Bilmek istediğin her şeye ulaş

Recep Tayyip Erdoğan

Türkiye Politikaları

Recep Tayyip Erdoğan (26 Şubat 1954, İstanbul), Türkiye Cumhuriyeti'nin 2003 yılından beri başbakanı ve Adalet ve Kalkınma Partisinin Genel Başkanı. Erdoğan, 1994 ve 1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'nı yürüttü. Erdoğan Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesi'nden 1981 yılında mezun oldu. On sekiz yaşından itibaren siyasete dahil oldu. Erdoğan, 1969-1980 yılları arasında yarı profesyonel futbolcu oldu. Eşi Emine Erdoğan'la 4 Temmuz 1978’de evlendi. Evliliklerinden 2 erkek, 2 kız olmak üzere 4 çocukları vardır. Erdoğan 27 Mart 1994'de yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak seçildi. 12 Aralık 1997 tarihinde Siirt'te düzenlenen bir mitingde yaptığı konuşma nedeniyle Diyarbakır DGM Savcılığının "halkı sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge farklılığı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik ettiği" gerekçesiyle açtığı davada Türk Ceza Kanununun 312. maddesinin 2. fıkrası uyarınca 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezaevinde dört ay kaldıktan sonra, 14 Ağustos 2001'de Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)'ni kurdu.[kaynak belirtilmeli] 2002 genel seçimlerinde AK Parti parlamentodaki sandalyelerin yaklaşık üçte ikisini kazanarak tek başına hükümet kurma yetkisini kazandı. Başbakan olarak Erdoğan, çok sayıda reformlar uyguladı. Türkiye 45 yıl sonra Avrupa Birliği ile bir Ortaklık Anlaşması imzaladı, Erdoğan'ın göreve gelmesi ile Türkiye'nin AB'ye katılım müzakereleri başladı.[kaynak belirtilmeli] Genel Başkanı olduğu AK Parti, Türkiye'de ilk kez iktidarda olmasına rağmen, ikinci ve üçüncü döneminde oy oranını arttırarak seçim kazanan parti oldu. AK Parti 2007 Türkiye genel seçimleri'nde %46,58 ve 2011 Türkiye genel seçimleri'nde ise  %49,9 oy oranına sahip olarak tek başına hükümet oldu.

Ağustos 2017

Hilal, bir soruya yanıt verdi.

Türkiye'ye şeriat gelir mi?

"Şeriat nedir?" sorusunu doğru düzgün cevaplayamayan ülkemiz insanı bu konuyu yıllardır tartışıyor, yorumluyor... Erbakan zamanında ha geldi geliyor, şu zamanda aman kapıda şeriat İran gibi olacağız denildi (Hoş İran şeriat ile yönetilmiyor gerçi ama kelime anlamını bilmeyenlere göre; ki bu yarı cahiller %70'in üzerindedir, şeriat= İran mentalitesi vardır). Velhasıl bu ülkeye ne İran tipi (?) şeriat ne İslam'da bahsedilen şeriat gelmez. Ülkemizdeki laik hukuk devleti anlayışı devam eder. Sadece biz bu sorularla, tartışmalarla kendi içimizde kavga ederken adamlar buldukları gezegende suni atmosfer oluşturma çalışmaları yaparlar, gelişirler, üretirler... Takvimler 2117'yi gösterir, biz hala tartışırız...
Mart 2016

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

KURU FASULYE NASIL PİŞİRİLİR?

Yusuf Yerkelin Tekmelediği Madenci Erdal Kocabıyıka 10 Ay Hapis Cezası Haberi ve Son Dakika Haberler Mynet

Yusuf Yerkelin Tekmelediği Madenci Erdal Kocabıyıka 10 Ay Hapis Cezası haberi ve daha fazla haberler için hemen tıklayın! En güncel haberler ve son dakika haberleri Mynet Haber'de!
Mart 2016

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bunlar ve başlarındaki uzun hangi anayasaya göre vekil, hangisine göre bakan, hangisine göre fasulyeden de olsa cumhurbaşkanı olduklarını zannediyorlar.

