Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mobil Uygulamalar

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Ocak 2016

Alptuğ Harun @alptugharun

Ağustos 2015

Aykut Kardaş @unknow

Ağustos 2015

Yolalinda @yolalinda

Tinder ve benzeri eşleşme uygulamaları sizce gelecekte ilişkileri nasıl etkileyecek?

Daha çok çocuğun babasız yetişmesine neden olacağını düşünüyorum ki bunun da kötü bir şey olmadığına eminim, özellikle Türkiye için. Annelerin yetiştirdiği erkek çocukları kadınlara şiddet uygulamayacaklardır. Evlilik müessesesinin ortadan kalkması zaten bence olumlu bir gelişme. İnsanların devlet zoruyla bir arada tutulması toplumda stress ve dolayısıyla şiddete neden oluyor. Uygar dünya artık evlenmiyor, nasıl olsa tüm ilişkiler bir gün bittiği için sadece beraber yaşıyorlar, başlarına taş falan da yağmıyor. Çocuklar ve beraber alınan mal mülk için çok sıkı yasaları var, evliliğe gerek kalmamış. Diğer taraftan bu uygulamalarla bulunan eşler arasında artık ne yazık ki demode olmuş olan aşk, sevgi yeteri kadar oluşamıyor bu da ilişkilerin daha da kısa soluklu olmasına dolayısıyla çocukların daha da kısa bir süre anne baba bir arada durumunu yaşamasına neden olacaktır. Uygar insan aileleri için bunu dezavantaj olarak görsem de tipik Türk erkeğinin dahil olacağı aileler için bir avantaj sayılabilir. Sadece çocuklar için değil aynı dezavantaj sizin için de olabiliyor. Öyle bir uygulamayla birini buluyorsunuz, tesadüf bu ya ona aşık oluyorsunuz ama o size olmuyor sadece atıyorum %95 match olduğu için sizinle beraber oluyor. Birkaç ay sonra tabii ki çatışmalar başlıyor ve soruyorsunuz "yahu normal olarak ben aşık oldum mu en az bir sene gözüm başka hiçbir şey görmez, ne oldu da bu noktaya geldik? " diye. Karşınızdaki "ben seni hiç sevmedim ki ama ilişki terapistine gidelim" diyebiliyor. Bana oldu da oradan biliyorum ☺ Neyse aslında kendinizi artık eski moda olmuş aşk, sevgi gibi duygulardan arındırabilirseniz uygulamalar ve eşleştirmeleri süper.
Haziran 2015

Gizli Kullanıcı

Yurt dışındaki insanlarla tanışıp arkadaş olabileceğim siteler ya da uygulamalar hangileridir?

Bence eğer evin müsaitse, Couchsurfing ile yurtdışından gelen genç insanları ağırlayabilirsin. Bu sayede direkt fiziksel bir iletişim kurarak bir çok kültürden arkadaş edinebilirsin. Ayrıca bu dostane hizmetin karşılığını sende o ülkeye gittiğinde alabilirsin.
Haziran 2015

Ali Emre Çakmakoğlu @gncart

iOS uygulamalarında verileri web servisten almak mantıklı mıdır?

Bir örnekle açıklayayım. Diyelimki yemek mönüsü programı yaptın ve sadece sqllite üzerinden çalışıyor. Menü her değiştiğinde ne yapacaksın kodlara girip menüyü düzeltip markete update mı atacaksın? Yoksa menü işini server'da halledip menüyü göstermek için server'dan güncel mönüyü mü çekeceksin? İşte bu yüzden uygulamaların ezici çoğunluğu server ile birlikte çalışır. Hız farkı var elbette ama dikkate alınacak seviyede bir fark varsa zaten kod mimarisinde bir sıkıntı vardır. Ayrıca native uygulamayı yanlış anlamışsın, native uygulama içerisinde bulunduğu ortamın dili ve o dilin sahip olduğu bileşenler ile geliştirilen uygulamadır. Mesela IOS için bu objective-c(ve swift) tir.
Mayıs 2015

Abdulkerim Özkan @abdulkerim

Nisan 2015

Bazarov @kaisersoze

Geliştirilen Windows Phone uygulamasını markete göndermeden kullanıcılara yüklemek ve tabii çalıştırmak mümkün müdür? Nasıl yapılır?

Soruyu bana da yönlendirmişsin fakat windows phone konusunda bir bilgim yok. Android'de . Apk dosyasını mail ile attığımızda telefondan kuruluyor fakat ayarlardan "Play store dışındaki kaynaklardan uygulama kurulmasına izin ver" seçeneğinin aktif olması gerekiyor. Belki windows phone'da da benzer birşey vardır.
Mart 2015

Musa Yaka @musayaka

Mobil uygulama yazılımı için patent nasıl alınır? Ya da bu telif hakkı ve genel müdürlüğünce alakalı bir şey midir? Aşamaları nelerdir? Neler gereklidir?

Herhangi mobil bir uygulamanın adını değiştirip, hatta bir iki ilave özellik katıp yayınlayabilirim. Piyasada da böyle programlardan çok var. Alsanız alsanız isim hakkı alırsınız kimse kullanamaz. Bırakın ürünü kopyalasınlar, kopyalanmaya değer uygulamalar yapın.
Mart 2015

Kerem @keremyc

Google Play Store ve Apple Store marketlerine konulan mobil uygulamalarda (örn. oyun) nasıl para kazanılıyor? İndirme başına bir fiyat var mı?

İstersen reklam verirsin oyun içerisinde istersen uygulamayı parayla satarsın istersen oyun içindeki bir takım özellikleri parayla satarsın mesela hamle sayısı biten bir kullanıcıya hamle alması için oarayla satarsın.. .
Daha fazla

233 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

WhoNear

9 Kullanıcı   1 Soru   3 Yanıt

Whatsapp

51 Kullanıcı   38 Soru   60 Yanıt

Viber

7 Kullanıcı   1 Soru   2 Yanıt

Vine

1 Kullanıcı   1 Soru   1 Yanıt

I-Doser

1 Kullanıcı   1 Soru   1 Yanıt

KPI (Key Performance Intigator)

0 Kullanıcı   1 Soru   1 Yanıt