Bilmek istediğin her şeye ulaş

Pozitif Düşünce

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Ağustos 2017

Melek Özaslan, bir soruya yanıt verdi.

Hiçbir şey düşünmemek mümkün mü?

Turunuzu degistirebilirseniz mumkun.
Ağustos 2016

Birkan Aydin, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

İçinde bulunduğun durumu kavrayıp, olumlu düşünerek hareketlerini olumlu sürece göre yönlendirmen elbette mutluluk getirecektir ama her hafta sayısal oynayıp kesin bu hafta bende şimdiden arabanın siparişini vereyim tarzda ki olumlu düşünceler de yıkıcı olacaktır. Sonuç olarak, olumlu düşünmek her zaman güzeldir. Bir şeyin olmuş gibi olması bile sizi mutlu hissettirecektir. Olumlu düşünce, hedeflenen yolculuğun rezervasyonuna benziyor... Yolculuk için hazırlanmaya teşvik edecektir.
Ağustos 2016

Pelin Petek, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Olumlu düşünmek beklentiye girmektir bi yerde. Olumlu düşününce ister istemez olumsuz olanı kafandan çıkartıp motive olursun fakat asıl gerçek olumsuzsa hayal kırıklığı ve üzüntüden başka bir şey getirmez, ilk başta motive olup iyi hissetmiş olsan da sonuç seni mutsuzluğa iter.Beklentiler her zaman karşılığını alamaz bu yüzden nötr düşününce ufak bir şey bile mutlu edebilir insanı. Kastettiğim şey olumsuz düşünce değil beklentiye girmemektir bi nevi pollyannacılık. .
Ağustos 2016

Marty Mcfly, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Düşüncenin sizi götürdüğü eylem hali ile de ilintili bence.

Ota çöpe olumlu düşence yayıp , hiçbir şey yapmadan bekleme haline evriliyorsanız ; ne yazık ki çok da iyi bir şey değildir.

Çünkü , kaygı denen olgu çoğu zaman harekete geçiren ve kötü olabilecek bir süreci iyiye çeviren yegane duygudur.

Beyin dalgaları içinde alfa denen süreci yaşamak iyidir kesinlikle ; hatta tüm hazları bu evrede yaşarız bile diyebilirim. Lakin beta adlı arkadaşı da pas geçmemek lazım ki , doğru yönetilen beta süreçleri , sanal bir alfaya değil gerçek bir alfaya bizi taşır.

Saldıran bir köpeğe , beynin emri ile beta pozisyonunda tepki veririz. Karşı koyarız , mücadele eder hatta en doğru hareketle kaçarız.
Fakat bu noktada sırf olumlu düşünecem diye köpeğe pozitif enerji vermeye kalkışmak , totonun sağ yada sol lobunda 50/100 gram arası yağ eksiltmeye de neden olabilir.

Secret vb kitaplarla çok daha vurgulanan bu olumlu düşünce + evrene pozitif enerji gönderme meselesini çok ayrı bir yere koymamak lazım.

Ağacın kökü ne kadar yaygın ve derindeyse , hem kendi o kadar güçlü duruyor , hem de toprağını kaymalara karşı o derece sağlam koruyor.

Bu nedenle ben bu kökleri "Donanımlaşmaya" benzetiyorum.

Oku , düşün , dene , tecrübelen , öğren ve tekrar dene. .

Selamlar
Haziran 2016

Mehmet Emin Erdem, bir soruya yanıt verdi.

Hiçbir şey düşünmemek mümkün mü?

Mümkün değil... Hiçbirşeyi dusunmedigim zaman , neden birşey düşünmüyorum diye düşünüyorum bu sefer.
Nisan 2016

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Mart 2015

Mehmet Çapur, bir soruya yanıt verdi.

Hiçbir şey düşünmemek mümkün mü?

hz. Muhammed (sav) bir gün veysel karani hazretleriyle sohbet ederlerken veysel karani'ye demiş ki; "ey veysel eğer bu gün akşam namazını kılarken hiç bir şey düşünmezsen sana hırkalarımdan birini vereceğim. " veysel karani bunu duyunca: "bu ne lutuftur efendimiz, namazda hiçbir şey düşünmeyeceğim" diyerek söz verir. Sohbet uzar gider vakit akşam namazı olur ve camii'ye giderler namaz biter tekrar bir araya gelirler ve hz muhammed (sav) veysel karani'ye sorar; "aklını namaz kılarken boş tutabildin mi ey veysel ? " veysel karani hiç düşünmeden cevap verir; "efendimiz aslında namazın farzına kadar hiç bir şey düşünmedim ancak ettehiyyatü'ye oturduğumda bana hangi hırkanızı vereceğinizi düşündüm.
yani kıssadan hisse'ye bakarsak hiçbir şey düşünmek mümkün değildir.
ayrıca bazı şeyleri isteyerek düşünmeyiz, sokakta bi şey görürsünüz aklınıza bambaşka bi şey gelir onu düşünürsünüz.
Mart 2015

Ahmet Akyıldız, bir soruya yanıt verdi.

