Bilmek istediğin her şeye ulaş

Misafir Blogculuk

Blog Yazarlığı

Misafir Blogculuk Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Temmuz 2016

Portal Blogger  yeni bir  gönderide  bulundu.

İnsanları Kolayca İkna Etmek İçin: Ayna Yöntemi

Çoğu zaman birilerini bazı nedenlerden dolayı ikna etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu bir iş görüşmesi, ürün satışı ya da başka herhangi bir konu olabilir. Belkide, sadece içinde bulunduğunuz durumdan kurtulmak için bunu yapmanız gerekir.

Hepimiz az çok belirli ikna yöntemlerini biliyoruz. Her ne kadar yeri geldiğinde uygulayamıyor ya da unutuyor olsak da. Hayat bize insanlar hakkında çok şey öğretiyor. Bunlardan bazıları ne kadar uğraşırsak uğraşalım öyle kolay kolay değiştiremeyeceğimiz insan özgü şeylerdir. İnsan psikolojisini ne kadar çok bilirseniz hem kendiniz hemde diğer insanlar üzerindeki hakimiyetiniz o kadar artar.

Bundan sonra elimden geldiğince "İnsanları Kolayca İkna Etmek İçin" başlığı altında bu tür yöntemleri sizlerle paylaşacağım.

Ayna Yöntemini Kullanarak İnsanları Kolayca İkna Edin

Bu yöntem genelde kapalı mekanlarda uygulayabileceğiniz basit bir yöntemdir. Herhangi birini ikna etmek istiyorsanız o kişiyle iletişim halindeyken çevrenizde büyük bir ayna varsa, konuşmanızı o kişiyi aynanın karşına alarak yapmaya çalışın.

Bunu yaptığınızda karşınızdaki kişi kendini aynada görmek zorunda kalacak ve bu yüzden tüm dikkati kendi dış görünüşüyle alakalı endişelerinden dolayı dağılacaktır. Endişe hisseden bir insan içgüdüsel olarak zarardan kaçma eğilimindedir. Bu nedenle sizinle tartışmak yerine oradan bir an önce uzaklaşmayı isteyecektir.

Buradaki asıl amaç karşınızdaki insanı kendisiyle ilgili endişeye sürüklemek. Çünkü, endişesi yüzünden tedirgin olan bir kişi, sizin soracağınız veya ondan istediğiniz herhangi bir şeye karşı olumlu cevap verecektir.

Kaynak:portalblogger.com
Aralık 2014

Münir Altıntaş  yeni bir  gönderide  bulundu.

haram-helal.blogspot.com.tr/2014/12/gunu...ilk bloğum yorumlarınızı bekliyorum.

İddia haram mi

Kasım 2014

Yavuz Gedik  yeni bir  gönderide  bulundu.

Blog Nasıl Yazılır?

2876

Blog, bir kişinin ya da bir grubun bir araya gelip yazılar yazdıkları bir İnternet sayfasıdır. Bu yazılar kişilerin istedikleri konulardan oluşabilir. Örneğin; izlediğiniz filmler ve okuduğunuz kitaplarla ilgili bir blog ya da teknoloji üzerine tek başınıza veya birkaç arkadaşınız bir araya gelip bir blog oluşturabilirsiniz. Tamamen sizin isteğinize kalmış bir durum. :)

Peki, nasıl blog hesabı oluşturabilirim ya da hangi bunun için hangi blog sağlayıcı servisi kullanmalıyım diye sorular sorabilirsiniz. Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan servislerden ikisini tavsiye edebilirim.Blogger ve WordPress. Bu sistemlerde nasıl hesap açılacağı konusunda arama motorunuz size yardımcı olacaktır. :)

Şimdi gelelim içerik konusuna. Bir blog için en önemli şey yazılarınızın içeriğidir. İyi bir içeriğiniz var ise, insanların blogunuzda daha fazla zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Peki, iyi içerik nasıl hazırlanabilir? Bunun ilk adımlarından biri, görselliktir. Görsel yazılar her zaman daha ilgi çekici olmuştur. Yazılarınızı resim, video veinfogarikler ile süslemek sizi bir adım öne taşıyacaktır. Argo kelimeler kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Konu içerisinde bağlantılar vererek yönlendirmeler yapmanız yine artı kazandıracaktır. Dil bilgisine gerektiği kadar dikkat etmelisiniz ancak samimi bir dil oluşturmalısınız.

Genel olarak, güvenilir olmanız çok önemlidir. Blogunuzdaki yazı sayısını arttırmak için diğer bloglardan kopyala-yapıştır yapmanız etik bir davranış olmayacaktır. Bu blogunuz için büyük bir negatiflik oluşturur. Birebir kopyalamak yerine okuyup öğrendiğiniz bilgileri kendi cümleleriniz ile aktarabilirsiniz. Yine kaynak belirterek alıntılar yapabilirsiniz. Laf kalabalığı yapmayın! Yazılarınızı araştırmalar ve istatistiklerle desteklemeniz çok önemlidir. Kanıt her zaman iyidir. :)

İyi bir blog yazarı olmak için iyi bir okuyucuda olmak ilk şarttır.

Klavyenize kuvvet :)

Kaynak:
Ekim 2014

Günlük Ekonomi  yeni bir  gönderide  bulundu.

Arapça Blog Açmak

Bloggerlık gözde meslek. Bloglar artık çok yaygın. Çünkü blog açmak kolay ve masrafsız. Ücretsiz temalar sayesinde sitenize yarı profesyonel bir görüntü de verebiliyorsunuz.

