Bilmek istediğin her şeye ulaş

Saç Boyama

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Ağustos 2016

Selin Alagz, bir soruya yanıt verdi.

Saç tebeşirleri hakkında bilgisi olan var mı? Nereden temin edebiliriz?

Saç tebeşirini tavsiye etmiyorum yani temin falanda etme ben kullanıyordum ve yapış yapış olup çok yıpratıyor yolunmuş gibi gösteriyor ve rengini elbiselerine çıkarabiliyor. Onun yerine kimyasal olmayan bitki pigmentleriyle yapılmış renkli saç boyaları var hem 2-3 hafta kalıyor onları araştırabilirsin kimyasallıktan yana değilsen.
Ekim 2014

Ece Naz Sonat, bir soruya yanıt verdi.

Saç tebeşirleri hakkında bilgisi olan var mı? Nereden temin edebiliriz?

Saç tebeşiri artık kolayca temin edilebilen bir ürün haline geldi. Sitesi var buradan sipariş edebilirsiniz:
sac-tebesiri.com/sac-tebesiri.html
Yalnız saç tebeşirinin de kimyasal bir ürün olduğunu unutmamak gerek. Çok sık uygularsanız saçınızı yıpratırsınız.
Şubat 2014

Devrim Güren  yeni bir  gönderide  bulundu.

Saç Kırılmasını Önleyin

Saç
Saçlarınız ne kadar güzel gözükürse gözüksün saçınızda kırık olduğu müddetçe güzelliğinize gölge düşürecektir.
Saç kırılmasının nedenleri:
 • Saçı boyamak
Saç
 • Fön uygulamak
Saç
 • Röfle yapmak
Saç
 • Kalitesiz, plastik, tarak ve fırça kullanmak
  Saç
 • Saçları nemlendirmeden taramak
Saç
 • Saç spreyi kullanımından sonra yıkamamak
Saç
 • Havlu ile saçları ellerin arasına alıp sürterek kurulama hareketi yapmak
Saç
 • Saç kremi kullanmamak
Saç
 • Kırıkları koparmak
Saç
 • Yetersiz beslenmek
Saç
Saçlar uzadıkça saçlı derideki besleyici yağlar uçlara kadar erişmekte zorlanır. Böylece saç uçları korumasız ve gıdasız kalarak, zayıflar. Ayrıca uç kısımlar güneşe daha fazla maruz kalır. Diplerine oranla daha yaşlı olduğu için; şampuanlarla, ısıyla, kimyasal işlemler ve saç kurutma makinasıyla da daha fazla karşılaşmış olur. Bunun sonucunda da en çok kırılan yerler saç uçları olur. Bu kırıklardan kurtulmanın en etkili yolu ise kırıkları kestirmektir. Bunun yanında doğru fırça seçimi de oldukça önemlidir. Ahşap saplı ve doğal kıldan yapılan fırçaları tercih edin. Plastik bir fırça kullanmak istiyorsanız, plastiğin saçtaki
elektriklenmeyi önlemesi için, kaliteli antistatik maddeden yapılmış olmasına
dikkat edin. Bunun yanında fırçanın kılları değişik boylarda olursa saçları
daha güzel tarar. Fırçaların, özellikle metal olanların ucuna konulan elektrik
giderici küçük toplar, saçların kırılmasını önler. Kullanılan saç bakım
ürünleri ne kadar kaliteli ve ayrıntılı olursa olsunlar, saçlarımızı besleyen
onlar değil, aldığımız gıdalardır. Saçlarınızı besleyin. Çünkü saç ancak köklerinden
ve kan yoluyla beslenir. Saçlarımızı kozmetikler değil, sadece yediklerimiz
besler.
Saçlarımızın canlı ve sağlıklı olmasını istiyorsanız, her şeyden önce
beslenmenize dikkat etmelisiniz. Yeterince protein, çinko, B12 vitamini, folik
asit ve bakır almalı, sigarayı bırakmalı ve alkol kullanımı azaltmalısınız. Saç kırılmasına karşı
önlemlerinizi alın. Saçlarınızı uzun tutuyorsanız uçlarını düzenli olarak kestirin
veya aşağıdaki resimdeki gibi gösterilen bölgeden kesin.

