Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şahan Gökbakar

Şahan Gökbakar (d. 22 Ekim 1980, İzmir), Türk komedyen ve tiyatro oyuncusu. Şahan Gökbakar, okul hayatına Ankara'da başladı ve ilk, orta, lise öğrenimini ODTÜ Koleji'nde tamamladı. ODTÜ Koleji'nden 1997-1998 eğitim döneminde Sosyal Bilimler Bölümü'nü bitirdi. 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'ne 350 kişi arasında ilk dörde girerek başladı ve bu bölümden 2002 yılında mezun oldu. Boyu ise 1.82 cm dir. Babası Osman Selçuk Gökbakar, Şahan'ın 8.yaş gününde - 22 Ekim 1988 günü- bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Mezuniyeti'nden sonra İstanbul'a yerleşen Gökbakar, bir süre çeşitli reklam seçmelerine katılarak şansını denedi. Sonrasında "Zıbın" isminde bir program hazırladı ve bu program 2003'ü 2004'e bağlayan yılbaşı gecesi TV 8'de yayınlandı.Zıbın programında çoğu reklam ve olayları alaya alırken mizah ve düşünceyi birleştirmişlerdir. Ayrıca TRT 1'de Pazar günleri canlı yayınlanan "7. Gün" programında beş hafta boyunca sunuculuk yaptı. Ardından daha önce Kamil Güler'in sunduğu Zoka isimli gizli kamera yarışma programının sunuculuğunu ve oyunculuğunu yapmaya başladı ve 13 bölüm devam ettirdi. Zoka'dan sonra yine TV 8'de Alper Mestçi ile beraber "Dikkat Şahan Çıkabilir" isminde bir antimedya-skeç şov hazırladı ve bir sezonu 15 bölüm ile geride bıraktı. Özellikle yaptığı Recep İvedik ve Küçük Oskar tiplemeleriyle ilgi çekti. Kariyerin NTV'de yayınlanan Kime Diyorum Ben adlı reality show programını hazırlamıştır. 22.02.2008 tarihinde vizyona giren ve Dikkat Şahan Çıkabilir programındaki tiplemelerden biri olan Recep İvedik filmi Türk sinema tarihinde en fazla izlenen filmlerden biri olmuştur. Ayrıca Kanal 1'de 4 bölüm olarak rol aldığı Kolay Gelsin adlı doğaçlama sitkom vardır.

Eylül 2014

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Şahan Gökbakar'ın yeni filmi celal ile ceren hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Recep İvedik serisiyle bağlantılı mı olucak?

Yahu o adam hem yeteneksiz hem de Türkiye'nin en kötü filmlerini yapıyor. Zaten vakit ayırdım İvedik 1'i izledim, iki kez gülümsedim, tüm iyi niyetimle ikincisine de vakit ayıracaktım ama yüksek kalitesinden dolayı anca ilk beş dakikaya tahammül edebildim. Onlara bir film daha bağlarsa artık bu ülkede her türlü sanat hayatını kendi elleriyle sonlandırmış olur artık Patagonya'ya mı gider Nijerya'ya mı kendi seçer... .
Eylül 2014

Belgi Saygı, bir soruya yanıt verdi.

Haziran 2013

Gürkan Çakıcı, bir soruya yanıt verdi.

Türkiye'de espri anlayışı nereye gidiyor?

Türkiye'de komedi anlamında Yeşilçam nesili birkaç adım öndedir. Çünkü doğaldırlar ve bizlerin ve içimizden birilerinin yaşayabileceği olayları ince bir mizah ile ele almışlardır. Günümüzde de komedi sektörü gelişmekte ancak tarz değiştirmektedir. Küfür de bu sektöre dahil olmaktadır. Ancak küfür, hayatımızın içindedir ve bu filmlerde kullanılması da gayet doğaldır. Abartmamak kaydıyla filmde kullanılabileceğini düşünmekte ve komedi sektöründe yetenekli oyuncuların ve senaristlerin olduğunu düşünmekteyim.
Ekim 2012

Melis H, bir soruya yanıt verdi.

Şahan Gökbakar'ın yeni filmi celal ile ceren hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Recep İvedik serisiyle bağlantılı mı olucak?

Recep İvedik ile bağlantılı olmaz bence. Daha çok yeni bir gözde karakter yaratmaya yönelik olacaktır. Sonuçta Recep İvedik bir marka. Eğer yaratıcısında o potansiyel varsa neden yeni bir marka ve yeni bir kazanç yolu açmasın ki.. O yüzden halkın seveceği yepyeni bir kahraman(lar) ile beyaz perdeye çıkacaktır diye düşünüyorum.

10 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.