Bilmek istediğin her şeye ulaş

Root Yetkilendirmesi

Android

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Eylül 2014

Ahmet Avcı, bir soruya yanıt verdi.

Telefonunu rootlayıp kullanan var mı? Nasıl yaptınız?

Kingo Root diye bir program var, bilgisayara kurun. Sonra telefonun ayarlar menüsünde sürüm sekmesine arka arkaya dört-beş kez basın, geliştirici seçenekleri de açılıyor o zaman, sonra usb hata ayıklamayı açın, telefonu bilgisayara bağlayın.

Root edin... vazgeçin kaldırın... sonra tekrar edin :) Yani komple android işletim sistemini değiştirmenize gerek kalmıyor... Çok denemedim ama Titanium Back up filan herşey çalışıyor...
kingoapp.com/

Root Yetkilendirmesi

Eylül 2014

Omer Ayverdi, bir soruya yanıt verdi.

Telefonunu rootlayıp kullanan var mı? Nasıl yaptınız?

Android telefonlar linux kernel uzerine kuruludur. Linuxte root user diye bir kullanici vardir ve bu sistem dosyalarina full erisimi saglar. Android'de hatta linux desktopta da bu diger kullanicilara siz de dahil olmak uzere kapalidir. Acmak isterseniz acabilirsiniz tabi ama tavsiye etmem guvenlik acisindan. Hic de denemedim ama bir fikir edinmeniz acisindan linuxte bir dizinin izinlerini degistirmek icin komut satirindan sudo chmod 777 -R dizinsimi/altdizin yazarsaniz tamamiyle acilmis olur .
Bunu telefonda yapmaniz icin ise cesitli programlara gerek var android sdk gibi(linuxte muhtemelen ihtiyaciniz olmaz), ve bazi diger programlarada ihtiyac duyulabilir linux terminalin windowsta calismasini sagliyan turden.Telefonu bilgisayara usb kablosu ile baglayip bu programlar araciligi ile yaparsiniz. Windowsta macte veya linuxte. Telefon ureticileri bildigim kadariyla bu islemi guclestirmek icinde ugrasmakta ama illegal birsey degil sadece garantisini yakarsiniz telefonun.
Ocak 2014

Hakan Köse, bir soruya yanıt verdi.

Android'de yazı tipi değiştirilebilir mi?

Evet, şöyle ki:
Settings -> Display -> Fonts (ve ayrıca Font Size)

Android
Ocak 2014

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Mayıs 2013

Boraq, bir soruya yanıt verdi.

Android telefonlar 'root' edilirken yapılan yanlışlar nelerdir?

  • Root yapılırken her ihtimale karşı mutlaka backup yani yedek alınmalıdır.
  • Sim kartı telefondan çıkarılmalıdır.
  • Telefonunuza uygun root adımları sırasıyla yapılmalıdır.
  • Eski model bir telefon kullanıyorsanız root etmek zorlaşabilir ve sağlam rom dosyaları bulmak gerçekten zordur. (Türkçe forumlarda bilhassa)
  • Acemi biriyseniz telefonunuzla işiniz yoksa root etmeye çalışın. Desire S telefonumu root etmek 2 günümü (ç)aldı diyebilirim.
Nisan 2013

Tolga Toprak, bir soruya yanıt verdi.

Android telefonlar için Root nedir? Ne gibi avantajlar sağlar?

Root bana göre windows'a format atmadan önce önemli bilgilerin yedeğini alıyorsan Android yazılımlı telefonlarda önemli bilgilerini kaydetmen ve rootlaman gerekir. Root bilgisayarda yaptığımız tüm işlemleri cepten mobilden yapmamıza yardımcı olabilirim benim kullandığım telefonda android yazılımı var bazı programlara uygulamalara hata veriyordu izin veriyordu yönetici felan birşey istiyordu root'u kırdım sorunsuz tüm uygulamaları istediğimi yapıyorum yalnız root'u kırdığın zaman android orjinalliği gidiyor yani o yazılımı tekrar amanız gerekebilir
Nisan 2013

Yunus Büyükyıldız, bir soruya yanıt verdi.

Android telefonlar için Root nedir? Ne gibi avantajlar sağlar?

Root kısaca sistem kontrolünü ele alabilmeye yarar. Telefonun içinde kendiliğinden gelen ve silinemeyen Google Play Store , Google Maps gibi uygulamaları silmenize ve daha birçok özelliğin kontrolünü elinize almanıza yarar (Rom yükleme [ Bir çok ayrıntı içerir , rom işlemi telefona bir nevi yeni güncellemeler yeni özellikler kazandırır. Dikkat edilmesi gerekilen konu üretici firmanın çıkardığı romların yanı sıra internette bulunan custom romlardır ve tehlikeli bir işlemdir ] , sistem dosyalarıyla oynama , Batarya ayarlarıyla oynama ). Telefonu rootlayan kişilerin genel yorumu olarak telefondan daha fazla performans aldıklarını söylemektedirler. Batarya süresinin uzaması , işlemcinin hız ayarlanabilirliği gibi. AMA önemli nokta şudur ki telefonunuz kesinlikle Garanti dışı kalır ve riskli bir işlemdir . Yarım kalması halinde telefonunuz kullanılmaz hale gelebilir. Garanti iptalini göz önüne alıyorsanız uzmanlar yardımıyla telefonunuzu rootlamanızı öneririm.

1 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.