Bilmek istediğin her şeye ulaş

Özel Hayat

Yaşam

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Haziran 2015

Insan @insanevladi

Whatsapp kullanırken, özellikle istihbarat yönü ele alındığında, nelere dikkat etmeliyiz?

Dijital ortamda hiçbir şey, hiçbir site, hiçbir hizmet %100 güvenli değildir. Çok gizli bilgileriniz varsa ve çok da şüpheciyseniz İnternet'de alacağınız hiçbir hizmet üzerinden paylaşmamalısınız. Yalnız telefon ya da mesaj da %100 güvenli değildir, sadece dijital araçların çok uzağında mesela bir çayırın ortasında cep telefonsuz dururken bilgilerinizi paylaşmanız en güvenlisi olacaktır.
Nisan 2014

Adem Şahiner @ademsahiner

Facebook insan ilişkilerine zarar verdiğini düşünüyorum ve kapattım. Biten ilişkiler, hakaretler ve özel hayatın gizliliği dışında çok bir şey göremedim. Sizce de zararlı değil mi?

Kesinlikle doğru. İnsanlar teknolojinin zararlarını en çok sosyal medyadan görüyor. Özellikle de çiftler için çok önemli sorunlar teşkil edebiliyor.
Ocak 2014

Kübra @kubra6

Ekim 2012

Emre Sevinç @emresevinc

İş ve özel hayatımızı nasıl dengeleyebiliriz?

  • İşimiz,yaşamamız için maddi kaynak sağlayan bir araçtır.Özel ilişkilerimizde alamadıklarımızı profesyonel ilişkilerde almaya çalışmamalıyız.
  • İş arkadaşlarımızla yakın ilişkiler kurmak zorunda değiliz.Birbirimizin pozisyonuna saygı duymamız yeterlidir.
  • Özel hayatımızda sorunlar yaşadığımız zor dönemlerde çalışma arkadaşlarımızdan yardım istemeliyiz çünkü iş hayatında yapılan hataların çoğu zaman telafisi yoktur.
  • Ailemizin doğum günü gibi özel günlelerini kaçırmamalıyız.
  • Zamanımızı nasıl yöneteceğimizi öğrenmeli ve notlar tutarak planlamalıyız.

Kariyer

Ağustos 2012

Nazende @nazende

Günümüzde her yerde kameraların olması özel hayatımızı nasıl etkiliyor?

Günümüzde her yerde kameralar bulunuyor. Bu git gide artan suç oranlarının artması ile çoğalmaktadır. Güvenlik açısından kameraların olması gerektiğini düşünyorum. Ancak bir çok yerde kamera kayıtları elde ediliyor. Kişilerin özel hayatlarına müdahale edilebiliyor. Görüntüleri ve ses kayıtları kullanılarak şantaj yapma gibi olaylar ortaya çıkıyor. Bu da özel hayat ve kişi dokunulmazlığına bir müdahale oluyor.
Şubat 2012

Ömer Arkın @HECTOR

İş hayatı mı yoksa özel hayat mı önemli olmalıdır?

Özel hayat bir tık önde. Sabah işe giderken ya da akşam işten dönerken yüzünüzdeki gülümsemenizin sebebi işinizden ziyade özel hayatınızdaki mutluluğunuzdur.
Şubat 2012

Redeye @Redeye

Müstehcen ya da müstehcenlik nedir?

Arapça kökenli bir sıfatmış TDK ŞÖYLE DİYOR.
Müstehcen : 1. sıfat Açık saçık, edebe aykırı, yakışıksız
Adım adım deşelim tanımı.

Öncelikle birşeyin müstehcen olaması için açık sacık olması şart tanım öyle diyor.
Açık saçık : 1. sıfat Yüz kızartıcı, edepsiz, müstehcen, cinsel çağrışım yüklü (söz, anlatım) demek ki müstehcen olması için cinsellik içeren ve insanı utandıran birşey olması lazım. Peki edebe aykırılık neymiş. bakalım.
EDEP: 1. isim Toplum töresine uygun davranma. Toplum töresine aykırılık ta olursa açık seçikliğin yanında müstehcenlik katmerleniyor yani. çünkü tanımdan yola çıkarsak esasen açık seçiklik tek başına müstehcen e bir de yanına toplum töresine aykırılık gelince iki katladık müstehcenliği.

Dikkat ederseniz ahlaki bir konu olduğu için toplum töresi ön olana çıkıyor. O halde Müstehcenlik İstanbul toplumu için farklı, Mardin toplumu için farklı olmalıdır. Mardin'de bir mezrada genç bir kadın minik etek giyip çeşme ye suya gider mi? Ama İstanbul'da gider. Peki İstanbul'da insanlar öpüşebilirken ve ve semtine göre normal ya da toplum töresine uygun sayılmazken ne olacak Ümraniye'de dayak yersiniz, Taksim'de bir parkta dönüp bakmazlar bile, dönüp bakanlar da taşradan gelenlerdir.

Ceza yasaları böyle geniş kelimeleri barındırmamalı bünyesinde kanun yapan koca koca beyinli adamlar bile bu işin çıkamazken kabahatler kanununa göre otobüste el ele tutuştunuz diye ceza da yiyebilirsiniz.

here is Turkey hacı :))
Kasım 2011

Zehra Yörük @zencefil

Eylül 2011

Zehra Yörük @zencefil

Kendinizi sever misiniz?

Genel olarak evet
Ağustos 2011

Lee Mu Bai @leo2099

Aşk evliliğini mi ; yoksa mantık evliliğini mi savunuyorsun?

"Aşk şarabı içmesi hoştur şaşkın,

Şarap peşinden koşmak boştur şaşkın"

Şarkısı aklıma geldi bunu okuyunca. :)

Samandan önümü göremiyor da olabilirim. :))

Ağustos 2011

Aykut Kardaş @unknow

Aile büyüklerinin her şeyi bildiklerini iddia ederek, hayat dersi vermelerine nasıl tepki veriyorsunuz?

Biraz uzun olacak belki ama bir yerde okumuş olduğum makalenin adresini paylaşmak isterim; kendinigelistir.com/elimizdeyken-degerini-bilmek/

Bazı dönemler aile büyüklerimizle aynı fikirde olmadığımız zamandır yalnız olaylara hep kendi açımızdan bakarız, onların açısından değerlendirme ihtiyacı bile duymayız, çünkü bu işimize gelmez. Bunun değerini anne/baba olunca anlarız, ya da onları kaybedince...

Eğer bu hayat dersini aile büyüklerinden almak istemiyorsan, alma... Ama sakın onları dinlemediğin için pişman olma, genellikle pişman olunur çünkü... Bile bile pişmanlık duygusunu yaşamaman dileğiyle...
Ağustos 2011

Aslınaz @murtinez

Evlilik kişilerin erken yaşta yaşaması gereken zorunluluk mu yoksa ileriki yaşlarda yaşanacak olan paylaşım mı olmalı?

"Ben bu hayatta senden başka kimseyle evlenmek istemiyorum." diyebildiğin anda başlayacak bir olaydır.
Ağustos 2011

Aslınaz @murtinez

İnsanların birini, kendisi kadar sevmesi doğru mu?

Sizce insan bir başkasını, kendisi kadar sevebilir mi?
Daha fazla

95 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.