Bilmek istediğin her şeye ulaş

Komplo

Komplo Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Eylül 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Yine neler karıştırıyor bu cağape zihniyetli atayezitler...

TÜBİTAK'ın 'montaj' dediği tapeler montaj değilmiş

17-25 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında internette yayınlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının montaj olmadığı ortaya çıktı.
Temmuz 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bayrak indirme tiyatrosuna günah keçisi bulunmuş...

Bayrağı indirenin kimliği tespit edildi - Türkiye Haberleri - Radikal

PKK ve Diyarbakır ile ilgili haberleri mi aramıştınız? Bayrağı indirenin kimliği tespit edildi haberi için hemen tıklayın!
Haziran 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

MHP milletvekili Sinan Oğan'dan çarpıcı iddia!

MHP milletvekili Sinan Oğan'dan çarpıcı iddia - Politika Haberleri - Radikal

MHP ve Iğdır ile ilgili haberleri mi aramıştınız? MHP milletvekili Sinan Oğan'dan çarpıcı iddia haberi için hemen tıklayın!
Haziran 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Türk TIR şoförlerinin İskenderun'dan Musul'a neden petrol taşıdığını hiç düşündünüz mü?

TIR şoförlerinden 30'u serbest - Dünya Haberleri - Radikal

Irak ve İslam ile ilgili haberleri mi aramıştınız? TIR şoförlerinden 30'u serbest haberi için hemen tıklayın!
Haziran 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

11 Eylül DTM (World Trade Center) saldırısı düzmece miydi?

Bugün aşağıdaki videoyla karşılaştım. Anlatılanlar bana mantıklı geldi, bakalım sizler ne diyeceksiniz. Videoda durumu açıklayan kişinin iddiaları şöyle:
  1. Hiçbir uçak videoda görüldüğü gibi çelik cepheli, betonarme çekirdekli bir binayı peynir keser gibi kesemez.
  2. İkinci bölümde uçağın kanadı sanki video gerçekten montajmışçasına bina görüntüsünün içinden geçiyor.

İşte o video:Bana her iki sav da mantıklı geldi. Olaydan sonra binanın planlarını incelemiştim, binanın iskeleti oldukça büyük içi beton dolu kutu profillerden yapılmış ve ortasında kocaman bir beton çekirdek asansör boşluğu olarak var. Uçak kaportası ise bir kuşla karşılaştığında bile delinmeden kurtulamıyor.

Bir de şu var:
neonnettle.com/news/211-ex-cia-pilot-giv...
Mayıs 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Yuh demiştim de erken demiş olabilirim...

Biri bunun geçek olmadığını söylesin lütfen... Yok böyle bir şey değil mi?

Ocak 2014

Ayhan Şimşek  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bir Bilim Kadınının Ardından: Prof. Dr. Engin Arık

ISPARTA'da düşen uçakta hayatını kaybeden Prof. Dr. Engin Arık, European Organization for Nuclear Research 'taki (CERN) "Atlas Deneyi"nde çalışan bir bilim kadınıydı.
Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Erhan Gülmez, Prof. Arık'ın Devlet Planlama Teşkilatı'nın düzenlediği "Türk Ulusal Hızlandırıcı Projesi"nde çalıştığını hatırlatarak, "Arık, kuvvetli bir bilim kadını, Türkiye platformunda, yurtdışındaki uluslararası laboratuvarlarda doktora öğrencisi yetiştiren birisiydi. Üzerinde çalıştığı projenin tamamlanmasıyla Nobel Ödülü alabilecek nitelikteydi" dedi.

Engin Arık kimdir?
İstanbul'da, 14 Ekim 1948'de doğan Prof. Dr. Arık, İstanbul Üniversitesi Fizik-Matematik Bölümü'nden 1969 yılında mezun olduktan sonra Pittsburgh Üniversitesi'nde fizik alanında master ve doktora yaptı.
İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Teorik Fizik Kürsüsü'nde 1968-1969 yıllarında öğrenci asistanı olarak mesleğe başlayan Arık, 1969-1976 yılları arasında Pittsburgh Üniversitesi Fizik Bölümü'nde araştırma asistanı olarak görev yaptı. Londra Üniversitesi'nde 1976-1979 yılları arasında araştırma görevlisi olarak çalışan Arık, 1979 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü'ne geçti. Arık, 1983 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nden ayrılarak 2 yıl Control Data firmasında uzman olarak çalıştı. Viyana Üniversitesi'nde 1997-2000 yılları arasında görev alan Arık, 1985 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapıyordu.
Engin Arık, "Deneysel Yüksek Enerji Fiziği" alanında yaptığı çalışmalarla 1981 yılında doçent, 1988 yılında profesör oldu. Prof. Dr. Engin Arık, İsviçre'nin Cenevre kenti yakınlarında kurulu nükleer araştırma merkezi "European Organization for Nuclear Research (CERN) "deki 'Atlas Deneyi'nde çalışıyordu.
Aynı bölümde öğretim üyeliği yapan Prof. Dr. Metin Arık ile evli olan Prof. Dr. Arık, iki çocuk annesiydi.

Altı bilim insanı
Uçak kazasında Prof. Dr. Engin Arık ile aynı bölümde araştırma görevlisi Özgen Berkol Doğan ve Yüksek Lisans öğrencisi Engin Abat, Doğuş Üniversitesi Fen Bilimleri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şenel Fatma Boydağ, aynı bölümde öğretim üyesi Doç. Dr. İskender Hikmet ve araştırma görevlisi Mustafa Fidan da yaşamını yitirmişti. (EÜ)
bilimvegelecek.com.tr/? goster=356

0 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.