erol Sürmeli @erolsurmeli

Kilo almak için ne yapmalıyım?

Yiyip yatıp gece kalkıp tekrar yiyorum. Ama olmuyor :(
Mart 2011

Alper Demirel @alpermos

Stresden 1 senede 30 kilo aldim. Hepsi göbeğe vurdu. Şimdi kafama tak dedi zayiflamak istiyorum. En hizli ne sekilde zayiflarim?( sporu yazmayin biliyoz )

Altın çilek denen bi meret var, onu araştır biraz. Yazmayın demişsin ama spor olmazsa olmazlardan, en azından yürüyüş yapmak gerek bütünleyicilik açısından. Ayrıca sabah kaltıktan hemen sonra, yemeklerden hemen önce su içmek gerek. Bir de tek öğünde çok fazla yemek yerine, 1.5 - 2 saatte bir atıştırmak daha az kilo alınmasını sağlıyor. 
Aralık 2010

Serap Aslışen @taranta

Kilo almak için neler yapılabilir?

benim tecrübe ettiğim sıcak ekmek ve her öğünü hiç şaşırmadan aynı saatte yemek.
Aralık 2010

sencer @sencer

Nasıl kilo alabilirim?

arkadaşlar diyetisyene gidin lütfen... o gerekenleri yapar ve gerekli mercilere yönlendirir. belki metabolik bozukluğunuz vardır. bunu ancak bir dahiliyeci anlar.
Aralık 2010

Xxxx @California

Neden kilo almak kolay, vermek zordur?

yoooooo kilo almak da zor en azından benim için
Ocak 2010

Liza Bean @LizA

Bir haftada 5 kg nasıl alınır?

De get, sonra da vereceğim diye ağlarsın.
Aralık 2010

Ziya Ece @ziyaece

Kilo vermek için ne yapmak lazım?

Bu yazıları okuduktan sonra kalkıp spor yapabilirsin. Ayrıca yeşil elma ye günde 1 tane, faydasını görürsün.
Mart 2012

June @june

Karın bölgesindeki yağlanmayı önlemek için neler yapmak gerekir?


Bu konuda faydalı olacağını düşündüğüm bir kaç video da benden gelsin egzersiz ne olmalı demişsiniz :)
Daha fazla

107 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Zayıflama

48 Kullanıcı   46 Soru   85 Yanıt

Karın Bölgesi Yağ Eritme

6 Kullanıcı   8 Soru   10 Yanıt