Saç
İçinde silikon ve keratin desteği olan şampuan, saç kremi ve bakımlar saç kırıklarının bir kısmını ve parçalanma üzere olan saç boyunu doldurur ancak yıkadığınız an uçar. Kırık veya çatallı bölgeler gittikçe genişler ve aşağıdaki gibi kırıklar ortaya çıkar.
Saç
DOĞRU UYGULAMA !
Saçlarınızı nazikçe yıkayın. Çıkmadan iki elinizle yavaşça suyunu sıkın. Havluyla ovalamadan nemini alın. Daha sonra havluyu omuzlarınıza alın ve saçlarınızı salın. 10 dk bekledikten sonra durulanmayan saç kreminizi sıkın ve tarayın. Son olarak ise saç kurutma makinesinin soğuk üfleme moduyla saçlarınızı kurulayın.
Saç
Aralık 2013

Barış Kula  yeni bir  gönderide  bulundu.

Havalı Saç Modelleri | Gri Pijama | Moda Kadın Sağlık Güzellik

Havalı saç modelleri yeni saç trendleri, sonbahar ve kış saç modası derken bugün en havalı saç modellerini ve en havalı saç renklerini bir arada bulup
Eylül 2013

Eskiz, bir soruya yanıt verdi.

Eylül 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Dip boyamayla normal boyama arasında ne fark vardır?

Saç Boyama

Normal boyamada saç ilk defa boyanıyordur ya da saç rengi değiştiriliyordur. ilk defa boya yapan, saçının rengim değiştiren kişinin boyaması diplerden başlayarak aynı anda bütün saçlara uygulanarak 40 dakika bekleyerek yapılır;
Dip boyamada ise saç daha önce aynı renge boyanmış, dipten eski renk veya beyaz gelmiş durumdadır. Bu durumda boya karışımının 3/4 'ünü saçın diplerine uygulayıp 30 dakika beklemeli, 30 dakikanın sonunda da kalan karışımı saçının tamamına yedirerek 10 dakika daha beklenerek boyama yapılmalıdır.
Eylül 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Cilde bulaşan saç boyası nasıl çıkartılır?

 • Saçınızı yıkamadan önce başınızdaki saç boyasından alarak boyanın cildinizde (alın, kulak, ense) kalan yerlerine ufak daireler halinde hareketlerle masaj yapar gibi ovarak boyayı boyayla çıkartabilirsiniz ve ıslak bir pamuk ile silip temizleyebilirsiniz.
 • Soğuk süt ile silerek çıkarabilirsiniz.
 • Boya uygulamadan önce şakaklara ve alındaki bulaşabilecek yerlere vazelin sürebilirsiniz, (boya yapılacak saça vazelin değdirmemek lazım, boyanın performansını olumsuz etkiler. ) Boyama sonrası vazelinli bölüm temizlenince bir şey kalmadığını göreceksiniz.

Eylül 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Boya saçta ne kadar bekletilmelidir?

Toplam süre 40 dakikadır. Boya saça sürülmeye başlandığı andan itibaren 40 dakika başlatılmalıdır. Boya karışımı hazırlanır hazırlanmaz hemen uygulanmalıdır; uçucu bir madde olan amonyak uçup yok olmadan boya kullanılmalıdır.
Eylül 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Saç boyarken nelere dikkat edilmelidir?

