Bilmek istediğin her şeye ulaş

Küba

Küba, resmî olarak Küba Cumhuriyeti ( ˈ /ˈkjuːbə/; İspanyolca: República de Cuba, söyleyiş: [reˈpuβlika ðe ˈkuβa] ( dinle)) Karayiplerde bir ada ülkesi. Küba ulusu, Isla de la Juventud ve birçok takımadaların yanı sıra, başlıca Küba adasından oluşur. Havana, Küba'nın en büyük şehri ve ülkenin başkentidir. Santiago de Cuba ikinci en büyük şehirdir. Küba'nın kuzeyinde Birleşik Devletler (150 km uzaklıkta), batısında Meksika, Bahamalar, güneyinde Cayman Adaları ve Jamaika, ve güneydoğusunda Haiti ve Dominik Cumhuriyeti uzanır.1492'de, Kristof Kolomb karaya çıktı ve şuan Küba'ya ait olan adada İspanya Krallığı için hak iddia etti. Küba, 1898'de biten İspanya-Amerika Savaşına kadar İspanya'nın bir toprağı olarak kaldı, ve 1902'de Birleşik Devletler'den resmi bağımsızlık kazandı.Küba 11 milyonu aşkın insanın yurdudur ve Karayipler'de en geniş yüzölçümüne sahip olmanın yanı sıra en kalabalık ada milletidir. Ada, etrafındaki sular tarafından ılıklaştırılmış bir tropikal iklime sahiptir. Aynı zamanda Karayip Denizi'nin sıcak suları ve adanın Meksika Körfezi'nin karşısında olması adayı kasırgalara açık hale getirmiştir. 1232.5 km uzunluğundaki Küba Adası yeryüzündeki en büyük 13. adadır.

Kasım 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

İspanya'dan sonra Küba'dan beklenen yanıt geldi. Yanıt Küba'daki sözde tarihi camii'yi yalanlıyor. Tabii reis yine de daha iyi biliyordur. Bir de demokrasi ve laiklik dersi vermişler büyük ustaya... Gücü yeten gelsin bir ağaç kessin benzeri bir cümleyle de kapatmışlar... :) Anlamıyorum hani ülkeyi kalitesiz bir şekilde beton ve asfalta boğuyor, yetmedi mi de artık diğer ülkelere de musallat oluyor... Şu dünyada bize düşman etmediği iki ülke kalmıştı onlara da bizi soytarı ediyor...

Küba dostları: Küba'da nereye ne inşa edileceğine halk karar verir! - Türkiye Haberleri - Radikal

İstanbul ve Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili haberleri mi aramıştınız? Küba dostları: Küba'da nereye ne inşa edileceğine halk karar verir! haberi için hemen tıklayın!
Eylül 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Kapın sutyenleri Küba'ya gidiyoruz. Onları satıp tatil yapıyoruz.

Küba'da sütyen kotası - Ekonomi Haberleri - Radikal

ABD ve Küba ile ilgili haberleri mi aramıştınız? Küba'da sütyen kotası haberi için hemen tıklayın!
Mayıs 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Üç ülkede Soma için iş bırakma

Küba, Bolivya ve Venezuela'da maden işçileri, Soma katliamının ardından 1 günlük iş bırakma ve 3 günlük yas kararı aldı.

Birgün Gazetesi ve Ayağa Kalk Taksim hareketininTwitter hesaplarında paylaştığı bilgiye göre, Küba, Bolivya ve Venezuela’daki maden işçileri, Soma faciasından dolayı 1 günlük iş bırakma ve 3 günlük yas kararı aldı.

kaynak: radikal.com.tr/dunya/uc_ulkede_soma_grev...
Nisan 2014

Hilal Korkmaz  yeni bir  gönderide  bulundu.

~PURO~

9837

Tütünü genellikle Küba ve Dominik Cumhuriyeti ülkelerinin bulunduğu iklimde yetişiyor. Elde veya makinelerde sarılımı yapılıyor.

Türkçeye İspanyolcadan geçmiştir ' Puro' sözcüğü.

Puronun ucunun her tarafından eşit ve düzgün yanması iyi yapıldığının göstergesidir. Ne çok sıkı ne çok gevşek sarılmış olmalı.

9837

Puro ve sigara arasında ki fark, puro için toplanan tütünler özenle tek tek seçiliyor, ayıklanıyor, tasnif ediliyor ve istifleniyor. Fermante olmaları içinde özel yerlerde saklanıyor.

Puro tütününün zahmetli ve uzun süreçte üretilmesinden dolayı çok pahalıdır. Sigaranın aksine kimyasallar kullanılmaz bu nedenle sigaraya oranla zararı daha azdır.

9837

Puronun kaliteli olup olmadığını anlamak için bir diğer yöntem de şudur; içtiğinizde ağzınızda oluşan iyi veya kötü tadın çabuk kaybolması!

Puronun çok sahtesi bulunuyor. İyi puro içicileri kutusundan, etiketinden, kutusunun menteşesinden, seri numarasından bu durumu anlayabiliyor.

9837

0 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.