Öbürünün resmini görmeye tahammül edemiyorum, o nedenle yok ama siz biliyorsunuz kimden bahsettiğimi.

1291
Mart 2016

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Evet cumhuriyetin diktatörlükten ayrıldığı noktaya gelmiş bulunmaktayız. Kendine devletimizin cumhurbaşkanı diyen kişi anayasamıza ne saygı duyuyor ne de ona uyuyor. Yani kanun benim diyor. Güçler ayrılığı esası zaten bir kişinin ya da zümrenin kanun olup ülkeyi diktatörlüğe sürüklemesinin önüne geçmek için vardı ve bu cumhur şeysinin bu esası yüzlerce kere çiğnemesine izin verildi (halk tarafından, özellikle destek olan %50 tarafından), şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere ve c. şeysi kendini anayasamızın üstünde ilan etti. Yani yargılanana kadar diktatörlüğünü bir kez daha ilan etti. Son hatırladığım ilanı "devletin yönetim şekli fiilen değişmiştir, şimdi mevzuatı bu şekle uydurmanın zamanıdır" beyanıydı... İnsana kadar evrimleşmiş bir halk ve yürekli savcılar aranıyor...

Cumhuriyet Gazetesi - ‘Hakem’e kırmızı kart... 'Erdoğan yargılanacak'

Mart 2016

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Şu üç soruyla uğraşsak? - ÜMİT KIVANÇ - Radikal 1. Ucunda PKK’nin silah bırakması bulunan süreç, yani Dolmabahçe mutabakatı nasıl bir anda geçersiz kılındı? Popüler deyişle: masa nasıl devrildi? Ve niye devrildi? 2. Kürtlere ulusal parlamentoda sahiden temsil edildiklerini hissettirecek bir partinin -şu an için bu HDP’dir- Türkiye siyasî hayatında varolması, silahsız, şiddetsiz yöntemlerle yaygın siyasî faaliyet yürütmesi mi “terörü bitirme” amacına hizmet eder, aksi mi? 3. Kendi içinde Kürtlerle en azından ucunda barışma ihtimalinin gözüktüğü bir yola girmiş, Irak ve Suriye’deki Kürtlerle de dostane ekonomik, siyasî, askerî ilişki içindeki bir Türkiye mi bölgede ve dünyada daha güçlü olur, aksi mi geçerli?

Şu üç soruyla uğraşsak? - ÜMİT KIVANÇ - Radikal

Şubat 2016

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Yazı uzun okumak istemeyebilirsiniz ama yazar madem yargı hükümleri geçerli olmuyor biz de yargı kararlarına, yasalara, anayasaya uymak zorunda değiliz diyor. Haklı mı sanki?

Hepimiz için yeni bir umut kapısı - Diken

Şubat 2016

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bakın cumhurbaşkanınız için değersiz olan iki can gavurlar için ne kadar değerli.

Cumhuriyet Gazetesi - Rusya'dan Erdoğan'a 'iki pilot' yanıtı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Resmi Temsilcisi Mariya Zaharova, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya'nın "İki pilot yüzünden" Türkiye gibi bir dostunu kaybettiğine ilişkin açıklamalarını yorumladı.
Şubat 2016

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bu da %50'den çıktı.

Neden şaşırmıyorum acaba bütün bu şerefsiz, yavşak tayfa aynı siyasi ve ahlaki gruptan çıkınca...

1930
Şubat 2016

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Koskoca adamlar hala yalan söylüyorlar. Sadece bize değil NATO'ya, ABD'ye, Rusya'ya, tüm dünyaya. Bizim halkın %50'si hariç herkes de yalanın farkında... Bu işin nasıl çözüleceğini merakla bekliyoruz...

Cumhuriyet Gazetesi - Canlı bomba TAK'li çıktı... Adli Tıp, Erdoğan ve Davutoğlu'nu yalanladı

Ankara’daki bombalı saldırıyı gerçekleştirenin ismi açıklanan Salih Necar değil TAK'nin açıkladığı gibi Abdulbaki Sömer olduğu DNA sonuçlarıyla kesinleşti.
Şubat 2016

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Şubat 2016

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Şubat 2016

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Şubat 2016

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

44 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.