Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kobi Kosgeb

Hakkında Kosgeb - İşkur Kurslarını bitirmiş veya ilgilenen kişilere, bilgilendirme ve yardımcı olma adına kurulmuş sayfadır. Açıklama Kosgeb - İşkur Kurslarını bitirmiş veya ilgilenen kişilere, bilgilendirme ve yardımcı olma, kosgeb ve işkur ile alakalı haber, duyuru paylaşımlarında bulunmak. Sayfayı beğenenler arasında birbirleri ile iletişimlerde bulunmak, birbirine gerekli iş paylaşım ve buluşturma adına kurulmuş sayfadır.

Mart 2016

Kobi Destek Merkezi, bir soruya yanıt verdi.

Kobi Kosgeb girişimcilik kurslarını yeterli buluyor musunuz?

Girşimcilik destekleri için sadece KOSGEB destekleri yok. Tubitakın da girişimcilik destekleri var.
Mart 2016

Kobi Destek Merkezi, bir soruya yanıt verdi.

Kosgeb'e proje sunarken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle projeniz ile ilgili hangi kuruma başvuru yapacak iseniz o kurumun başvuru programlarını dikkatlice incelemeniz gerekmektedir. Projelerde en önemli bölüm ise mali döngüsü ile proje çıktıları dır. Her kurumun ayrı ve çok detaylı proje planları mevcuttur.
Eğer projeniz var ise mutlaka bizim gibi bir danışmanlık şirketlerine proje hazırlatmanız da fayda bulunmaktadır.
Mart 2016

Kobi Destek Merkezi  yeni bir  gönderide  bulundu.

Kobi Hibe ve Kredi Tanıtım toplantılarının önemi

Kobi ve Girişimciler ile Fon kuruluşları için sürekli güncel olan bir sorun : Kobiler Fon Kuruluşlarına ulaşamıyor Foın Kuruluşları da Kobilere ulaşamıyor. Bu sorunun yanı başında da 2 sorun daha bulunmakta. Ülkemiz de maalesef Üniversite - Sanayi İş birliği yeterli düzeyde sağlanamıyor. Burada da sanayi ile Akademi ortak dili kullanamıyor.
Bu sorunları aşmak için bir çok yol haritası bulunmakta. Fon Kuruluşlarına, Oda ve Borsalara, Üniversitelere, Kobi Sivil Toplum Kuruluşlarına ortak görev düşerken biz danışmanlık şirketlerine de görev düşmektedir. Bu bilinç içinde kendine görev üstlenen Kobi Destek Merkezi Kobilerin hibe ve Teşvikler hakkında bilgi sahibi olmaları için tanıtım toplantıları düzenliyor.
Toplantıların amacı hemen müşteri oluşturmak diye düşünülebilinir. Elbette müşteri oluşturmayı da planlıyoruz. Ancak bugün kobilerin %90 'ı hibe, teşvik ve krediler hakkında bilgi sahibi değiller. Örnek vermek gerekirse devletin sağladığı bir destek var. Devlet yeni eleman alan kobilere aldıkları elemanın maaşını ödüyor SGK sını ödüyor. Kobiye yılda bir elemanda 21.600 TL destek demektir. Bu işşizliğin azaltılmasında önemli bir katkı demektir. Ancak bu destekden bile faydalanan kobi sayısı oldukça düşüktür.
İşte bu ve benzeri sebeplerden dolayı Kobi Destek Merkezi hibe ve kredilerin tanıtımı için ücretsiz tanıtım toplantısı düzenliyor. Her kobi ücretsiz olarak bu toplantılarımıza katılabilir.
Amaç yarınların büyüyen ekonomimize katkı sağlamaktır. Bu toplantılar sonunda bir kobimizin ihracat desteklerinden faydalanarak yıllık 50.000 $ ihracat yapması bile büyük bir başarı olacaktır. Bir Ar-Ge projesi olupta hayata geçiremeyen kobi bu toplantı sonunda projesini hayata geçirmesi ülkemiz için çok büyük kazanım olacaktır.
Toplantımızın duyurulması konusunda katkı veren sitenin değerli yöneticisi Sayın
Serkan Köse ve tüm ekibe teşekkür ederiz.

