Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sınav Sistemi

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Eylül 2011

Sheker Cix @ShekerCik

Mart 2012

fazladanblog.blogspot.com'>Muhammed Bekci @mhmmdbekci

Üniversiteye girmek için sınav ne kadar önemli?

Valla sınavı geçemezsen üniversiteye yerleşemezsin buda önemini vurguluyor: bu şu manaya gelmesin. Sınav sistemi iyidir demiyorum kötüdemiyorum
Var olan sınavın önemi bu
Ocak 2011

Emel Gerçek @cenin

Aranızda KPSS'ye hazırlanan var mı?

malesef, kpss lisans sınavına hazırlanıyordum. Türkçe Matematik Tarih Coğrafya Vatandaşlık İngilizce Hukuk İktisat Maliye İşletme Muhasebe İstatistik Bölümlerini çözmem gerektiğini öğrendikten sonra ALES e hazırlanma kararı aldım. Bu ne biçim bir sınavdır arkadaş, beyin bedava mı olmak gerekiyor :)
Aralık 2010

Eyüp Özcan @drleon

ÖSYM'nin TUSta yaptığı saçmalıklardan haberdar mısınız?

kesin hatalı 10 soru sorup sadece 4 ünü iptal edilip hatalı cevap anahtarıyla alelacele sınav açıklamışlardır
Aralık 2010

Özer @zrymn

30 yaş üstü artık sınavsız üniversiteye alınacakmış. Nedeni 5 yıl içinde üniversitelerde öğrenci açıklarıymış.

Köye-kasabaya üniversite açarlarsa böyle olur işte! Vakıf üniversiteleri de sıcak bakıyormuş bu düzenlemeye. Bakarlar tabii! Gelsin paralar! Eğitim kalitesi, öğrenci kalitesi kimin umurunda? Yüksek lisansa sınavsız alsınlar da göreyim hadi!
Aralık 2010

Bünyamin Atar @MİZAR

ÖSS kesinlikle kaldırılmalı bu bizi sınamıyor! Sizce?

Türkiye'deki üniversiteler gelen öğrenci talebini karşılayacak sayıda ve nitelikte. Her öğrenci belli not ortalaması ve başvuru formuyla üniversitelere bireysel başvursun. Üniversiteler kendi öğrencilerini kendisi seçsin. Rotary dernekleri öğrenci bursları veriyor. İstedikten sonra fırsat bulunur.. [link]
Kasım 2010

TheNiHiLx @TheNiHiLx

Üniversiteyi nasıl kazanırsınız ?

Çalışarak... Öyle sabahtan akşama kadar körüne körüne çalışarak da değil. Okulda dersi iyi dinlemek, okul sonrası evde tekrar ve yarınki derslere hazırlık (1 saat) ve her gün düzenli çalışarak (1-2 saat)...
Aralık 2011

Gizem Çakalağaoğlu @gizem_ckl

IELTS mi TOEFL mi daha zordur?

Benzer sınavlar ama TOEFL arasıyla birlikte 4.5 saat sürüyor sınavı da en zor yapan bölümü bu.Yoksa reading listening writing benzer ikisinde de.Bence speaking TOEFL da daha zor çünkü 45 saniye bilgisayara konuşuyorsun bir kaçırdın mı o sorudan çok puan beklememek gerekiyor.Zaten genelde 15 17 20 ya da 23 puan veriyorlar ne kadar iyi ya da kötü konuşsan bile  
Aralık 2011

Gizem Çakalağaoğlu @gizem_ckl

Ekim 2012

Alphan Manas @Manas

Türkiye'deki sınav sistemine güveniyor musunuz?

Yılmaz Özdil'e ait bir köşe yazısını paylaşmak istiyorum;

"Sekiz kere kaza mı olur?": hurriyet.com.tr/yazarlar/21634780.asp

Ayrıca şahsi fikrim şudur ki,

Eğitim Sistemi adını verdiğimiz sürecin baştan beri insanların doğasına aykırı olduğunu her fırsatta dile getirdim. İlk Okul gibi temel derslerden sonra, zihni bulandıran derslerin eklenmesiyle ve verilen eğitimin iyice ezbere dönüşmesiyle, insanların nasıl yaşaması gerektiğinden, nasıl yaratıcı ve girişimci olabileceğinden çok, bu sistemin toplum devinimini sağlayacak, bir nevi "makine dişlileri" olacak insanlar yetiştirdiğini gözlemledim.

Toplum çıkarlarına göre yetiştirilmek için önce toplumu yönetenlerin çıkarına göre eğitim aldığımızı gördüm. Bu yüzden dinsel konulardan epey uzak durduğum gibi apolitikal bir yol izledim yaşamımın bu noktasına kadar. Çünkü en az eğitim sistemi gibi siyasette insanın doğasına aykırı bir tutumdu.

Türkiye'de ki sınav sistemine güvenmiyorum, eğitim sistemine, siyasete ve adalete güvenmediğim gibi. Türkiye'de iş yapan ve geçici çözümler üreten firmalara güvenmiyorum. Çünkü içinde bulunduğumuz eğitim sistemi, iş etiği olmayan ve kendini geliştirmekten aciz, yaratımsız, girişimler üretemeyecek ve ürettiği girişimlerin ardında mücadele veremeyecek insanlar yaratıyor.
Daha fazla

169 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Sınav

250 Kullanıcı   49 Soru   216 Yanıt