Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kutlama

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Aralık 2014

Bora Hug, bir soruya yanıt verdi.

Yeni yıl için ilginç, yaratıcı hediye fikirleriniz nelerdir?

Kişiye özel bir takvim olabilir. Tabi bunun için önceden hediye edeceğiniz kişinin 12 farklı resmi elinizde olmalı.. Bunun için facebook size yardımcı olacaktır :) hemen ardından elinizdeki resmilerle dijital baskı yapan yerlerden birine gidip takvim bastırabilirsiniz. .
Ekim 2014

Proceo, bir soruya yanıt verdi.

Bir mimar olarak baktığınızda çocuk doğum günlerinin kutlanacağı bir mekanda olması gereken şeyler neler? Kullanıcıları bu mekan içerisinde nasıl yönlendirebilirsiniz? Bildiğiniz örnekler var mı?

Genel cocuk zevklerine baktigimizda kizlar prenses, sato vs seylere daha cok ilgi duyarlar mesela dogum gunu cocugu kizsa satonun prensesi o gun odur :) ayni sekilde erkek cocuklari araba vb seylere ilgi duyar. O gun surucu koltugu onundur gibi :)

Yerlere puzzle parcalari konabilir. Hatta cirt cirtli bir yuz kullanilirsa cocugun resmi beze baski yaparak puzzle parcalarina yapistitilir ve cocuklar bu parcalari birlrstirebilir tamamlandiginda pasta kesilir vs...

Cok mu hayal kurdum yaa:)
Ağustos 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Haziran 2014

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Holiganların kutlamalarda daha insancıl davranmaları nasıl sağlanabilir? Ne gibi önlemler alınmalıdır?

Sağlanamaz. Holiganların coştuğu ortamdan uzaklaşılarak önlem alınabilir.
Aralık 2013

Sevgiseli, bir soruya yanıt verdi.

2014 yılından beklentileriniz nelerdir?

Dünya barışı olsun, kapitalizm çöksün, yönetimler adil olsun, kişi başına düşen milli gelir eşit olsun, kimsesiz çocuk kalmasın, canlılara yapılan şiddet dursun, açlık bitsin, suç işleyen insan kalmasın, soyu tükenen hayvanlara yardım edilsin, doğa korunsun, küresel ısınmanın önüne geçilsin, insanlık ölmesin, hayatımızı kolaylaştıracak şeyler icat edilsin, tıp alanında sağlık adına çok önemli gelişmeler olsun, herkes sağlıklı, mantıklı, mutlu, huzurlu olsun. . .
Aralık 2013

Serkan Kiose, bir soruya yanıt verdi.

2014 yılından beklentileriniz nelerdir?

İnsanın bir "yıl"'dan ne beklentisi olabilir ki. Ama kendimle ve geleceğimle ilgili düşüncelerim ve hayallerim var ve 2014 yılında bunlara biraz daha yakınlaşırım umarım.

NOT: Yeni yıl ile ilgili de bir yanıtımın olmasını istedim ve yazdım :).
Aralık 2013

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Haziran 2013

Ece Naz Sonat, bir soruya yanıt verdi.

Dünyada kutlanan sıradışı ve göz alıcı festivaller nelerdir?

Sualtı Müzik Festivali- ABD

Florida'da her yıl Temmuz ayının ikinci haftasında Sualtı Müzik Festivali kutlanır. Bu etkinlikte 600'den fazla dalgıç görev alıyor. Festivalin amacı ise bölgede bulunan mercan resifinin korunması.

Festival

Festival

Festival
Mayıs 2013

Gündüz Ayar, bir soruya yanıt verdi.

Dünyada kutlanan sıradışı ve göz alıcı festivaller nelerdir?

Diwali Festivali
Hindistan merkezli olup, Hindu'ların kutladığı ve başlangıcı Hindu takvimi'nin Ashvin ayının 13. gününe, karanlık iki haftanın başlangıcına denk gelen, "ışık festivali" anlamında ulusal festivaldir. Beş gün boyunca sürüp, teolojik anlamının yanı sıra yeni yılın kutlanımını referans vermektedir.
Festival

Festival

Festival

Festival

Festival

Festival
Mayıs 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Dünyada kutlanan sıradışı ve göz alıcı festivaller nelerdir?

Festival
Domates savaşı günü gelip çattığında ve saatler sabah 10.00’u gösterdiğinde, Plaza del Pueblo’ya domates dolu kamyonlar yanaşır. Domateslerin, kamyonların içinde adeta sabırsızlıkla beklemekte olduğu domates savaşının başlaması için ise ilginç bir seramoni gerçekleştirilir: iki katlı bir bina uzunluğunda, yağ ile kaplanmış tahta bir sırığın üzerinde, ona ulaşana hediye edilecek bir domuz eti parçası bulunur ve birisi bu ete ulaştığında domates savaşı başlar. Savaşın başladığını anlamak için ise su tanklarının atışını görmeniz yeterli. Herkesin genellikle tek başına mücadele ettiği domates savaşı, bir saat sürer ve su topları yeniden ateş aldığında savaş biter. Bu andan sonra domates fırlatmak yasaktır. Ve bu noktadan sonra savaşa katılanların ve tabi ki sokakların temizlenmesi gereği ortaya çıkar. Katılımcılar genellikle Buñol Nehri kenarındaki duş alanlarında temizlenirler.

1945'lere uzanan La Tomatina Festivali'nin gençlerin köy meydanında itişip kakışırken çevredeki manav tezgâhlarından aldıkları meyveleri birbirlerine atmalarıyla başladığı anlatılıyor. Her yıl Ağustos ayının son Çarşamba günü kutlanan festival bir hafta sürüyor.
Festival
Çılgın festival A ile işaretlenen kasabada yapılıyor: Bunol...Festival

Festival

Festival

Festival

Festival

Festival

9 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Yeni Yıl

5 Kullanıcı   7 Soru   10 Yanıt

Yılbaşı

18 Kullanıcı   14 Soru   20 Yanıt