Bilmek istediğin her şeye ulaş

Minimalist

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Kasım 2013

Eski Inploider, bir soruya yanıt verdi.

Minimalist tasarımları ortaya çıkaran özellikler nelerdir?

Minimalizmden anladığım basit olanın güzel olduğudur. Bir problemi, bir ihtiyacı basit, kolay bir şekilde çözen yöntem, tasarım minimaldir.
Mayıs 2013

Karl Engelpert, bir soruya yanıt verdi.

Minimalist tasarımları ortaya çıkaran özellikler nelerdir?

Bence minimalizm, modadan ve trenlerden uzak durup, tekniğe ve ihtiyaçlara daha yakın durmaktır.

Web üzerinden örnek vermek gerekirse, her yıl yeni yeni akımlar, trendler çıkar. Her yıl bir type, renk, js effect, js animation moda olur. Bu yeni gelişmeler elbetteki hoştur ancak ihtiyacı ve içeriği düşünmeksizin ben bu efekti uygulacağım, bu fontu kullanacağım diye yola çıkarsanız, sonunda kocaman bir çöplük yaratmış olursunuz.

Bir musluğu tamir etmek için kaynak makinesine ihtiyacınız yoktur, bir ingiliz anahtarı sizin için yeterlidir.

Bu işlere yeni başladığımda 4.200 adet fontum vardı ve bununla gurur duyardım, bu kadar fontum var kullanıyorum falan feşmekan. Yıllar geçti ve şimdi sadece 16 tane font ile işlerimi yürütüyorum. Çünkü font baştan çıkarıcı bir sanat tablosu değil, font bir metnin basit ve net bir şekilde ifadesi için var. Heralanda tasarım yaparken bu gibi örneklere dikkat etmek gerekir. Araçlarınızı etkin ve verimli kullanmalısınız.

Renkler, fontlar, kodlar, tasarımlar, ürünler bıçak gibidir. Onlarla harika bir elmayı soyup zevkten dört köşe de olabilirsiniz, o bıçakla bir adamı canından da edebilirisiniz.
Mayıs 2013

Özge Can Balaban, bir soruya yanıt verdi.

Minimalist tasarımları ortaya çıkaran özellikler nelerdir?

Yazılabilecek bir çok nitelik var aslında; yalın-sade-düz-net gibi gibi ama bu kelimeler yeri geliyor başka birşeyi de ifade ediyor. -izm leri sadece kelimeler ile anlatmaya çalışmak biraz zor ve indirgeyeci olabiliyor. Bu nedenle ben Tadao Ando' nun mimari tasarımlarına bakmanızı önereceğim.

Minimalist
Ocak 2013

Tuğba *han, bir soruya yanıt verdi.

Minimalist tasarımları ortaya çıkaran özellikler nelerdir?

Minimalistin felsefesi vardır ve o da şu olmalı; 'Hiç bir şey Yok , ama herşey var ' herşey bu cümle içinde açıklanıyor aslında. Minimalistin en belirgin özelliklerinden biride sadece naturel malzeme kullanılmasıdır. Uygulaması en zor üsluplardan biridir aslında. Ama çevredeki insanlar düz olan herşeye minimalist dedikleri için uygulaması en kolay usluplardan sanılır. Bazen kıvrımlar da minimalisti ifade edebilir , önemli olan minimalisti hissederek tasarlayabilmektir.

4 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.