Hiçbir şey düşünmemek mümkün mü?

Evet bunun mümkün olduğunu söyleyenler var. Şimdi'nin Gücü tarzı kitaplarda bunun yöntemleri anlatılıyor. Düşüncelerin biz olmadığımız bilincinin kazanılması gerekiyor. Bütün sorun düşüncelerle özdeşleşmekten kaynaklanıyor. Düşüncelerin kontrolü eğer sizdeyse hiçbir şey düşünmemeyide başarabilirsiniz. Ama hiçbir şey düşünmeden duramıyorsanız düşüncelerin tutsağı olmuşsunuz demektir. Rüyadan uyanmak isimli kitapta bu konuda basit bir egzersiz öneriyor: Sadece bir dakikalığına hiçbir şey düşünmemeyi deneyin. Eğer bunu başaramazsanız düşüncelerin esiri olmuşsunuz demektir. Aslında düşünceler sadece bir araçtır. Gerektiğinde kullanılan bir araç. Aslolan bilinç ve farkındalıktır.
Mart 2015

Snoopyyy, bir soruya yanıt verdi.

Hiçbir şey düşünmemek mümkün mü?

Üniverstede bi derste hocamız ancak öldüğümüzde düşünceleri son bulacağını söylemişti. Üniversitedeyken artık hiç bir sey düşünmek istemouorum derdim şimdiise pozitif düşüncelerin kafamda olmasını istiyor ve seçiyorum. Sabah işe geldiğimde herşey uüstüme geliyormuş gibi hissettim artık sıkıldım bu hayattan dedim ve elime kalem kagit alip bi odaya gectim. Hissettiklerimi isteklerimi beni engelleyen seyleri yazdim ve rahatladım. Son olarak bir de bi karar aldım 21gün hayatımın olmasını istedigim gibi yasamayi olmayi istedigim gibi yasamayi (calismayi, konusmayi vs) Bir sey 21gün yapılırsa (pozitif dusunmek, ofkelendiginde sakin olabilmeyi basarmak, cözüme odaklanmak, erken , zinde kalkmak, düzenli spor yapmak vs) o sey artık senin alışkanlığın olur. Bu çalışmayla bir çok hayatımda olmasını istediğim alışkanlığa kavuştum, şimdi sıra yeni alışkanlıklarda. Unutmayalım degismeyen tek sey degisimdir ve herkes zorluklar yasayarak birseyleri öğrenmeye geliyor dünyaya.
Mart 2015

Arif N., bir soruya yanıt verdi.

Hiçbir şey düşünmemek mümkün mü?

Gülerken bişey düşünemessin sadece komik olanı anlarsın ve başlarsın gülmeye
Aralık 2014

Hxdcml, bir soruya yanıt verdi.

Hiçbir şey düşünmemek mümkün mü?

Düşünün düşünün.. , bizlerin düşünmeye kafa yormaya ihtiyacı var.
Aralık 2014

Mesutkyavuz, bir soruya yanıt verdi.

Hiçbir şey düşünmemek mümkün mü?

Bunu bile dusunmek gerek :))
Kasım 2014

Berkay , bir soruya yanıt verdi.

Hiçbir şey düşünmemek mümkün mü?

Mümkün deildir çünkü: oturup beklerken bile ne yapacağımızı anemizi vb. şeyleri düşünebiliriz yani mümkün deil. Eğer sinirli isek negatif düşünürüz sevinçli isek pozitif düşünürüz. Hiçbir şey düşünmediğimizi düşünsek bile düşünürüz. Kendi kafamızda: acaba ne zaman farklı şeyler düşüneceğim gibi şeyler düşünebiliriz
Eylül 2014

Meraklı Kullanıcı, bir soruya yanıt verdi.

Hiçbir şey düşünmemek mümkün mü?

Beyni olmadan yaşayabilen insan düşünmemeyi başarabilir.
Eylül 2014

Rıdvan Bayhan, bir soruya yanıt verdi.

Olumlu düşünce mutluluk getirir mi?

Evet çoğunlukla getirir, fakat arada olumsuz düşünmekte seni kendine getirir... Bakış açını ve ruh halini sadece olumlu düşünce ile oluşturan bir kişi hep 'olumlu' yaşasa da aslında 'eksik ve tekdüze' yaşar... .
Daha fazla

9 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.