Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ortalama

Ortalama veya merkezsel konum ölçüleri matematik ana biliminde , özellikle istatistik bilim dalında, bir anakütle veya örneklem veri dizisi değerlerini temsil eden tek bir orta değeri veya beklenen değeri, yani tüm veri dizisinin orta konumunu, tek bir sayı ile ifade eden betimsel istatistik ölçüsüdür. Genel olarak günlük pratik hayatta çok popüler olarak kullanılan ortalama aritmetik ortalama olmakla beraber, bu ölçünün çok belirli dezavantajları olduğu göz önüne alınarak, bir çok değişik merkezsel konum ölçüleri geliştirilmiş ve pratikte kullanılmaktadır. İstatistikde bilimsel olarak ortalamalar kavramına bir aksiyomatik yaklaşım J.Bibby (1974) tarafından verilmiştir.

Ağustos 2016

Birkan Aydin, bir soruya yanıt verdi.

Bir laptop bilgisayar günde ortalama 5 saat üzeri açık dursa zarar görür mü?

Benim bugüne kadar sahip olduğum tüm dizüstü pc 'lerde masada açık bırakıyorum ve çok uzun bir süre açık olarak kalıyor. Bazen iş yerinden evdeki bilgisayarıma bağlanmam gereken durumlar oluyor. Bendeki tüm dizüstü pc'lerin ömrü 2 yılı geçmedi. İki yıl sonra, ya wifi adaptörü yanıyor. Ya usb portları yanıyor ya da kuzey chipseti gidiyor. Wifi adaptörünü değiştirirsem 6 ay, usb portlarını değiştirirsem 2 ay, kuzey chipsetini değiştirirsem ance 3 ay daha çalışıyor, daha sonra arıza kendisini tekrarlıyor ve ben bilgisayarı değiştirme yoluna gidiyorum. 4. Dizüstü pc'den sonra, evde bir adet masaüstü bulunduruyorum.
Haziran 2015

Berat Akyüz, bir soruya yanıt verdi.

Üniversitede 1.sınıf geçme ortalaması kaçtır?

1,80 diye biliyorum. DC derslerden geçmen için de 2,00 ortalama gerekiyor.
Haziran 2015

Coşkun, bir soruya yanıt verdi.

Üniversitede 1.sınıf geçme ortalaması kaçtır?

Birinci sınıfta GANO nun (genel ağırlıklı not ortalaması) 1.80'i geçmen gerekiyor bununla beraber mezun olman içinde ganonun 2.00 ve bütün dersleri vermen gerekiyor. .
Ocak 2014

Gökberk Varol, bir soruya yanıt verdi.

Özel şirketler için not ortalamasının önemi ne kadar büyük? Kendini geliştirmek mi ortalama mı ön planda?

Özel şirketler not ortalamandan çok CV'ne yazdığın içinde bulunduğun ya da geliştirdiğin projelere ve iş tecrübene bakarlar.
Aralık 2013

Bekir Sıddık Tekin, bir soruya yanıt verdi.

Özel şirketler için not ortalamasının önemi ne kadar büyük? Kendini geliştirmek mi ortalama mı ön planda?

Bir bilgiye sahip olmakla o bilgiyi kullanmak arasında dağlar kadar fark vardır.not ortalaması tamamen tıraş. Sen patron olsan karşında kitapları ezberlemiş, çözümü hep formüllerde arayan, zamanla özgüvenini kaybeden bir eleman mı isterdin, yoksa not ortalaması normal olup, çözüm arayan, şöyle mi yapalım, böyle mi yapalım, aktif, canavar gibi bir eleman mı işe alırdın, , özel sektör birazda asketlik gibidir. 3K kuralı geçerlidir. KONUŞMA , KARIŞMA, KAYTARMA : D
Ocak 2013

Caner Acu, bir soruya yanıt verdi.

Üniversitede bir dersten muaf olmak ortalamayı etkiler mi?

Eğer ders kolaysa muaf olmak hiç mantıklı değil. Sonuçta ortalamayı yükseltecek bir ders varken o ders ortalamaya katılmıyor. Eğer AA BA ya BB alınacak bir ders ise muaf olmamanızı tavsiye ederim.
Ocak 2013

Berk Ruşen, bir soruya yanıt verdi.

Üniversitede bir dersten muaf olmak ortalamayı etkiler mi?

Muafiyet sınavına girersin orda başarı gösterirsen o dersin yeterlilik derecesine göre geçer puan alırsan muaf olduğun ders kredi notunu düşürmez
Ekim 2012

Ece Naz Sonat, bir soruya yanıt verdi.

Üniversitede bir dersten muaf olmak ortalamayı etkiler mi?

Önceki üniversiteden alınıp muaf olunan dersler genelde yeni üniversitede ortalamayı etkilemez.Ortalama yeni üniversitede alınan derslerle hesaplanır.Ama farklı üniversitelerde uygulama değişebilir.

3 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.