Blog yazarak para kazanmak ise herkesin peşinde koştuğu bir heves. Düzenli yazarak amacına ulaşanlar var, bu yolda dökülenler var, bloglardan parlayıp çok iyi yerlere gelenler var.

Artık herkes internetin bloglara doyduğu konusunda hemfikir. Fakat "özel" alanlarda yazılacak blogların hala potansiyel içerdiğini düşünüyorum.

İngilizce bloglar bunlardan birisi.

Son günlerde kafa yorduğum konu ise Arapça bloglar.

Ülkemiz coğrafi konumu ve gelenekten gelen bağları sebebiyle Arapların çok rağbet ettiği bir ülke.

Son yıllarda Arap ülkelerinden gelen turist sayısı giderek artıyor.

İyi bir Arapça blog gerçekten iş yapabilir. Reklamlar alır ve çok okunur.

Arap dünyasına Türkiye'yi tanıtan bloglardan bahsediyorum. Yemekleri, mekanları, şehirleri, gezilecek yerleri vs...

Yine Arapça dizi blogları da iş yapabilir. Biliyorsunuz Arap televizyonları Türk dizilerine çok önem veriyor ve severek izleniyor.

Arapça bir dizi fan sayfası çok ilgi görebilir. Ziyaretçi çekebilir ve reklam alabilir.


Kaynak:

gunlukekonomi.com/2014/10/arapca-blog-ac...
Haziran 2014

Vural, bir soruya yanıt verdi.

Misafir blogculuk ile son yıllarda pek çok yabancı blog popüler hale gelmişken, Türkçe bloglarda benzer bir duruma neden rastlayamıyoruz?

Bir çok blogda misafir yazarlık yapıyorum. Bundaki tem amacım da kaliteli içerik üretmek...

Misafir olarak kaleme aldığım yazıları kendi blogumda misafir edenler başlığı altında topladım.

İnceleyebilirsiniz.
srgz.blogspot.com.tr/p/misafir-edenler. H... .
Eylül 2013

Ömer Akgün, bir soruya yanıt verdi.

Blog yazarak para kazanmak hakkında düşünceleriniz neler?

Blog yazarak para kazanmak elbette mümkün. Ama şunu unutmamak gerekir ki "Para kazanma amacıyla yazılan blogdan hayır gelmez" dolayısıyla öncelikle bloğunuzda fayda sağlamayı, işe yarar bilgiler paylaşmayı hedeflemelisiniz. Bununla birlikte her gün düzenli olarak içerik girişi yapılması, ziyaretçilerle yakın diyalog kurulması gerekir. Bu şekilde ilerleyen bir blog kısa zamanda ciddi bir kitleye ulaşabilir. Blog trafiği arttığında Adsense vb. reklam modelleri ile bloğa reklam alınabilir. Bu şekilde para kazanan çok sayıda insan mevcut.

Not: Profesyonel bir blog için arzu eden arkadaşlara makul ücret karşılığında yardımcı olurum.
Eylül 2013

Hilmi Işıkören  yeni bir  gönderide  bulundu.

Adaletsiz takdir kime kaybettirir?

"Ey yönetici, sorgulanmayacak takdir sadece Yüce Yaradan'a aittir. Takdirini sorgularım, adaletin konusunda beni ikna edemezsen seninle olmam. Çünkü hayatımdaki tüm seçimler bana aittir ve o seçimler beni ben yapar."

Yazının tamamı isikoren.com blog sayfasında.
Eylül 2013

Hilmi Işıkören  yeni bir  gönderide  bulundu.

İsminiz mi var yoksa markanız mı?

Sosyal ağlardan ‘Google +’ ülkemizde yaygınlaşıyor. Google’ın bir ürünü olduğu için kullanmakta çok büyük bir yarar var. Diğer ağlara göre ‘Hakkında’ bölümü biraz daha ayrıntılı. ‘Hayatta övündüğünüz şeyler’ denilen yer çok düşündürücü. Evet her birimizin hayatta övündüğü şeyler olmalı. Hayatı ardımızda övüneceğimiz şeyler bırakarak yaşamalıyız. Soru çok doğru bu nedenle. Şöyle bir araştırdım bir çok insan bu soruyu cevaplandırmamış, yazık, çok üzücü. Ben gururla cevapladım bu soruyu ve sonuna “yenilikleri gerçekleştirdikçe burada yayınlamaya devam edeceğim” diye noktaladım. Google + profilimdeki cevabımı görebilirsiniz. plus.google.com/u/0/1090138234662900989...
Hayatta en değerli marka ismimiz yani kendi markamızdır. Onu parlatmak için çabalamalı, sıradan bir isim olarak kalmamalı, kendimize ve insanlara fayda sağlayacak şeyler yapan bir marka olarak yaşamalıyız bu hayat denen armağanı. Sizin bir isminiz mi var yoksa bir markanız mı?

Hilmi Işıkören

isikoren.com
Mart 2013

Serdar Kara, bir soruya yanıt verdi.

Misafir blogculuk hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çağın en etkili backlink, trafik ve network tekniği. Hem kendi bloguma misafir yazarları kabul ediyorum (ki siz de onlardan birisiniz) hem de fırsat buldukça diğer bloglar için misafir yazılar yazıyorum.
Daha fazla

1 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.