Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kişisel Gelişim

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Kasım 2017

Elif Ersen  yeni bir  gönderide  bulundu.

Temmuz 2017

Alice Wonderland, bir soruya yanıt verdi.

Hayalperestlik insana ne katar?

Bazen hayatın kendisi , gerçekler sıkıcı geldiği zaman, tüm bunlardan yorulduğun zaman kendini rahatlatabileceğin bir dünya bir kaçış noktası diyebilirim...
Haziran 2017

Deniz Yaren, bir soruya yanıt verdi.

Hayalperestlik insana ne katar?

Hayatın gerçeklerinide bilmek lazım. Ama hayalperest olunmadan da yaşanmıyor.
Haziran 2017

Deniz Yaren, bir soruya yanıt verdi.

Kendinizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz?

Sürekli gelişmek istediğim konu hakkında araştırmalar yapıyorum. Ki daha verimli bir hale gelebilmek için.
Mayıs 2017

Ferhat Orhan  yeni bir  gönderide  bulundu.

Kişilik ve Karakter Gelişimi . Özgüven Nasıl Kazanılır?Hayatımızda çoğu zaman duygusal bakımdan dolayı boşluğa düşmüşüzdür. Bu boşluktan kurtulmanın kolay olmadığını ve aynı zamanda imkansız olmadığını da belirtmek isterim. İnternette gezinirken Nouman Ali Khan ın bu videosuna denk geldim. Bu video beni derinden etkiledi. Videoyu izledikten sonra Youtube un kenarında beliren videolara da göz gezdirdiğim zaman bu kişinin ve benzeri insanların amacının kişilerin daha huzurlu ve mutlu yaşamını sağlamakla birlikte insanların kişilik ve karakterlerini de geliştirmeye çalıştıklarını gördüm. Ben lise zamanlarında dersleri iyi olmayan, insanlarla doğru düzgün iletişim kuramayan içine kapanık , özgüven yoksunu bir insandım. Lise zamanlarımda bu durumdan dolayı kendimden nefret ediyordum. Arkadaşlarımı çok yüksek yerlerde görürken kendimi berbat hissediyordum. Onların hep doğrularıi yaptığını kendimin ise tam tersine yanlışları yaptığımı düşünürdüm. Sanıyorum bu durum karakterimin tam olarak oturmamasından dolayıydı. Daha sonra oturup düşünmeye başladım. İnsanları inceleyip yaşam içerisinde nasıl davrandıklarını gözlemlemeye çalıştım. Ben Allah ı anlamaya çalışıp efendimiz Hz. Muhammed(sav) ' in hayatını detaylı olarak okuyup sahabe efendilerimizin hayatlarını araştırdım. Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'i okuyup anlamaya çalıştım. Bir yandan da youtube dan daha önce ön yargıyla yaklaşıp sonradan tamamıyla yaşam biçimimi olumlu yönde ciddi anlamada etkileyen videolar izlemeye başladım. Bunları yaparken kendimde ciddi bir değişiklik hissetmeye başladım. Bir süre sonra özgüvenimin çok iyi bir seviyeye gelmesiyle sınav notlarımda çok önemli bir artış olup arkadaşlarımla çok iyi geçinmeye başladığımı gördüm. Hatta birçok arkadaşlarım bana hayran olduklarını nasıl bu seviyeye geldiğimi sordular. Sevgili dostlar... İşte tam bu esnada işin içine başka bir iş karışıyor. Kibir... Çok şükür Allah'ın izniyle nefsime uymayıp onlara muhteşem biri olmadığımı ama bu zamana kadar yaptıklarımı onlara tavsiye ettim. Bu yazıyı yazmamdaki amacım daha önceden benim yaşadığım olayları yaşayan başka bir kardeşim varsa onlara yardımcı olabilmektir. Çünkü şükürler olsun ki hepimiz güzel ülkemiz Türkiyemizin insanlarıyız. Bırakın başka insanlar sizin hakkınızda ne düşünürse düşünsün. Bizim hesap vereceğimiz tek kişi var o da Rabbimiz Cenab-ı Hak. Onun için doğru kaynaklardan araştırıp dürüst arkadaşlıklar edinin. Youtube da sizi yönlendirecek çok güzel videolar var. Onları kesinlikle izleyin ve mantığını anlamaya çalışın. Örn: Nouman Ali KHan, Omer Suleiman gibi. Umarım dünyada ve ahirette mutlu oluruz sevgili kardeşlerim....


Eğer yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece yalan uyduruyorlar.

EN'AM Suresi 116. ayet meali
Nisan 2017

Elif Ersen, bir soruya yanıt verdi.

Kendinizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz?

Okuyorum.İnterneti etkin kullaniyorum. Bilenlere danisiyorum.Peki bu yeterli mi? Tabiki de degil.Surekli öğrenmeyi ilke edinmeli insan. Yani doldurduğu koltuğu hak etmeli .
Nisan 2017

Elif Ersen, bir soruya yanıt verdi.

Yapmak istediğiniz meslek üzerinde kendinizi geliştiriyor musunuz?

Kendini geliştirmeyen insan mesleğinde başarılı olamaz zaten. Hele okumayan, arastirmayan korelen ancak 10 yıllar once bir üniversite diploması edinmiş insanlardan kaçın. Tembellik bulaşıcıdır.
Nisan 2017

Muhammed Beraat, bir soruya yanıt verdi.

Şirket içerisinde sevilen kişi olmak ne ile ilgilidir?

Dengeli olmak.
Yüzünüzden tebessümü eksik etmezseniz, onları dinlerken samimi olursanız toplum icinde degil yanlizken eleştirir ve uyarırsanız, elestiriue açık olursanız iyi olur insallan.
Nisan 2017

Azat Toğluk, bir soruya yanıt verdi.

Kendinizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz?

Çok dinleyip, vakti geldiğinde konuşuyorum. Dinlerken kişi, grup ve yaş ayırımı yapmaksızın dinliyorum. Herkesten ve her şeyden yeni şeyler keşfetmek ve öğrenmek çok eğlenceli. Kolay olanı değil, zorlanacağım ama sonunda daha mutlu olacağım yollara yöneliyorum ;)
Nisan 2017

Emrah Turan, bir soruya yanıt verdi.

1921 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Zaman Yönetimi

294 Kullanıcı   10 Soru   29 Yanıt

Yaşam Koçluğu

47 Kullanıcı   9 Soru   41 Yanıt

Koçluk

2 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt

Ritmotrans

0 Kullanıcı   1 Soru   0 Yanıt