Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mobil

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Aralık 2015

Hakan Yildiz, bir soruya yanıt verdi.

Responsive site mi yoksa mobil site mi yapmalı? SEO için hangisi daha iyidir?

Esnek tasarım (Responsive). Günlük olarak yaklaşık 3.3 milyar kişi internet kullanıyor ve bu dünya nüfusunun neredeyse yarısı. 3.3 milyar kullanıcının da yarısından fazlası ziyaretlerini mobil cihazlarla yapıyor olması sebebiyle mobil uyumlu bir web sitesinin gerekliliği konusu tartışılamaz. Google da “mobil site” yerine “cihaz uyumlu (responsive) ” sitelere önem vermektedir. Kullanıcıları düşünerek hızlı açılan, etkili ve ziyaretçi dostu arayüz tasarımıyla oluşturulmuş bir web sitesi ziyaretçiler tarafından tercih sebebi olacaktır.
Bkz.developers.google.com/webmasters/mobile-. . .
Kasım 2015

Denizden Babam Çıksa  yeni bir  gönderide  bulundu.

Balıkçılık aktivitelerinin paylaşımı için yepyeni bir uygulama: Catch App

7740

Denizcilik sektörü için GPS ve uydu yazılımları üreten SuccorfishM2M, balıkçıların balıkçılık aktiviteleri hakkında veri toplamaları, bu veriyi saklamaları ve başka insanlarla paylaşmalarını kolaylaştırmak için yepyeni bir uygulamayı tanıttı.

Balıkçıların aktivitelerini kaydetmeleri için bir günlüğü de içinde barındıran uygulama çok yakın bir zaman önce tüm balıkçılar için ücretsiz olarak sunuldu.

SuccorfishM2M'in başkanı Tom Rossiter, balıkçıların, değişen deniz koşulları hakkında ve denizle ilgili iş yapanlar için önemli bir noktada durduğunu söylüyor ve tüm sektörlerin yararına sunulacak bilgilerin temininde kilit rol üstlendiklerini belirtiyor.

Rossiter, ayrıca balıkçılar için özel olarak tasarlanan Catch APP'in, sektörün içindeki pek çok soruna yanıt olacak endişeleri ortadan kaldıracak modern bir çözüm olacağını konuşmalarına ekledi.

SuccorfishM2M tarafından tasarlanan ve Blue Marine Foundation tarafından geliştirilen Catch APP, SC2-iVMS ile de tam bütünleşik olarak çalışıyor ve uygulamayı kullanan araçların lokasyonları ve aktiviteleri hakkında detaylı bir çıktı verebiliyor.

Uygulama, balıkçıların avcılık performanslarını sezonlara ve koşullara göre ölçümlendirmelerini ve hesaplamalarını kolaylıkla yapabilmelerini sağlıyor. Ayrıca denizlerden yapılan avcılığın gerçek miktarının bilinmesine katkı sağlayarak sürdürülebilirliği de teşvik edecek.

Rossiter, Catch APP'in denizcilik ve avcılık için önemli bir adım olduğunu belirtirken balıkçılığa dair etkin bir veri toplama çözümü haline gelebileceğini belirtti.

SuccorfishM2M Catch uygulamasını Apple Store üzerinden ücretsiz olarak indirmek için burada tıklayabilirsiniz. Ayrıca SuccorfishM2M ile ilgili daha fazla detaylı bilgi için succorfish.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


Bu yazı,denizdenbabamciksa.com içinKaan Uğrasız (@travego) tarafından yazılmıştır.
Kasım 2015

Gökhan Çancılar  yeni bir  gönderide  bulundu.

Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? | Gökhan'ın İnternet ve Teknoloji Blogu

Öncelikle bu soruyu ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak sorun. Eğer bilgisayar kullanım seviyesi düşük biri için telefon alıyorsanız dokunmatik ya da akıllı diye tabir edilen telefonları tercih etmeyi…
Ekim 2015

Gökhan Çancılar  yeni bir  gönderide  bulundu.

Mobil Uygulama Pazarı ve Fırsatlar | Gökhan'ın İnternet ve Teknoloji Blogu

Bu yazıyı bu tarihte yazmış olmam size garip gelebilir. Evet mobil uygulama sektörü büyük gelişme içerisinde ve fırsatlarla dolu. Ama benim dikkat çekmek istediğim nokta yazılımcıların önündeki fır…
Ekim 2015

Derya Tanbastılar, bir soruya yanıt verdi.

