Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kriz Yönetimi

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Kasım 2012

Enfal Anıl @jrguitarist

Kriz yönetimi konusunda gelişmek için ne gibi eğitimler gereklidir?

Yönetici ve yönetici adaylarına kriz yönetimi seminerleri verilmektedir. Seminerin içeriği şöyledir.

  • Kriz Kavramı
  • Kriz Nedenleri
  • Krizin Türleri
  • Kriz Yönetimi Aşamaları
  • Kriz Yönetimi Teknikleri
  • Kriz Planı Oluşturma
  • Konuyla İlgili Eğitim Oyunları
  • Krizlerden Ders Alarak Fırsata Dönüştürme.

Mayıs 2012

Hakan @hakkan

Doğru fizibilite analizi nasıl yapılır?

Piyasa incelemesi iyi yapılmakla işe başlanmalı.Hareket olarak benimsenmesi gereken temal kural maliyeti az,faydası maximum olan fikri bulmak olacaktır.Bütçeniz 100 liraysa bu 100 lirayla yapabileceğiniz işlerden hangisiyle daha çok kitleye ve daha çok geri dönüşe ulaşırsınız bunu düşünmek gerekir.El ilanı bastırabilirsiniz ama bir el ilanı size ne kadar geri dönüşüm yapar bunu düşünebilirsiniz mesela.Kaç kişi ya da kaç iş getirir gibi sorular sorabilirsiniz.

Mekan ve yöntem de önemli nerede ve nasıl ürünü sunarsanız başarılı olursunuz bunu belirlemeye çalışın.

Nasıl üreteceksiniz,ürünleri nereden alacaksınız,kimlerle çalışacaksınız ve maliyeti ne olayacak iyi programlamaya çalışın.

Yatırım ve sermaye işlerini iyi hesaplamaya,sabit ve değişebilir giderleri saptamaya çalışın.Nakit akışınızı belirleyin.Yatırım ne kadar zamanda kar getirir ve bu kadar süre bekleyebilir misiniz,finansmanınız bunları karşılar mı diye düşünün.

Yardımcı teknikler ve teknolojiler var mı,eprsonelin miktar ve hususu yahut statüsü ne olmalı iyi planlamaya çalışın.

Hukuki analizleri iyi araştırın,malın üretimi satımı ve sunumu gibi aşamalarda hukuksal pürüz bırakmamaya çalışın.

Ve bütün bunların entegre olması gerektiği üzerine yoğunlaşın,iyi bir iş planınız,iy bir sunumunuz ve iyi hizmetiniz olmasına gayret edin.


Mart 2012

Caner Acu @cnr4

Kriz yönetimi nedir?

İş hayatında şirketin bulunduğu statünün tehlikede olması,hedeflerinin gerçekleşmeme durumun oluşması ya da şirketin iflas eşiğinde olması gibi durumlardır.

Zaman baskısı kriz yönetiminin en ciddi problemidir.Hızlı ve doğru karar vermeyi gerektirir.Beklenmedik zamanlarda oluşması ve zaman baskısı sebebiyle karar verecek kişilerde baskı oluşturur.


Kriz yönetiminde çalışan ekip,kriz anında krizin bir planını çıkartır ve başa çıkmak için çözüm yollarını irdeler.Kriz planlarını uygular.

10 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.