Bilmek istediğin her şeye ulaş

Microsoft Silverlight

Microsoft Silverlight, ağ uygulamaları için animasyon, vektör, 3D grafik ve görüntü oynatma imkânları sağlayan zengin internet uygulamaları geliştirme düzlemidir.

Ağustos 2011

Aykut Kardaş @unknow

Microsoft Silverlight nedir? Ne değildir?

Adobe şirketinin flash ürününe karşılık çıkardığı, genelde mobil ve taşınabilir cihazlarda kullanılan program ve web sayfalarının yapılabildiği, C# ve Vb gibi yazılım dillerini destekleyen xml tabanında yazılan kodlar ile daha iyi performans sergilemeyi amaçlayan, hayal gücünüze bağlı görsel efekler yaratabileceğiniz bir microsoft ürünüdür.
Ağustos 2014

Birkan Aydin @birkanaydin

Silverlight ile okumuş olduğum XML dosyası güncellendiğinde, yeni verilere ulaşamıyorum. Sanki ilk XML dosyasını çerez gibi tutuyor ve hep aynı veriler var. Her istekte create etmeme rağmen hep ilk veriler geliyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl önüne geçebilirim?

Silverlight'ı iyi bilmiyorum. Ama, XML parser'ların genel eğilimi dosyanın bir kez okunması ve bilgininin RAM veya cache'te tutulmasıdır. Buna tembel programlama deniyor. API'yi iyi okursan cache'i yenilemek için bir method sağlamış olabilir. Parser'ın bağlı olduğu dosyayı kapatıp tekrar açabilirsin.
Mart 2011

Uğurcan Bastık @ugurcan

Microsoft Turkiye Bilişim Zirvesine kaç kişi katılıyor acaba?

biz katıldık... bazı oturumlar oldukça açıklayıcı idi...
Temmuz 2011

Faik Ahmet @faika

38 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.