Toplantıya ücretsiz kayıt yaptırmak için lütfen tıklayınız.hibebasvuru.com/kobi-hibe-ve-tesvikleri-...

13332
Kasım 2014

Aysu Doğan, bir soruya yanıt verdi.

Kosgeb'e proje sunarken nelere dikkat etmeliyiz?

Güvenebilirseniz İnternette projenizi düzenleyip en iyi şekilde sunmanız için yardımcı olan siteler var.
Kasım 2014

Raskolnikov, bir soruya yanıt verdi.

Kosgeb'e proje sunarken nelere dikkat etmeliyiz?

İlk başta cepte bir 50 bin lira olması lazım maalesef. Proje güzelse paranda varsa gerisi hikaye.
Eylül 2014

Zeki Arslan, bir soruya yanıt verdi.

Kosgeb'e proje sunarken nelere dikkat etmeliyiz?

Yaptığın veya yapacağın planladığın iş bireye faydası sosyal hayata kolaylığı maliyet hesabına karı ülke ekonomisine KDV sağlıyor ise kosgep de . Şansın yüksek olur.
Eylül 2014

Belgi Saygı, bir soruya yanıt verdi.

Kosgeb'e proje sunarken nelere dikkat etmeliyiz?

Yapacağın işte sanat üretimi olmayacak, elle tutulur, gözle görülür materyaller üretmelisin, işin içinde eğitimi de yer vermemelisin ve kadın olursan %70'e kadar hibe alabilirsin. Ama dediğim gibi fikir üretimine destek olmuyorlar.
Küçük, üretimi kolay, pazarı da kolay olabilen, maaliyeti iyi hazırlanmış, tüm araştırmaları tamamlanmış bir projeyle gitmeniz faydanıza olacaktır. Eğer bir fikriniz varsa ve mali konularda bilgi sahibi değilseniz, KOSGEB size danışmanlık hizmeti de vermektedir.
Haziran 2014

Gökhan Çancılar  yeni bir  gönderide  bulundu.

KOSGEB Desteği İçin İş Planını Arkadaşa Yazdırmak | Gökhan'ın İnternet ve Teknoloji Blogu

İş planı yaparken sizden yol haritanız isteniyor. Neyi, neyle, kimle, kaç paraya, ne kadar zamanda yapacaksınız? Nakit yönetimini nasıl çözeceksiniz? Şirket tipleri arasındaki farklar nelerdir? Ava...
Mart 2014

Kobi Kosgeb  yeni bir  gönderide  bulundu.

Kosgeb Girişimcilik Kursları Hakkında

Girişimcilik Eğitim Programı

“Kendi işinizi kurmanıza yardımcı olalım”

Girişimcilik eğitim programı, Kuruma kayıtlı kişilere yönelik olarak kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla uygulanan programlardır.


Girişimcilik eğitim programı kapsamında temel seviye girişimcilik eğitimi, “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasındaki Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolünde” belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.


Eğitim programı bitiminde, katılımcılara Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi verilmektedir. Bu belge, KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvuruda gerekmektedir.

Girişimcilik Eğitim Programının Süresi

Temel seviye girişimcilik eğitimi, sınıf içi eğitim ve atölye çalışmalarından oluşmakta olup toplam 70 saattir.

Girişimcilik Eğitim Programından Yararlanma Şartları
  • Kuruma kayıtlı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Girişimcilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmak
  • İş ve meslek danışmanlığı hizmetinden yararlanılarak olumlu görüş almış olmak.

Bu kapsamda Kuruma kayıtlı olanlardan özellikle işletmesini geliştirmek isteyenler için de girişimcilik eğitimleri verilebilmektedir.


Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, özürlü maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da programlardan yararlanabilmektedir.

Girişimcilik Eğitim Programlarında Karşılanabilecek Giderler
  • Katılımcı zaruri gideri
  • İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi
  • Bakmakla yükümlü olunan kişi durumunda olmayanlar için Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri

Başvuru Yeri ve Zamanı


81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istenildiği zaman başvuru yapılarak iş ve meslek danışmanından olumlu görüş alınması gereklidir.

10 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.