Bilmek istediğin her şeye ulaş

Limuzin

Limuzin bir çeşit motorlu araçtır. Otomobil'e benzer ancak daha uzun ve lükstür. Daha çok işadamları ve sanatçılar tarafından kullanılır. Ancak genellikle düğünler, film festivalleri gibi özel günlerde kullanılmak üzere kiralanırlar. Genellikle siyah veya beyaz renkte olurlar.

Mart 2014

Turan Söylemez  yeni bir  gönderide  bulundu.

Limuzinler

Tamamen rahatlık ve lüks için dizayn edilmiş limuzinler, otomobillerden farklı olarak daha uzun yapılan araçlardır. Genellikle düğün, davetiye gibi özel günlerin vazgeçilmez araçlarındandır. İsmini ise Fransa'nın Limousin adlı bölgesinden alır. Bu bölgedeki çobanlar arkalarına taktıkları uzun pelerinlerle gezerdi ve bu benzetmeye istinaden arabalara da limuzin adı verilmiştir.

Anlaşılacağı üzere ilk limuzun Fransa'da üretilmiştir fakat günümüzde en iyi limuzinler ABD'de üretilmektedir. ABD'de limuzin ticareti öyle gelişmiştir ki normal araçları alıp limuzin tipine getiren şirketler bulunmaktadır.

Limuzin

Limuzin
Limuzin
Bu limuzinin yarısı motorsiklet yarısı sedan.

Limuzin
Mini Cooper'ın limuzin hali. Bir işadamının hevesi sonucu oluşan bu limuzin dünyanın en uzun Cooper'ı.

Limuzin
Dünyanın en uzun limuzini. 30 metreden uzun ve içinde su jakuzisi, güneşlenme güvertesi, yüzme havuzu, birkaç yatak var! Ayrıca 26 tekerlekli.

Limuzin
Michael Pettipas tarafından oluşturulan dünyanın en hızlı limuzini.

Limuzin

Dan Cawley tarafından tasarlanan dünyanın ilk ve tek Ferrari limuzini.


Meksikalı bir turizm şirketinin ürettiği belki en ilginç limuzin. 50 koltuklu lüks limuzinin içine eski bir Boeing 727-100 yerleştirilmiş.

0 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.