Bilmek istediğin her şeye ulaş

Saç Ektirme

Saç Dökülmesi

Saç Ektirme Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Ekim 2013

Enes doğan, bir soruya yanıt verdi.

Saçların daha çabuk uzaması için ne yapmamız lazım? Beslenmekle alakası var mı? Ve dökülen saç tekrar çıkar mı? Çıkması için ne yapabilirim?

Soruya cevap verecek arkadaşlara öncelikle
Bioksin Firmasının Sahibinin Kel Olduğunu hatırlatmak istedim.
Temmuz 2013

Devrim Güren, bir soruya yanıt verdi.

Ekilen saçlar ne zaman çıkmaya başlar?

Koşulların normal seyrettiği durumlarda, saç ekimi sonrası bakım doğru şekilde yapılırsa yaklaşık 6 ay içerisinde % 70 oranında çıkar. Kalan %30 luk bölüm ise 8 ayda tamamlanmış olru. Tepe Saç ekiminde derimizin sertliğinden dolayı 8 ayda % 70 oranında çıkar kalan % 30 luk kısmı ise bir yıl içerisinde tamamlanmış olur.

Bu süre içinde saç dökülmeleri görülebilir, bu durum normaldir, endişelenmeye gerek yoktur. Rutin muayenelerde doktorunuz dökülmeleri kontrol edecek ve sizi bilgilendirecektir.

Ekim sonrası sağlıklı saçların çıkmaya başlaması 3 veya 4 ay içinde olmaktadır. 9 – 12 ay arasında ise tüm saçlar aynı kalite ve uzunluğa gelmiş olur.

Ekilen saçlar, mevcuttaki dökülmeyen bölgelerden alındığı ve aynı genetik özellikleri taşıdığı için daha sonraki yıllarda dökülme riskleri yoktur. Bu da saç ekiminin en büyük faydalarından biridir. Ekimden önceki saçlarınızın seyrek olduğu veya hiç olmadığı görünümünüz tamamen tarihe karışacaktır.

2 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.