Bilmek istediğin her şeye ulaş

Makina (Makine) Mühendisliği

Mühendislik

Makine mühendisliği, temel fizik prensipleri ve malzeme teknolojileri kullanarak mekanik sistemlerin tasarım, analiz, imalat ve bakımı ile ilgili çalışmalar yapan ve fiziksel olay ve durumları matematiksel olarak modellemek suretiyle problemlere analitik çözümler sunabilen mühendislik disiplinidir.

Eylül 2020

Gökhan Biçer, bir soruya yanıt verdi.

Makine Mühendisliği ile aynı zamanda Açık Öğretim'de hangi bölümü okumak mantıklı olur?

Uzun zamandır yoktum. İlk önce herkesi saygıyla selamlarım. Bu belirttiğiniz durum, makine mühendisliği bölümünü bitirdiğinizde ya da tecrübe edinip ne konumda olmak istediğinizle ilgili. Yani, '20 yıl sonra kendini nerede görüyorsun?' gibi ya da benzeri sorulara verilecek cevaptır. Kendi işinizi kurmak ve ürettiğiniz mamülleri ihraç etmek isterseniz yanına dış ticaret bölümü okuyabilirsiniz mesela. AÖF de dinamik, yeni bölümleri neler bilmiyorum ama mesela insan kaynakları ile ilgili bir bölümü varsa, yöneticilik pozisyonu için uygun olabilir.
Şubat 2018

Ahmet, bir soruya yanıt verdi.

Kendi başına Autocad öğrenmek mümkün müdür? Ne şekilde yapılabilir?

Sıfırdan öğrenmek için en güzeli Autocad kitabı almak ve uygulamaları bilgisayarında yaparak öğrenebilirsin.
Mayıs 2017

Elif Ersen, bir soruya yanıt verdi.

Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliklerinden hangisi iyi ve bu mühendislikleri anlatabilir misiniz?

Hepsi saygın meslekler. Ben bildiğim konuyu, Endüstri Mühendisliği'ni anlatayım. Yeni bir sistem kurmak, mevcut bir yapının daha iyi çalışmasını sağlamak. Kaliteyi arttırarak maliyetleri düşürmek. İsrafları ortadan kaldırmak. Nasıl daha iyisini yaparım sorusuna analitik cevaplar bulmak. Yazılımdan destek alarak rutin işleri tek tuşa basarak çözmek. Kısacası her şeyi daha iyi nasıl yaparım demek Endüstri Mühendisliği'nin bakış açısıdır. Sorun varsa cevaplayabilirim.
Mayıs 2017

Sanalogretim, bir soruya yanıt verdi.

Kendi başına Autocad öğrenmek mümkün müdür? Ne şekilde yapılabilir?

2 Boyut, 3 Boyut, Materyal Atama, Kaplama, Işıklandırma Sistemleri, Render Alma ve Animasyon, Yüzey Örme vs. konular tüm komutları ile öğretilmektedir. AutoCAD programını uygulamalar eşliğinde öğrenmiş olacaksınız.
AutoCAD 2017 tüm yeni özelliklerini içermektedir.
sanalogretim.com/autocad-2017/53/setdeta...
Kasım 2016

Gülsüm Karakoç, bir soruya yanıt verdi.

Rot başı imal edilirken, baştan sona hangi aşamalardan geçer?

Ayyy ben soruyu anlamadım kusura bakmayın şeeey ben biraz gerizelalıyımda
Temmuz 2016

Aykut Özdemir, bir soruya yanıt verdi.

Kendi başına Autocad öğrenmek mümkün müdür? Ne şekilde yapılabilir?

Komutları öğrenmek yeterli değildir, bir takım trikler ve mesleğine yönelik çizim teknikleri için eğitim alman şart bence; odanın eğitimlerine gidebilirsin, uygun ve mesleğe yönelik oluyor. Tek başına videolardan öğreneceksen en azından mesleğinle alakalı çizimler üzerinden yürüyen videolar edin

188 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.