Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şirket İsimleri

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Eylül 2015

Mutfaktaki Dali, bir soruya yanıt verdi.

Dondurmacı ismi önerileriniz nelerdir?

Belli ki bir miktar yatırım yapmayı planlıyorsunuz. O hâlde sosyal medyadan yola çıkmak yerine profesyonel destek almalısınız. Medya tabii önemli ama burası ya da bilinen diğer platformlar "marka" oluşturabileceğiniz yerler değil. Bu gibi platformlarda bile analiz yapabilen profesyoneller var. Kısası, bireysel çözüm beklemeniz size uzun vadede zarar verebilir.

Sizin "Aaa! Ne adar güzel! " dediğiniz bir kelimeye/kelime grubuna acaba milyonlar nasıl bakacaklar?

"marka yaratmak" söz öbeğinden yola çıkarak konunun uzmanlarına ulaşabilirsiniz.
Mayıs 2015

Uğur Çakmak, bir soruya yanıt verdi.

İş ilanı veren şirketler neden ''şirket bilgileri gizli '' şeklinde ilan verirler?

Bilmiyorum.

Bir şirkete başvurmadan önce şirketle ilgili herşeyi araştırırım(en önemlisi referansları). Hatta bir keresinde görüşme sırasında senior developer'da görüşmeye katıldı. İçimden diyorum ki yahu bu adamı bir yerden tanıyorum. İş görüşmesinden sonra aklıma geldi. Linkedin üzerinden profilini incelemiştim :) O derece araştırırım. Bir keresinde de ik firmasından aradılar. Şöyle bir iş var falan filan. Soruyorum firma kim, gizli diyorlar. İyi ozaman ilgilenmiyorum dedim. Hakkında bir fikire sahip olamadığım bir firmayla neden görüşeyim. Kendince haklı sebepleri olabilir ama o da beni ilgilendirmez.
Mayıs 2015

Erkan Yılmaz, bir soruya yanıt verdi.

İş ilanı veren şirketler neden ''şirket bilgileri gizli '' şeklinde ilan verirler?

İş başvurusunda bulunan kişinin adres bilgilerinden kimlik numarasına hobilerinden referans bilgilerine kadar herşeyin istendiği hatta ve hatta dürüstlüğün en önemli koşul olduğunun İK tarafından vurgulandığı bir ortamda, hangi şirkete dahi başvuruda bulunduğumu bilmiyorsam bunun adı kesinlikle profesyonellik değildir. Kaldıki bu ilanı verenlerin hemen hemen hepsinde şu ibare geçer (sektöründeki öncü firmalardan). Yahu sen nasıl büyük firmasınki daha adını veremiyorsun bir söyle bakalım? Ben şahsen bu ilanlara başvuruda bulunmuyorum ve bunu sizede tavsiye ederim.
Mart 2015

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Dondurmacı ismi önerileriniz nelerdir?

Kartopu. Kardan adam da hoş olabilir.
Aralık 2014

Semih Kalvo, bir soruya yanıt verdi.

Bildiğiniz, takip ettiğiniz yerli ve bağımsız (indie) oyun (geliştirme) stüdyoları hangileridir?

BeetRunner isimli yeni oyunumuzu deneyebilirsiniz (şimdilik sadece ios'da).
Aralık 2013

Yunus Tıraş, bir soruya yanıt verdi.

Google ismi nasıl bulunmuştur?

Stanford Üniversitesinde okuyan iki arkadaş Larry Page ve Sergey Brin tarafından kurulan ve bugün dünyanın bir numaralı arama motoru olmayı başaran Google'a baktığımızda, adını, matematikteki en büyük sayılardan biri olan ve 10'un yüzüncü kuvveti anlamına gelen "googol" kelimesinden aldığını görüyoruz. Google'ın arama sonuçlarında, sayfa sayılarının bulunduğu bölümde uzayıp giden "O"lar, işte tam da bol sıfırlı bu sayıyı temsil ediyor.
Nisan 2013

Jac Rom, bir soruya yanıt verdi.

Bildiğiniz, takip ettiğiniz yerli ve bağımsız (indie) oyun (geliştirme) stüdyoları hangileridir?

2007 yılından beri hobi amaçlı geliştirdiğim oyunları yayınladığım bir site saygılar. jacromsoft.com
Mart 2013

Pınarnur Öz  yeni bir  gönderide  bulundu.

Türkiye'deki Önemli Şirketler

AKINSOFT : Merkezi Konya'dadır. Özgür Akın tarafından kurulmuştur. ( 1995). Türkiye' nin 81 ilinde ayrıca dünyada da 15 ülkede faaliyet göstermektedir. Bir yazılım şirketidir. En bilinen ürünleri; WOLVOX ERP ( Enterprise Resources Planning) ve Cafeplus programıdır.
Şirket İsimleri

BEKO: 1954 yılında kurulan şirketin adı Bejenaro ve Koç'un baş iki harflerinin birleşmesi olarak karar verildi. Koç Holding kurucusu Vehbi Koç bir salça ve konserve fabrikası yatırımı için daha tecrübe sahibi olan Bejenaro ile ortaklık kurar. (1954). Şirket o dönem faaliyete geçemedi ülke durumu nedeniyle. Şirketin adı Beko Tİicaret A.Ş. olarak değiştirildi. Anadolu da ilk kez bayilik sistemi kuran Vehbi Koç, Arçelik ürünlerini de bu şekilde tüketiciye ulaştırmış oldu.
Sahip olduğu markalar;
 • Beko
 • Arçelik,
 • Grundig
 • Altus
 • Blomberg
 • Arctic
 • Elektra Bregenz
 • Leisure
 • Flavel
 • Arstil
Şirket İsimleri