Responsive site mi yoksa mobil site mi yapmalı? SEO için hangisi daha iyidir?

Bir çok farklı site içindeki bağlantıların optimize edilmesi yerine responsive tasarım ile düzenlenmiş olan web sitenin içeriğini optimize etmek çok daha etkili bir yöntemdir. Responsive tasarımlarda URL yapısı aynı kalacağından dolayı Google arama sonuçlarında yer almak web siteniz için daha da kolaylaşır.
RESPONSİVE WEB TASARIM AVANTAJLARI :
studiowormhole.com/responsive-web-tasari...
Ağustos 2015

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Projenizi test ettirmek için neler yapıyorsunuz?

Benim projeleri zaten benden sonra 20 kadar mühendis kontrol ediyor. Gerçek testi ise ancak deprem yapabiliyor.
Nisan 2015

Kadri Guler, bir soruya yanıt verdi.

Mobil uyumlu web siteleri nasıl yapılıyor?

Şu sitede ücretsiz bir kurs var(google destekli) . Ayrıca güzel dökümanlar tavsiye ederim
capr.ga/jt

Mobil
Nisan 2015

Ceyhun Cem Süsal, bir soruya yanıt verdi.

Mobil uygulama yaptırmak amacıyla soruyorum. Bildiğiniz en iyi mobil uygulama geliştirme şirketi hangisidir?

Mobil uygulama geliştirmek dışardan göründüğü kadar kolay değil. Öncelikle bunu belirtmek isterim. Web tabanlı uygulama gelşiştirmekten ciddi anlamda farklılıkları var.

Temel oalrak yoğunlaşılan 2 platform var. Android ve IOS. Her ikisinin geliştirilme şekli birbirinden tamamiyle farklı. Desteklemeniz gereken bir çok cihaz var (gerçekten çok fazla) ve bir çok işletim sistemi versiyonu. Bu denklemi en çok zorlaştıran şey.

Bu sebepten geliştirme sürekliklik gerektiriyor. Ortamlar değişiyor bu nedenle yeni fonksiyon eklemeseniz bile uygulamanızın güncel kalması için sürekli geliştirme yapmanız gerekiyor. Outsource yapacaksanız bu maliyeti ciddi anlamda etkileyen bir faktör. Hesaba katın derim.

Diğer taraftan mobil trafiğimizin ciddi bir bölümünü oluşturuyor. %50 lere yaklaşıyor çoğu platformda. Mobil uygulama yapmanın motivasyonuda bu. Fakat yapacağınız uygulamanın value added olması lazım. Yani web den daha farklı hizmetler faydalar sunması lazım. Kullanıcıların telefonuna yüklemesi için bir sebep olması lazım. Yükledikten sonra kullanması için başka sebepler.

Birde test aşaması çok önemli. İyi test etmezseniz örneğin analytics e-commerce uyguladınız ve hatalı bir sürümü store a koydunuz 1000 kullanıcı indirdi. Bunların yaptığı alışverişler yanlış yansıdı ve siz duruma ayıktınız. Bunu webde düzeltmek çok kolay 2 satır kod tamam. Ama uygulamayı kurdua rtık insanlar ve güncellemeden alışveriş yapmaya devam edecekler. Sürekli hatalı rakamlar gelecek. Siz update et diye force edeceksiniz bu acemilik olarak algılanacak.

Hassas kanal mobil ama VeVeya ya göz atın derim. İyi bütçelerle güzel işler çıkartabiliyor bu arkadaşlar.
Nisan 2015

Cem Turan, bir soruya yanıt verdi.

Mobil uygulama yaptırmak amacıyla soruyorum. Bildiğiniz en iyi mobil uygulama geliştirme şirketi hangisidir?

En iyi diye birşey olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan bir mobil uygulama değil, o mobil uygulama ile ne yapılacağıdır. Yani uygulama alanına göre çalışacak firmanın yetkinliği değerlendirilmelidir. Bu daha sağlıklı olacaktır. Projesini iyi yönetebilen firma en iyisidir, demek belki de şu aşamada verilecek en iyi yanıtım olabilir.

90 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.