Bilmek istediğin her şeye ulaş

Snapchat

Snapchat; Evan Spiegel ve Robert Murphy Daniel Smith, David Kravitz ve Leo Noah Katz tarafından akıllı telefonlar için geliştirmiş, platformlar-arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcıların birbirlerine çizim, resim, video, ve yazılı mesaj göndermesini sağlar."Snaps" adı verilen bu fotoğraf ve videolar gönderildikten 10 saniye sonra Snapchat sunucusundan ve kullanıcının cihazından silinmektedir. Uygulamanın ilk sürümü Eylül 2011 tarihinde yayınlanmıştır.Kullanıcılarının %70’ini kadınların oluşturduğu uygulama en çok ABD ve İngiltere'de tercih edilmektedir.

Aralık 2014

Faruk Karaduman, bir soruya yanıt verdi.

Snapchat nedir? Nasıl Kullanılır?

Valla ben bi arkadaşın ısrarı için kullanmıştım ama hiç hoşuma gitmedi.. Tabi zevk ve tercih meselesi biraz da.. Ama bende lüzumsuz :)
Haziran 2014

Koray Bozkurt, bir soruya yanıt verdi.

Snapchat nedir? Nasıl Kullanılır?

Snapchat

Snapchat fotoğraf çekip, video çekip üzerine not ekleyerek kendi arkadaşlarınızla paylaşım yaptığınız sosyal mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulamada paylaşımlarınız 1 ve 10 saniye arasında görülür ve daha sonra gönderdiğiniz kişide görülmez. En önemli ve farklı özelliği de budur. Paylaştığınız fotoğrafın daha sonra silinecek olmasının dışında ekran kaydetme programarıyla alınacağını da unutmayın. Screenshot fotoğrafların alınmasını sağlayabilir.

Nasıl Kullanılır?
  • Öncellikle telefonunuza indirip oturum açın.
  • Başta açtığınız zaman rehberinizde kimler snapchat kullanıyor onları görüp ekliyorsunuz. Yoksa fotoğraf yollama olayına programımız izin vermiyor.
  • Ekledikten sonra fotoğrafınızı ekranın ortasında bulunan yuvarlak butona basınca fotoğraf çekmiş olursunuz, eğer uzun basarsanız videoya geçer.
  • Fotoğrafı çektikten sonra saniyeleri gösteren butona tıklayarak göndereceğiniz kişinin kaç saniye göreceğine karar veriyorsunuz.
Videoyu izleyerek nasıl kullanıldığını daha iyi anlayabilirsiniz.

Haziran 2014

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Kasım 2013

Erdinç Gür, bir soruya yanıt verdi.

Snapchat.com nasıl bir sitedir? Facebook'un bu siteye satın almak için 3 milyar dolar önermesinin nedeni ne olabilir?

Türkiyede bilinmese de ABD'nin en çok kullanılan mesajlaşma programıdır... Sebebi de budur... Google da teklif vermiş ve kabul edilmemiş...

1 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.