 • Krem saç boyası bir boya kabında ya da kitlerde bulunan aplikasyon şişesinde uygun oksidasyon sıvısıyla çok iyi bir homojen hale gelecek şekilde karıştırılmalıdır. İyi karıştırılmamış boya tam performansını gösteremez.
 • Uygulama sırasında eldiven kullanmak gereklidir, uygulamayı saat karşısında yapmak ve önerilen zaman kadar bekletmek çok önemlidir.
 • Boyayı elle saça iyice yedirmek sonucun daha etkili olmasını sağlar.
 • Doğru rengi seçmek çok önemlidir. Çok açık renklerin beyaz kapama özelliği daha azdır. Renk seçiminde ten, göz rengi doğal saç rengi önemli faktörlerdir.
 • İlk defa boya yapacak biri alerji testi yapmalıdır ve baş derisinde yara, çizik, hassasiyet olmamasına dikkat etmelidir.
Eylül 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Boya ile saç rengi açılır mı?

Hiç boyanmamış bir saçı 2 - 3 ton açabiliriz. Saç boyalı ise yarım ton dahi açamayız. Boya boyayı açmaz. Kesin bir boya kuralıdır. Saçını koyu kahve boyamış biri açık sarı tonlarında bir boya alarak saç rengini asla açamaz, saç açıcı kimyasal işlem görmek zorundadır. Ancak açık renkten istediğimiz kadar koyuya gidebiliriz. Rengi açmak zor bir işlem olduğu için koyuya giderken aşamalı bir şekilde gidilmesidir, direkt siyaha boyamak, göz aşina olmadığı için ilk bakışta garip gelebilir.
Eylül 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Boya saçı döker mi?

Hayır. Boya saçın en üst tabakası olan pul tabakası ve gövdesiyle ilgili bir işlemdir, saç kökleri ve baş derisiyle ilgili değildir; ancak yanlış boya seçimi ve uygulaması saçların yıpranmasına hatta dökülmesine neden olabilir, (günde 50-100 tel arasında saç zaten doğal olarak dökülmektedir. Çünkü saçta canlıdır ve kendini yenilemelidir. Dökülme kabul edilmesi için ciltteki saç gözeneklerinin kapanması gerçekleşmelidir. )
Eylül 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Kınalı saça boya uygulanır mı?

Hayır. Kına saçı bir kılıf gibi sardığı için saçın pul tabakasını açamayız ve iç tabakasına ulaşamayız, kınalı saça boya yapılamadığı gibi pul tabakası açılmadığı için herhangi bir bakım ürünü de uygulanamaz.
Eylül 2013

Gonca Köse, bir soruya yanıt verdi.

Oksijenli suyla saç rengi nasıl açılır?

Oksijenli su saç renginin açılmasında etkili bir maddedir. Ancak saçı yıprattığı söylenmektedir. Her renk saçın renginin açılmasına etki edebilir.
 • Eczaneden aldığınız oksijen suyunun hepsini saçınıza sürmeyin. Öncelikle sarısını alıp suyla karıştırın yoksa saçınız çok fazla yıpranır.
 • Saçınız rengini açmak istediğiniz kısmına veya hepsine oksijen suyu bir sprey içine yerleştirip sürebilirsiniz.
 • Saçınızı iyice ıslattıktan sonra 1 saat güneşte bekleyebilir ya da fön makinesi yardımıyla saçınızı kurutabilirsiniz.
 • Saçınızda oksijenli suyu 1 saat bekledikten sonra yıkadığınızda renginin en az bir ton açılmış olduğunu göreceksiniz. Daha açık olmasını istiyorsanız bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.
Ancak bu işlemin saç boyasından daha zararsız olduğunu düşünmeyin oksijen suyu da doğal saçın yapısını bozar ve yıpratır.
Temmuz 2013

Gündüz Ayar, bir soruya yanıt verdi.

Buğday tene uyan saç renkleri nelerdir?

Buğday tenlilerde göz rengi ve ciltte çil olup olmaması da önemlidir çünkü çil varsa buğday renk teni daha sıcak renklere kaçar. Genelde buğday tenlilere iyi giden saç renkleri kahve tonları, çikolata kahvesi, dore ve altın tonlar, hafif bakır tonu ve koyu tonlardır. Yüzde çil bulunmuyor ve göz rengi soğuk bir renkse küllü kumral, içinde mavi barındıran mor tonlar ve viyole tonlar yakışır.
Daha fazla

0 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.