Bilmek istediğin her şeye ulaş

Muhabbet

Muhabbet tadında düşüncelerin konuşulduğu ağ.

Temmuz 2018

Bahadır Ryan, bir soruya yanıt verdi.

Kendi çabanla öğrendiğin en güzel şey ne oldu?

Matematik ve Psikanaliz. Seçim yapamayacağım ikisi de birbirinden güzel. Psikanaliz için Freud'un kitaplarını yalayıp yutmanız yeterlidir -kalın olmamakla beraber fiyatları çok uygundur-. 16 yaşındaki bir çocuğu 80 yaşındaki birinden daha iyi insan sarrafı yapacağından şüphem yoktur.
Ocak 2018

Kadirtelli, bir soruya yanıt verdi.

Parmak arası terlik delikanlıyı bozar mı?

İnsanın içindeki duygular dışa vururmuş derler. Kimse kendine özgü has giyinmiyor zaten adam gibi kadın gibi giyindiğinde insanlığını kaybetmedikçe özentili olmadıkça da DELİKANLILIK bozulmaz ama ar-haya edep ahlak saygı sevgi hoş görü kalmadı ki delikanlı kalsın. Serserilik delikanlılık olmuş. Terlik parmak arasına girse ne olur başka yere girse ne olur... ??????? ? ? ? ? ?
Ocak 2018

Gökhan Çancılar, bir soruya yanıt verdi.

Teknoloji ile sosyalleşir miyiz yoksa yalnızlaşır mıyız?

Teknoloji ile sosyalleşiriz. Elimizden telefonu almaları veya önümüzden bilgisayarı çekmeleri bizi daha sosyal yapmaz. Ben İnternet aracılığı ile sokakta dolaşırken tanışamayacağım insanlarla tanıştım, gerçek hayatta konu edemeyeceğim konuları konuştum.

Bazı ortamlar vardır ki konuşmamak en makul olandır. Hiç konuşacak bir şeyiniz olmayan birileriyle aynı ortamda bulunmadınız mı? Hepimiz bulunmuşuzdur. Böyle durumlarda teknoloji hayat kurtarır.

Ve ikinci cevap olarak; "yalnızlaşmayız". Buna iyi yönden bakmayacağım. İnsanların düşünmeleri gerekir. Yalnız kalmaları bunun için çok önemlidir. Zihin gürültüden (sesi kastetmiyorum) uzak olduğunda daha yaratıcı olur. Eğitimimiz ve gelişimimiz için yalnızlaşmak çok önemlidir.
Aralık 2017

Beşire Mansız Tozar, bir soruya yanıt verdi.

Parmak arası terlik delikanlıyı bozar mı?

Yakışma yakışmama halidir bence. Karakteri, itibarı bu tarz şekilsel yaklaşımlarla ele almak çok sağlıklı değil bana kalırsa.
Kasım 2017

Ersin Tümay, bir soruya yanıt verdi.

Teknoloji ile sosyalleşir miyiz yoksa yalnızlaşır mıyız?

Kişinin ne yapmak istediğiyle alakalı olarak cevap değişkenlik gösterecektir.Reel hayattan ele alacak olursak bir araç düşelim ve iki kişi birisi araçla boş boş gezip egsoz sesinden zevk alıp drift falan atmakla uğraşıyor diğer kişi ise bu araçla hastahaneye acil durumda olan hastaları taşıyor özüne bakarsak ikiside hız yapıyor özet olarak kişinin ne yapmak istediğiyle alakalı olarak değişkenlik gösterecektir.
Eylül 2017

Yonca, bir soruya yanıt verdi.

Teknoloji ile sosyalleşir miyiz yoksa yalnızlaşır mıyız?

Faydalı amaçla kullanılırsa sosyallestirir bilgilendirir ama bilinçsizce amaçsızca bası bos öylesine kullanılırsa yalnız kılar bizleri...
Ağustos 2017

Ece Naz Sonat, bir soruya yanıt verdi.

İçerik açısından kaliteli bir sohbetiniz olduğunu düşünüyor musunuz? Neden?

Kalite konusunda bir şey diyemem ama çok fazla çeviri ile uğraştığım için içerik açısından çok çeşitli sohbetlere girdiğim söylenebilir çünkü ister istemez değişik konularla ilgili bilgi ediniyorum. Tabi bu karşımdaki kişiyle etkileşimimize de bağlı. Çevrenizdekilerle olan muhabbetinizi sıradan olarak görüyorsanız muhtemelen size benzer insanlarla takılıyorsunuz demektir ki bu durumda sohbet sıkıcılaşabilir. Farklı insanlarla tanışmak bu yüzden önemlidir. Ama önemli olan sadece tanışmak veya boş muhabbet yapmak olmamalı. Karşınızdaki kişiyle sohbet ederken ondan öğrenebileceğiniz şeyler olduğunu unutmayın ve soru sormaktan çekinmeyin ki muhabbet daha akıcı bir hale gelsin.
Ağustos 2017

Melek Özaslan, bir soruya yanıt verdi.

Ağustos 2017

Melek Özaslan, bir soruya yanıt verdi.

Yalan nedir?

Tutsaklik.
Ağustos 2017

Melek Özaslan, bir soruya yanıt verdi.

Hiçbir şey düşünmemek mümkün mü?

Turunuzu degistirebilirseniz mumkun.
Temmuz 2017

Alice Wonderland, bir soruya yanıt verdi.

Bir aşkın ömrü ne kadardır?

İki tarafın birbirine duyduğu saygının süresi kadardır.. .
Temmuz 2017

Melek Özaslan, bir soruya yanıt verdi.

Haziran 2017

Aykut Özdemir, bir soruya yanıt verdi.

Teknoloji ile sosyalleşir miyiz yoksa yalnızlaşır mıyız?

Teknolojiyi nasıl kullandıgına bağlı, örneğin s health uygulamasında arkadaşlarım ile yarış içerisindeyim :) bu beni sürekli yürümeye gezmeye teşvik ediyor. Aynı şekilde farklı mekanların fotoğraflarını çekip paylaşmak hoşuma gidiyor. Teknolojiyi sizi insanlarla iletişime geçirecek, farklı mekanlara hareket ettirecek şekilde kullanırsanız tabiki de sosyalleştirir. Dikkat edilmesi gereken, sosyalliğin şeklinin değişmesidir. Yani 20 yıl önceki sosyalleşme ile şuani kıyaslamamak lazım. Artık çocuklarımız sokakta gazoz kapağı oynamıyor diye düşünürsek olayın boyutu değişir.
Mayıs 2017

Serçe Umut, bir soruya yanıt verdi.

Dünyayı kurtarmak için ne yapıyorsunuz?

Kendimi kurtarmaya çalışıyorum
Daha fazla

1955 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Genel Kültür (Muhabbet)

3780 Kullanıcı   202 Soru   896 Yanıt

Özlü Sözler

452 Kullanıcı   13 Soru   57 Yanıt

İçki

77 Kullanıcı   18 Soru   63 Yanıt

İlişkiler

471 Kullanıcı   21 Soru   128 Yanıt

Evrensellik

23 Kullanıcı   2 Soru   3 Yanıt