Bilmek istediğin her şeye ulaş

Radyo Programları

Radyo

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Aralık 2017

Esra, bir soruya yanıt verdi.

En fazla dinlenen Türkçe müzik radyosu hangisi?

Tabiki konu biraz hortlatmış olacam belki ama şimdi artık bilgisayar ve mobilden istediğinz radyoları kolaylıkla bulup dinleyebiliyorsunuz. Radyoların genelde ruh halie göre yanin günün saatine göre değişebiliyor. Mümkün olduğuna slow tükçe voyage fm dinliyorum.
radyodinletfm.com/
radyodinletv.com/
canliradyodinletv.com
adreslerinden genelde takip ediyorum faydalı olacağını düşünerek sizler ile payaşıyorum
Şubat 2014

Merdo Perdo  yeni bir  gönderide  bulundu.

TRT FM

Belki de Türkiye'de en çok dinlenen radyodur.

Şahsen en keyifli olduğu anlardan biri ise otomobilinizle uzun bir yolculuğa çıkmışken size eşlik ettiği andır.

Kalitesinden ve belirlediği ilkelerden asla ödün vermemesi bunun yanında da samimiyetini hiç eksik etmemesi insanı çeken belli başlı özelliklerindendir.

İster yalnız olun ister ailenizle olun her an zevkle dinlenebiliyor.

En çok sevdiğim noktaları ise şarkı ve konuşma mevzusunu güzel dengelemeleri. Şarkı aralarındaki konuşmaları bıktıracak şekilde uzatmamaları güzel.

İnternetten ise trt.net.tr/anasayfa/canli.aspx? K=trtfm&a... adresinden ulaşabiliyoruz.
Mayıs 2013

Kadir Babacan, bir soruya yanıt verdi.

Radyo ve Televizyon yayınları sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir ?

Öncelikle programa hazırlık yapmış olunması gerekir. Hangi gün hangi saatte program yaptığını bilmeden mikrofonun başına elini kolunu sallayarak mikrofona konuşmak ile program başlatılmaz. Bir radyo programı nasıl başlarsa öyle gider. Eğer programı yaparken kendinizde bir heyecan varsa programın zevkli geçeceğinden şüpheniz olmasın. Her şeyden önce doğal olunması gerekir. İnsanları kandırmak ve gereksiz konuşmalar yapmak şarkıların üzerine konuşmak ve jingle basmamaya dikkat edilmesi gerekir. Programın içeriği ve formatı programcı tarafından benimsenmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Konuşma yaparken doğal olunması gerekse de kendi arkadaşlarınla ve normal sakin bir konuşma radyo heyecanını bitirir. Konuşurken hafif bir radyo programı edası katmak gerekir ses tonuna. Farklı olmak her zaman dinlenir. Bunlar şahsi fikirlerim..
Nisan 2013

Selen Serdaroğlu, bir soruya yanıt verdi.

Radyo programından beklentileriniz nelerdir?

İyi müzik insanın iyi şeylere inancını artırıyor. Pek tabii öncelikle iyi bir playlist gerek ancak bir radyo programından beklentilerimizi sıralayabilmemiz için öncelikle "yayın saati, yayın mecrası, hedef kitlesini" bilmemiz gerek. Sohbet ağırlıklı olacaksa bu hedef kitle çok daha büyük bir önem arz ediyor. Ancak temel olarak aklıma ilk olarak şunlar geliyor:

  • Programa girişte, programın ne kadar süreceği, nasıl parçalara yer verileceği ve hangi konulardan konuşulacağı, canlı konuk alınıp alınmayacağı gibi bilgilerin özet olarak geçilmesi iyi olabilir.
  • Kimi zaman konuşma üzerine verilen efektler çok yorucu olabiliyor. Efekt kullanımına dikkat edilmeli. Örneğin: Gerçekten çok iyi espriler yapıyor olabilirsiniz, lakin kahkaha efektini her seferinde kullanmak itici geliyor.
  • Müzik ağırlıklı bir program yapılıyorsa ve dinleyiciler de özellikle bu müzikler için bulunuyorsa, parçaların üzerine konuşulması "güzelim parçayı yedi yeaa" duygusu yaratıyor. Bu nedenle çalacağınız parçaları değil, seçtiğiniz temel bir müziği fon yapabilirsiniz.
  • Yine müzik ağırlıklı bir program yapıyorsanız parça bilgilerini paylaşmanın yanı sıra belki parçaya yahut sanatçıya ait bilgiler verebilirsiniz. Bu nedenle playlist'e öncesinden çalışmakta fayda var.
  • Sohbet ağırlıklı bir program yapıyorsanız, ne kadar genel bir konu olursa olsun, o konu hakkında enteresan bilgileri bir kenara not edin. Bunlar, ilginç istatistikler, yakın zamandan konu ile ilgili haberler, meseleyi daha önce tartışmış kişilerin yorumları olabilir. Pek tabii kaynak belirtmeniz, verdiğiniz kaynakların güvenilir ve ulaşılabilir olması da başka bir önemli konu.
  • Konunuz program yaptığınız yayın saatine uygun mu? Sabah işe gidiş ya da akşam iş çıkışı saatlerinde insanlar eğlenceli şeyler konuşulsun ister. Zaten trafikteyiz, yeni uyanmış yahut işte çok yorulmuşuz. Radyoyu kafa dağıtmak için dinliyoruz. Sinir harbine düşmek için değil (=
Mart 2013

İlkay Kurtuluş, bir soruya yanıt verdi.

Sizce dünyanın en iyi Radyo Dj'i kimdir?

İtalyan asıllı Guglielmo Marconi'dir. O kadar iyidir ki radyoyu bile o bulmuştur.
Ekim 2012

Hasan Sarptaş, bir soruya yanıt verdi.

Eylül 2012

Diren Demir, bir soruya yanıt verdi.

Sabahları arabada dinlediğiniz ilk 3 radyo kanalı nedir?

1.Virgin Radyo (Geveze'ye Sinan ve Koray konuk oluyor. Çok gülüyorum onlara. Tavsiye ederim)
2.Best FM(sabah da fena değil ama akşam Ceyhun Yılmaz (18.10'da başlıyor) çok keyifli oluyor.

11 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Rabarba

2 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt