Bilmek istediğin her şeye ulaş

Redhack (Kızıl Hackerlar, Kızıl Hackerlar Birliği), 1997 yılında kurulan, kendilerini marksist ve sosyalist olarak tanımlayan hacker grubu. Şubat 2012'de Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün internet sitesini çökerterek adlarını duyuran grup aynı zamanda Türkiye genelinde yaklaşık 350'ye yakın emniyet müdürlüğü sitesini geçici bir süreliğine çalışamaz hale getirdi. Grubun çekirdek kadrosunu oluşturan üye sayısı 12'dir.

Ekim 2014

Gizli Kullanıcı, bir soruya yanıt verdi.

Redhack hakkında neler düşünüyorsunuz?

Türkiyenin bölücü yapılasmaya zemin hazırladıgı asikar Örnek olarak ;
"21 Ağustos 2006'da Atılım gazetesine verdikleri bir röportajda Redhack, misyonlarını, "Türkiye ve Kürdistan devrimine hizmet etmek" olarak tanımlamıştır. " Türkiye türklerindir ve böyle kalacak kürdistan diye bir olusum var yok diyemeyiz ama bu olusuma sıgınanlar BENİM GÖZÜMDE VATAN HAİNİDİR...
Mart 2014

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Redhack grubunun çıkış amacı nedir ?

RedHack (Kızıl Hackerlar, Kızıl Hackerlar Birliği), 1997 yılında kurulan, kendilerini Marksist ve Sosyalist olarak tanımlayan hacker grubudur. Şubat 2012'de Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün internet sitesini çökerterek adlarını duyuran grup aynı zamanda Türkiye genelinde yaklaşık 350'ye yakın emniyet müdürlüğü sitesini geçici bir süreliğine çalışamaz hale getirdi. Grubun çekirdek kadrosunu oluşturan üye sayısı 12'dir. 21 Ağustos 2006'da Atılım gazetesine verdikleri bir röportajda Redhack, misyonlarını, "Türkiye ve Kürdistan devrimine hizmet etmek" olarak tanımlamıştır.

Eylemleri, haklarındaki hukuki işlemler, dış bağlantıları ve kaynakları hakkında daha fazla bilgi için:
tr.wikipedia.org/wiki/redhack
Ağustos 2013

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

RedHack - Halk TV FULL (07.08.2013)

Kaçıranlar için bir kez daha:
Temmuz 2013

Serkan Kiose  yeni bir  gönderide  bulundu.

Haziran 2013

Hakan  yeni bir  gönderide  bulundu.

redhack ankara emniyetini hackledi

An itibarı ile redhack ankara.pol.tr adresini hack ettiğini duyurdu.
Nisan 2013

Osman Tüysüz  yeni bir  gönderide  bulundu.

RedHack'in Twitter Hesabı Kapatıldı

Daha önce Dışışleri Bakanlığı sitesini hackleyerek elde ettiği elçiliklerde çalışan "görevlilerin" bilgilerini yayınladığı zaman ABD devletince kınanan Redhack'in yaklaşık 40 bin takipçili Twitter hesabı da kapatılmıştı. Bu kez Twitter'ın bu karartma hamlesini 7 Nisan'da İsrail devletini hedef alacak eylemler öncesinde gerçekleştirmesi dikkat çekti. Redhack ve Anonymous Mart ayında düzenledikleri bir eylemle İsrail gizli istihbarat servisi Mossad'ın sitesini çökertmiş ve İsrail devletinde çalışanlardan 35 bine yakın kişinin isim ve adresini açıklamıştı. Redhack'in yaklaşık 150 bin takipçili Twitter ana hesabının hiçbir bahane belirtilmeden kapatılması Twitter üyelerinin tepkisini çekti. #RedHackSUSTURULAMAZ tagını oluşturan Twitter kullanıcıları Redhack'e uygulanan sansürü protesto ediyorlar. Geniş bir katılımcısı olan protesto sürüyor. Redhack'in diğer hesaplarından Twitter tüm hesaplarını kapatsa bile İsrail'e yönelik mücadelenin süreceği bildiriliyorlar.
Mart 2013

Halil Ertekin  yeni bir  gönderide  bulundu.

