Bilmek istediğin her şeye ulaş

Psikolojik Danışmanlık

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Nisan 2017

Meral Girgin, bir soruya yanıt verdi.

Çiftler arasındaki çatışmalar nasıl engellenebilir?

Eşler arasında saygı bittiğinde kaybedecek bir dakika bile olmadığınin farkında olarak hızla uzaklaşmak gerekir.Bizden bir tane var çünķü
Kasım 2016

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Haziran 2016

Eda Tarmasır, bir soruya yanıt verdi.

Ekim 2015

Bahtiyar Davulcu, bir soruya yanıt verdi.

PDR nedir? Hangi işlerde çalışabilir? Maaşı ne kadardır? Psikoloji ile PDR'yi karşılaştırırsak hangisi daha avantajlıdır?

PDR den yuksek lisans yapmanin bir faydasi varmidir. Fakat ben felsefe mezunu olarak Allandışi yapmayi dusunuyordum
Ağustos 2015

Barış Ekinci, bir soruya yanıt verdi.

Psikoloji bölümü hakkında bilgi verir misiniz? Geleceği, bugünü, okurken yaşayacağım sıkıntılar, güzel yönleri, hangi üniversite bana daha çok şey katar?

Psikoloji yaşamdır. Psikoloji insanı ve davranışı anlamak, kısaca kendini o insan yerine koyup onun yerine düşünmek demektir. Psikoloji çok geniş bir terimdir. Sovyetler Birliği 2. Dünya savaşını Hitler'in ordusuna karşı Psikolojik savaş kullanarak yenmiştir. Lapa lapa kar yağan ormana donmuş askerler bırakmıştır. Buda askerlerin psikolojisini kötü yönde etkileyip. Performansını çok düşürmüştür. Bence; iyi bir psikolog insanları sevmeli ve bol bol kitap okumalıdır.
Mart 2015

Homo Ludens, bir soruya yanıt verdi.

Bazen kendimi kesme ihtiyacı hissediyorum, sanki biraz kanım aksa rahatlayacağım. Hiç yapmadım, aslında lisede kendini jiletleyenleri de çok iğrenç bulurdum. Neden böyle bir şey hissediyor olabilirim?

Çevreye uyum sağlayamama sorununda farkında olmadan kendini suçlu hissetme ve cezalandırarak vicdanını rahatlatma böylelikle yeni bir başlangıç yapabileceğini düşünme. Yinede bu kriz anı geçtikten sonra o kesikten tiksinme farkında olmadan kendinden tiksinme. Çünkü hiçbir değişimin gerçekleşmediğinin bilincine varma. Yine kendini kesme arzusu, devamlılık bundan
Şubat 2015

Artpro, bir soruya yanıt verdi.

Çiftler arasındaki çatışmalar nasıl engellenebilir?

Hani derler ya ''ser verir sır vermez'' bir çift için de böyle olmalı. Eğer birbirlerini kendi arkadaşlarıyla dahi çekiştiriyorlarsa (erkeklerin %90'ı, kadınların da %10'u bu tanıma girmeyebilir) sıkıntı başlıyor. O zaman başkalarının gazıyla yada aklıyla hareket edip birbirlerini üzüyorlar. Uzun lafın kısası hayat arkadaşını diğer herkesin üstünde tutucaksın, iyi huyunu da kötü huyunu da yüzüne karşı söyleyeceksin.
Şubat 2015

Beşire Mansız Tozar, bir soruya yanıt verdi.

PDR nedir? Hangi işlerde çalışabilir? Maaşı ne kadardır? Psikoloji ile PDR'yi karşılaştırırsak hangisi daha avantajlıdır?

Merhaba PDR yani Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik eğitim fakültelerinin 4 yıllık lisans programlarıdır. Çalışma alanı oldukça geniş olmakla birlikte genellikle okullarda Rehber Öğretmen unvanıyla(benim savunduğum unvan Okul Psikolojik Danışmanı'dır) çalışırlar. Geniş çalışma alanları eklediğim linkte mevcut. Maaşla ilgili çok bilgim yok ben henüz 4. Sınıf öğrencisiyim. Psikoloji Fen Edebiyat fakültelerinde öğrenci yetiştirir. Bireysel Psikolojik Danışma( süpervizyon altında) uygulaması yapmıyorlar diye biliyorum ve eğitim dersleri almıyorlar. Psikoloji okuyan biri daha sağlıklı bilgi verebilir size. Pdr ile ilgili soracağınız başka sorular olursa yardımcı olmaya çalışırım.
dergipdr.com/pdr/pdrden-diploma-alinca-. . .
Ocak 2015

Nagihan Kaya, bir soruya yanıt verdi.

Çiftler arasındaki çatışmalar nasıl engellenebilir?

Karşılıklı anlayış ve bolca empati.
Ocak 2015

Ceylan Akan, bir soruya yanıt verdi.

Çiftler arasındaki çatışmalar nasıl engellenebilir?

Bence insanların en önemli sorunu birbirlerini dinlememeleri aslında birbirlerini dinleseler çoğu problemde ortadan kalkacak... .
Ocak 2015

Ömerçelebi, bir soruya yanıt verdi.

Çok iyi yalancıyım, sanırım biraz zekiyim insanlarla iletişim kurmak konusunda kötüyüm ama onları rahat kandırabiliyorum. Sürekli kendi kendime konuşuyorum ve dikkatim çok dağınık. Sizce ben sosyopat mıyım?

Tam beni anlatmış :) Ben bu konuyu bilgisayar başında çok vakit harcamaktan dolayı kaynaklandığını düşünüyorum. Aynı sorunları bende yaşıyorum fakat herhangi bir şikayetim yok gayet memnunum :)

15 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.