Bilmek istediğin her şeye ulaş

Objective-C

Programlama Dilleri

Objective-C, C'nin üzerine yazılmış, yansımalı, nesne yönelimli bir programlama dilidir. ObjC, Objective C ve Obj-C olarak da anılır. Günümüzde OpenStep standardı üzerine kurulu olan Mac OS X ve GNUstep işletim sistemlerinde kullanılmaktadır. Objective-C'nin en yaygın olarak kullanıldığı alan Cocoa çatısının kullanıldığı yazılımlardır. Bu özel kütüphanelere erişime ihtiyaç duymayan bir Objective-C programı Objective-C derleyicisi içeren gcc ile derlenebilir.

Temmuz 2013

Nhgh Hhgh, bir soruya yanıt verdi.

Objective-C nedir?

Objective-C İos uygulaması yapmak için gerekli olan programlama dilidir. Yani Iphone, Ipad, uygulamaları yapabilirsiniz bu dil ile ama önce bir Mac bilgisayarınız olmalı ve Apple sitesinden gerekli eklentileri indirmelisiniz.
Mart 2013

Patron, bir soruya yanıt verdi.

Objective-C nedir?

Objective-C dili kısaca Apple'in cihaz dilidir. Objective-C ile Mac iOS, iPhone, iPad cihazlarınız için uygulama geliştirebilirsiniz. Bunun için de gerekli araç gereçleriniz şunlar olacaktır; İyi bir işlemcili Mac , X-Code (iOS uygulama geliştirmek için kullanılan bir IDE'dir. IDE ne demektedir ? IDE, uygulamayı geliştirdiğiniz ortamdır. Bir çok alanda kolaylık sağlar. Interface Builder ile de geliştirdiğiniz yazılım'ın arayüzünü gözünüze hitap eden şekli ile oluşturursunuz. Umarım açıklama ihtiyacınızı karşılamıştır.

İyi günler dilerim...
Şubat 2013

Enis Özgen,  yeni bir soru sordu.

4 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.