RedHack

Vakit ayırıp önyargısız birincil ağızdan dinlenmeli .

Ocak 2013

Yasin Aktimur, bir soruya yanıt verdi.

Redhack grubunun çıkış amacı nedir ?

Wikileaks'e özenip global değil de daha çok Türk medyasında yankı uyandırmak isteyen genç hackerların ülkenin iyiliği adına yolsuzlukları ifşa etmek için oluşturdukları gruptur. Yalnız Tamer Şahin'in hiç bir dayanağı olmadan terörist olduklarını söylemesi gözümden düşmesine neden oldu.
Kasım 2012

Serhat Demir  yeni bir  gönderide  bulundu.

Redhack Masumlarının Yargılanması Öncesi Basın Açıklamasına Çağrı!

Redhack adı altında yürütülen soruşturmanın sonucunda ortaya çıkan davanın ilk duruşması yarın saat 10:00'da Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi 'nde görülecek.

3'ü tutuklu 10 genç insanın yargılandığı dava "masumların yargılanması" olarak tanımlanmakta. Sadece internete girdikleri ve sosyal paylaşım sitelerinde paylaşım yaptıkları için yargılanan gençlerin davası öncesinde bir basın açıklaması yapılacak.Ankara Adliyesi yan kapısında saat 9:45'de düzenlenecek olan basın açıklamasına "masumların yargılanmasına" karşı çıkan herkes davetli.

BASINA VE KAMUOYUNA

Halkımıza ve bütün devrimci, demokrat, yurtsever kurumlara çağrımızdır!

Son on yıldır tutuklama teröründen hız kesmeyen AKP tüm muhalif sesleri susturmanın yolunu tecrit politikasıyla sürdürmeye devam ediyor.

Cezaevlerinin tutsaklara dar geldiği bir ülkede tüm yatırımını halkı sindirmek için kullanan ve halk üzerindeki şiddeti, baskıyı, tecriti "terör" gerekçesiyle meşrulaştırmaya çalışıyor. Beğenmediği her sese teröristler diyen ve sadece kendisi gibi olanı, ülkesini, bayrağını, dilini, dinini sevenler diyerek toplumda ayrımcılığı körükleyen politikalarını yürüten AKP toplumsal kutuplaşmayı son raddeye getirme çabasındadır.

Yarın saat 10'da Ankara Adliyesi, 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan RedHack Davası da bir hukuk terörünün ve AKP'nin tahammülsüzlüğünün bir parçasıdır. Sadece beynini, fikirlerini, ellerini klavye ve mause aracılığıyla kullanan gençlere "Silahlı Terör Örgütü Kurmak ve Terör Propagandası Yapmak" şeklinde bir suçlama ile 24 yıl hapis istemini reva görenler bir hukuk soykırımının daha altına imza attılar. Hepimiz biliyoruz ki içeride tutuklu bulunan gençler masum, Redhack de hack yaptığı gerekçesiyle bu davayla muhattap olmamıştır. Susturulmak istenen "Halk için Hack" diyen ve eylemlerini halktan aldığı güçle yapan irade ve sosyalizm fikridir. Yani bir ideoloji ve bu ideolojinin temel dayanağı işçiler, emekçiler, köylüler, memurlar emekçi halk yargılanmaktadır. Bu da AKP yargısının traji komik "İleri Demokrasi"sidir. (!)

Bu anlamda AKP'nin masumlar üzerinde uyguladığı hukuk terörüne dur demek için tüm halkımızı, devrimci, demokrat ve yurtsever kurumları davaya müdahil olmaya çağırıyoruz. Mahkemeden önce bütün kitle örgütlerinin ve halkımızın katılacağı bir basın açıklaması yapılacaktır.

Basın açıklaması saat 09:45 de Ankara Adliyesi'nde yan kapıda yapılacaktır.

Redhack Halktır, bir halkı yargılayamazsınız!Redhack Tutsaklarıyla Dayanışmaya

Haberin Tamamı İçin:kizilyildiz.org/2012/11/redhack-masumla

5 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.