Bilmek istediğin her şeye ulaş

Para

Para, mal ve hizmetlerin değişim aracı.Ekonomide madenî para ve banknotların yanısıra, vadesiz mevduatlar ve kredi kartları da parayı meydana getiren unsurlardan sayılır. Paranın; değişim aracı, değer ölçütü ve saklama işlevleri vardır. Nakit paranın yanısıra vadeli mevduat, devlet tahvili gibi değişim araçları da para benzeri olarak değerlendirilir. Para değer denkliğinin bir göstergesidir. Bu gösterge maddi ya da nominal değerde karşılıklar bulabilir. Maddi nitelikte paraya örnek olarak madeni para, banka teminat belgeleri ya da banknot, çek ya da senetler örnek verilebilir. Nominal nitelikte paraya ise banka hesabındaki para ya da kredi onayı örnek verilebilir. Para gündelik yaşamda takas aracı olarak kullanılır. Doğrudan doğruya takas yapan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamasının yanında diğer takaslar için geçerli olması, parayı diğer takas araçlarından ayıran önemli bir özelliktir.

Ağustos 2012

Hilal Korkmazyeni bir link paylaştı.

Money, Happiness and the Secret to a Rich Life

You don't want to be rich. You want to be happy. The question is, can money buy happiness? Turns out it can--to an extent.
Ocak 2013

Serkan Köseyeni bir link paylaştı.

What If Money Was No Object (Türkçe alt yazı)

eğer para diye bir şey olmasaydı?
Ekim 2014

Şamanyeni bir link paylaştı.

99 liralık banknotlar geliyor! | Paralel News

Merkez Bankası, AVM ve marketlerin fiyat politikalarına uygun banknotlar çıkarıyor.
Ağustos 2015

Ayhan Şimşekyeni bir link paylaştı.

Ekim 2016

Rıdvan Sözenyeni bir link paylaştı.

Para Basarak Neden Borçlarımızı Ödeyemeyiz ?

Hepimiz zamanla merak etmişizdir, ''niye para basmıyoruz ki abi ?'' Zaman zaman duyduğumuz bu absürt fikir neden  yanlıştır ve  Merk...

408 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

İnternetten Para Kazanmak

653 Kullanıcı   49 Soru   174 Yanıt

Madeni Para

0 Kullanıcı   1 Soru   2 Yanıt