Bilmek istediğin her şeye ulaş

Laminat Parke

Laminat Parke Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Ocak 2015

Yerevdekor  yeni bir  gönderide  bulundu.

Laminat Parke Döşerken Dikkat

Biraz beceriniz var ve kendiniz laminat parke döşemek istiyorsanız dikkat etmelisiniz. Kenarları 6 7 cm bos bırakmalısınız. Süpürgelikleri taktığınızda görüntüden eser kalmıyor. Bir de ürünleri uzunlu kısalı döşemek isterseniz başlarken parkenizden bir parça kesip onu diğer sıraya başlarken kullanmalısınız. Işığın geliş açısı da önemli, Güneş alan yönden başlanarak döşenirse daha geniş ve daha derinlik kazandıracaktır. Ayrıca artan laminat parçalarının duvarınızda çerçeve yapabilir duvarı üzerindeki detayla yerde ki uyum gözde hoşnutluk yaratacaktır.
Eylül 2014

Yerevdekor  yeni bir  gönderide  bulundu.

Özel tasarım eskitme görünüm laminat parke ile ofisinizin ve odanızın havasını değiştirebilirsiniz.Ürünün 25 yıl kullanım garantisi mevcuttur.Yüzeti AC4 - 32 sınıfdır rahatlıkla ofis ve evinizde kullanabilirsiniz.Eşya sürükleme işlemlerinin çok fazla olduğu alanlarda derzli ürün olmamaya dikkat edin eşya sürüklemelerinde derzler sorun çıkartabilir parkenizin çok fazla temas etmesi yıpranmasına neden olur bu nedenle ofis gibi kullanımlarda dersiz ürün tercih edilmelidir. Ürünün teknik özelliklerine gelirsek uzunluğu 1286 mm genişliği 192mm ürünün kalınlığı ise 8mm dir ürün kaliteli ve fiyatına göre uygun tasarım ürünüdür. Tamamen ev dekorasyon ve vintage tarzını, havasını odasında ve ofisinde yaşamak isteyenler için tasarlanmıştır.

Vintage Laminat Parke - 414

Vintage Laminat Parke - 414,
Eylül 2014

Yerevdekor  yeni bir  gönderide  bulundu.

Laminat Parke


LAMİNAT PARKE UYGULAMA

Laminat Parke, sıkıştırılmış kağıt ile reçinenin karıştırılıp sıkılaştırılması sureti ile elde edilen kaplama levhalarıdır. Farklı reçineleri birleşimi ile reçine kâğıtların fırınlanarak kurutulması işlemidir.
Laminat parkeler, doğal ağaç malzemelerine öre daha ucuz daha ince ve daha endüstriyel bir üründür.
Laminat parkelerinde kaliteli seçimleri sağlık konusunda herkezi etkilemekte çok ucuz laminat parkeler için kullanılan yapıştırıcılar fazlasıyla kanserojen madde içerebilmektedir.
Yapıştırma işlemi ise basınç ve ısı uygulanarak yapılır
Laminat parkelerin bu adar çok model ve desen seçeneğinin olması işte bu sebeplere bağlıdır.
Büyük tabakalar halinde üretilen parkeler istenilen boyuta göre kesilerek hazır hale gelirler, peki o detaylar birbirine geçirilen kilitleri sorarsanız onlar işlemler bittik den sonra son işlem olarak yapılır.
Laminat parkeleri evinizde kolaylıkla kendiniz uygulaya bilirsiniz, altına şiltesini serip pencerenizin yönüne doğru bir köşeden döşemeye başlaya bilirsiniz. En büyük yardımcınız başına bir bez bağlayarak kullandığını çekiçleriniz olacaktır.
Aralık 2013

Ramazankızılay, bir soruya yanıt verdi.

Laminat parkenin kalitesi nasıl anlaşılır?

Aynı malzemeyi üreten 100 lerce firma var ama iç lerinden birini secen ustasıda var .
Haziran 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Laminat parkenin kalitesi nasıl anlaşılır?

Laminat parkenin kalitesi görsel olarak çok fazla algılanamaz. Bu tip parkenin sınıfını belirleyen unsur devir sayısıdır.

Kaç devir olduğu laminat parke üzerindeki koruyucu tabakanın dayanıklılığını belirtir. Devir laminatta 31 devir, 32 devir vb. çeşitlere ayrılır. Eğer döşenecek mekan bir ofis veya mağaza ise, kullanılacak laminat parkelerde devri, sınıfı dayanıklılık açısından önemlidir. Laminat parkeyi evinize döşeyecekseniz çok iyi bir malzemeye ihtiyacınız yok.

Tüm mekanlar için laminat parke seçerken parkeyi katalogdan seçmek yerine mutlaka görerek inceleyin. Yüzeyinde, birleşim yerlerinde boşluk veya seviye farkı olmamasına dikkat edin.

Laminatta çok fazla yerli üretimle birlikte Çin’den, Uzakdoğu’dan gelen malzeme de piyasada bulunur. Kaliteli bir yerli malı tercih etmeniz daha uygundur. Sonradan sorun yaşamamak için laminat parkenizi güvenilir ve uygulamadan sonra da teknik destek alabileceğiniz bir firmadan almanız önerilir.
Haziran 2013

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

1 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.