ESTAP: Türkiye'nin 19' Rock kabinetler ve aksesuarları, Telekom saha kabinetleri, Server ve Data Center Kabinetleri ve IT sektörüne yönelik geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. 1989 yıllında kurulur.
Türkiye pazarının %70 lik kısmına sahiptir.
2002' den 2008 e 20 kat büyümüştür.
10 Nisan 2008 yılı itibariyle Legrand Grup bünyesine katılmıştır.
Estapi üretiminin %70 lik bölümünü yurtdışında 70 e yakın ülkeye ihraç etmektedir.
Şirket İsimleri
TUSAŞ: ( Türk Havacılık ve Uzay Sanayi) Türkiye de ki hava platformlarının geliştirilmesi, tasarımı, yenilenmesi ve satış sonrası hizmetleri alanındaki teknoloji merkezidir. Şirket dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380' e ve askeri nakliye uçağı Airbus A400M ye parça üretmektedir.

Hizmetleri; Yapısal ve Uydu tasarım ve mühendislik, Entegre uçak sistemleri tasarım ve mühendislik, Entegre helikopter sistemleri tasarım ve mühendislik , Eğitim ve danışmanlık hizmetleri.

Şirket İsimleri

TURKCELL: 28 Şubat 1994 yılında kurulur. Türkiye' nin ilk cep telefonu operatörüdür. CEO' luğunu 9 Ocak 2007 den beri Süreyya Ciliv yapmaktadır. Yönetim kurulu başkanı Colin J. Wİllams.

Şirket İsimleri

ROKETSAN: 1988 yılında kurulan bir savunma sanayi şirketidir. Füze ve roket sistemleri konusunda Türkiyede ki en yetkin kurumdur. ( Ankara)
Ürünleri;
 • roket
 • füze
 • havan
 • kompozit yakıt
 • çevresel test
 • simülasyon sistemi

Şirket İsimleri

HAVELSAN: (Hava Elektronik Sanayi) 1982 yılında Türk silahlı Kuvvetlerinin Yazılım Mühendisliği alanındaki ihtiyaçlarını giderilmesi için kurulan bir şirkettir. Merkezi Ankarada olmakla beraber birçok ilde ve yurt dışında ofisleri bulunmaktadır.

HAVELSAN, savunma ve BT sektöründe global çözümler sunan bilişim ve sistem şirketidir.
 • C4ISR
 • Anayurt güvenliği,
 • Simülasyon ve Eğitim Simülatörleri
 • Bilgi Yönetim sistemleri alanında kendini geliştirmiştir.


Şirket İsimleri

KOÇ SİSTEM: Koç Holding bünyesinde yer alan bilgi teknoloji şirketidir.1 Şubat 1945' te kuruldu. 1962 de bağımsız hale geldi ve Koç Burroughs olarak yeniden yapılandı ve bilgisayar sektöründe faaliyet göstermeye başladı.

Sistem uygulamaları, işletim sistemi, orta katman yazılımları, veritabanı, sunucu, veri depolama ve yedekleme altyapısı gibi birçok alanda kurulum, bakım ve danışmanlık hizmetleri ile donanım, yazılım sağlama hizmetleri verilmektedir.
Şirket İsimleri

.....DEVAM EDECEK...
Şubat 2013

Hakan, bir soruya yanıt verdi.

İş ilanı veren şirketler neden ''şirket bilgileri gizli '' şeklinde ilan verirler?

Çünkü son derece salak İK personeli ile çalışıyorlardır, İnternetteki iş bulma sitelerinde büyük sahtekarlıklar var. Data temini için bu tür aptallıklara başvuruyorlar ve kişisel bilgilerinizi rahatça alıyorlar.

Büyük bir firma gerçekten eleman temin etmek için gizli ilan veriyorsa patronundan çaycısına kadar salaktır ya da firma büyük filan değil aksine dandik ve kötü niyetlidir.
Şubat 2013

Ayşegul Yılmaz, bir soruya yanıt verdi.

İş ilanı veren şirketler neden ''şirket bilgileri gizli '' şeklinde ilan verirler?

O da var tabii de bir de son dönemde bir de sizi görüşmeye çağıran insan kaynakları firmaları da ne aradığını söylemiyor ya, sohbet havasında bir iş görüşmesi yapıyorsunuz, teknik anlamda iş bilirliğinizle ilgili hiç bir değerlendirme yok.
Neden böyle olduğu ile ilgili hiçbir fikrim yok, bana saçma geliyor ama onlara sorarsan kesin çok şık ve trendi bir açıklamaları olacaktır.
Aralık 2012

Ece Naz Sonat, bir soruya yanıt verdi.

İş ilanı veren şirketler neden ''şirket bilgileri gizli '' şeklinde ilan verirler?

Şirket bilgilerinin gizli tutulmasının bazı sebepleri vardır.
 • İlan verilen pozisyonun dolu olması ve o pozisyonda çalışan kişinin haberi olmaması istenmesi.
 • Rakip şirketlerin bu arayıştan haberdar olmasını engellemek.
 • İşe alım sürecindeki dışarıdan gelebilecek etkileri yok etmek.
 • Aynı şirkette çalışanların başvurup başvurmayacağını görmek.
 • Şirketin içinden gelebilecek tepkileri engellemek.
Zaten bir yerde çalışıyorsanız,şirket bilgileri gizli olan bir işe başvurduğunuzda,o şirket kendi çalıştığınız şirketse durum pek hoş olmaz. Bu yüzden aynı sektörde bir işe başvururken bu tarz ilanlara dikkat etmelisiniz. Ama bir yerde çalışmıyorsanız ve iş size cazip geldiyse başvurmakta bir sakınca yoktur.
Daha fazla

43 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

inploid A.Ş.

94 Kullanıcı   7 Soru   54 Yanıt