Bilmek istediğin her şeye ulaş

Olumlama

Kitaplar

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Ağustos 2016

Birkan Aydin, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

İçinde bulunduğun durumu kavrayıp, olumlu düşünerek hareketlerini olumlu sürece göre yönlendirmen elbette mutluluk getirecektir ama her hafta sayısal oynayıp kesin bu hafta bende şimdiden arabanın siparişini vereyim tarzda ki olumlu düşünceler de yıkıcı olacaktır. Sonuç olarak, olumlu düşünmek her zaman güzeldir. Bir şeyin olmuş gibi olması bile sizi mutlu hissettirecektir. Olumlu düşünce, hedeflenen yolculuğun rezervasyonuna benziyor... Yolculuk için hazırlanmaya teşvik edecektir.
Ağustos 2016

Pelin Petek, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Olumlu düşünmek beklentiye girmektir bi yerde. Olumlu düşününce ister istemez olumsuz olanı kafandan çıkartıp motive olursun fakat asıl gerçek olumsuzsa hayal kırıklığı ve üzüntüden başka bir şey getirmez, ilk başta motive olup iyi hissetmiş olsan da sonuç seni mutsuzluğa iter.Beklentiler her zaman karşılığını alamaz bu yüzden nötr düşününce ufak bir şey bile mutlu edebilir insanı. Kastettiğim şey olumsuz düşünce değil beklentiye girmemektir bi nevi pollyannacılık. .
Ağustos 2016

Marty Mcfly, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Düşüncenin sizi götürdüğü eylem hali ile de ilintili bence.

Ota çöpe olumlu düşence yayıp , hiçbir şey yapmadan bekleme haline evriliyorsanız ; ne yazık ki çok da iyi bir şey değildir.

Çünkü , kaygı denen olgu çoğu zaman harekete geçiren ve kötü olabilecek bir süreci iyiye çeviren yegane duygudur.

Beyin dalgaları içinde alfa denen süreci yaşamak iyidir kesinlikle ; hatta tüm hazları bu evrede yaşarız bile diyebilirim. Lakin beta adlı arkadaşı da pas geçmemek lazım ki , doğru yönetilen beta süreçleri , sanal bir alfaya değil gerçek bir alfaya bizi taşır.

Saldıran bir köpeğe , beynin emri ile beta pozisyonunda tepki veririz. Karşı koyarız , mücadele eder hatta en doğru hareketle kaçarız.
Fakat bu noktada sırf olumlu düşünecem diye köpeğe pozitif enerji vermeye kalkışmak , totonun sağ yada sol lobunda 50/100 gram arası yağ eksiltmeye de neden olabilir.

Secret vb kitaplarla çok daha vurgulanan bu olumlu düşünce + evrene pozitif enerji gönderme meselesini çok ayrı bir yere koymamak lazım.

Ağacın kökü ne kadar yaygın ve derindeyse , hem kendi o kadar güçlü duruyor , hem de toprağını kaymalara karşı o derece sağlam koruyor.

Bu nedenle ben bu kökleri "Donanımlaşmaya" benzetiyorum.

Oku , düşün , dene , tecrübelen , öğren ve tekrar dene. .

Selamlar
Eylül 2014

Rıdvan Bayhan, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Evet çoğunlukla getirir, fakat arada olumsuz düşünmekte seni kendine getirir... Bakış açını ve ruh halini sadece olumlu düşünce ile oluşturan bir kişi hep 'olumlu' yaşasa da aslında 'eksik ve tekdüze' yaşar... .
Eylül 2014

Canan Unalan, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Kesinlikle şu anda bana enerji verdiği gibi deneyin hayata bambaşka gözlerle bakmayı deneyin
Haziran 2014

Russel Westbrook, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Şundan yüzde yüz eminim mutluluk getiren hiçbirşey yok öyle zannetmenin heyecanı var. Sen olumlu düşün san ki mutluluk getircek yok öyle bişi zaten mutluluk diye birşey de yok bunu özel tartısmak lazım
Nisan 2014

Gizem, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Şu bir gerçek ki hayatta her zaman her şey toz pembe değil. İyi ile kötü, olumlu ile olumsuz, güzel ile çirkin hep bir arada. Zıtlıklar kendi aralarında dengeyi sağlamaya çalışırlar. Bazen bir işin kötüsünü gördükten sonra güzelinin değerini anlarsın bazen bir işin olumsuzunu gördüğün zaman olumlusunu isteyip istemediğini bir daha düşünürsün. Hep bir tercih hep bir seçim. En önemli olan şey nereden baktığımız. Sadece olumlu düşünce değil mutluluğu en çok bakış açımız etkiler. Melankoliyi seven bir insanın başına dünyanın en sevindirici olayı da gelse bakış açısı ve iç huzursuzluğundan dolayı mutlu olamayacaktır.
Nisan 2014

Hande Kavas, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Olay, konu bunlar önemli unsurlar tabi ki. Her şeyi olumlu düşünüp kendini kandırmak da doğru değil, olumsuzlarla boğuşup kendini strese sokmak da. Ama şöyle bir şey var ki; olumlu düşünce kesinlikle insanı deşarj ediyor.
Nisan 2014

Ahmet Kalafat, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Konuya ve duruma göre değişse de olumlu düşünebilmek atılan bir adımdır sadece... Tek adımla iş bitmez ama bir değişimin başlangıcı olabilir.
Nisan 2014

Sena Baysal, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Tabi ki getirir. Her şey olaylara nasıl baktığınız, olanları nasıl değerlendirdiğinizle ilgilidir. Yani "meseleleri mesele etmezseniz meseleniz kalmaz. "
Nisan 2014

Fethi Ahmet Torun, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Düşündüğün şeye bağlı
Nisan 2014

Serpil Yıldırım, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Polyanna cagı çoktan bitti diye düşünüyorum
Nisan 2014

Esra Bayındır, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Olumsuz düşüncenin mutsuzluk getirdiği kadar .
Nisan 2014

Mine, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Getirir ama üst üste gelen kötü olayların karşısına geçip de pollyannacılık oynamak yada her olumsuzluktan iyi bir yan çıkarmak bana sanal geliyor. Onun yerine, güne pozitif başlamak, yeni tanıştığın insanlara karşı her zaman 10 puandan başlayıp hatalarını gördükçe değerini düşürmek, doğanın, renklerin, müziğin, arkadaşların, sohbetin, yolunda giden işlerin, güzel sınav sonuçlarının, lezzetli bir yemeğin, güzel bir kitabın tadını çıkarmak daha çok mutluluk getirir. Olumlu düşünmeyi belirsizlik durumlarında kullanabilirsiniz; iyi olacağına inanmak gibi... Burada sağlayacağınız motivasyon gidişatı da olumlu etkilemenize yararlı olacaktır ( ör. Kanser hastaları)
Daha fazla

13 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.