Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal Ağ

Sosyal ağlar, bireyleri internet üzerinde toplum yaşamı içinde kendilerini tanımlayarak yine insanlara internet iletişim metotları ile iletişime geçmek için ve aynı zamanda normal sosyal yaşamda yapılan çeşitli jestleri simgeleyen sembolik hareketleri göstererek insanların yarattığı sanal ortamdaki sosyal iletişim kurmaya yarayan ağlara verilen genel isim olup, sosyal ağ giderek yayılmakta ve kullanımı bireyler, toplumlar için gerekli hale gelmektedir. Medyaya ve çeşitli iletişim kaynaklarına bakıldığında sosyal ağları kullanarak bazı isyanların, iç savaşların, devrimlerin vb şeylerin artık sosyal ağlar üzerinden ilk adımlarının gerçekleştirildiği görülmektedir.

Ocak 2016

Kazım Turuncu  yeni bir  gönderide  bulundu.

Türkiyenin Yeni Sosyal Paylaşım Sitesi Modasky

Günümüzde sosyal medya kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumda. Facebook'un 1 milyarı aşkın kullanıcısı olduğunu düşünürsek insanların ne derece sosyal medya bağımlısı olduğunu anlayabiliriz. Sadece facebook mu? Onlarca sosyal medya sitesi mevcut. Yep yeni sosyal medya girişimleride yok değil. Yerli Sosyal medya girişimlerine modasky'ı örnek olarak verebiliriz.

Modasky; kullanıcıların ilgi alanına özel kategoride profil açmalarına ve benzer ilgilere sahip olan insanlar ile iletişime geçmesine olanak tanıyor. İster ünlü olmak isteyin isterseniz sadece yeni arkadaşlar edinmek için kullanın. Bu konuda modasky, yeni sosyal medya platformu olmaya aday. Manken, model, oyuncu, müzisyen, grafiker ve buna benzer ilgileriniz var ise kendinize özel bir profil oluşturup yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Yeteneklerinizi gören diğer kullanıcılar tarafından hemen fark edilecek ve arkadaş çevrenizi genişleteceksiniz. Aynı hobilere sahip insanlar ile bir araya gelip yeni fikirler ve icatlar da çıkarabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze ve yeteneğinize bağlı. Profilinize ne kadar detaylı bilgi girerseniz kendinizi o kadar iyi tanıtmış olursunuz.

Eğer aklınızın bir köşesinde Ünlü olma hayalleri var ise size modasky ile sevdiğiniz konular hakkında benzer kişiler ile iletişim kurabilir ve çevrenizi genişletebilirsiniz. Doğru kişiler ile doğru projelerde yer alıp hayatınıza renk katmak için modasky.com.tr ye üye olun keşfedilmeye bir adım daha yaklaşın!

Ağustos 2015

Uğur Çakmak, bir soruya yanıt verdi.

Sosyal ağlar neden var? Twitter, Facebook, Instagram neden hepimizin bu kadar hoşuna gidiyor?

İnsanın yarattığı ne varsa birkaç nedenden dolayıdır. Merak, yaratma içgüdüsü, ilerleme. Sosyal ağların bu kadar hoşumuza gidiyor olmasını ben insanın var olma dürtüsüne bağlıyorum. Başka sorular vesilesiyle birkaç kez yazmıştım. Canlıların en temel dürtüsü var olma dürtüsüdür. Bu dürtünün birinci aşamasında canlılığı devam ettirmek gelir. İkinci aşamasında ise çoğalmak. Öleceğini bilen tek canlı olan insan bu dürtüyü tam olarak tatmin edemeyeceğini farkettiğinde varlığını ispat etmek için farklı yollara sapar. Bir resim yapar veya birşey icat eder, insanlığa armağan ederek içindeki varolma dürtüsünü tatmin etmiş olur. Varlığını bu yolla ispat edemeyenler ne yapar? Kendilerinin propagandalarını elbette. Ben anlatılmaz yaşanırım der. Ben varya şöyleyimdir böyleyimdir der. Bunu söylemenin ve göstermenin en iyi yolu sosyal ağlardır. Gelelim nasıl yararlı kullanılır sorusuna. Arkadaşımın tavsiyesiydi. Yüzyüze görüşmediğim kişileri Facebook'ta takip etmiyorum. Onun yerine yerli ve yabancı gazeteleri, bilim dergilerinin sayfalarını, mizah sayfalarını, mesleğimle alakalı sayfaları takip ediyorum ve anasayfama baktığımda tüm bilgiye erişmiş oluyorum.
Haziran 2015

Alican Özkan  yeni bir  gönderide  bulundu.

Çocuğumun Facebook Şifresi ni Nasıl Öğrenebilirim?

Sosyal ağların içinde Facebook’un tartışmasız bir yeri var. Hatta çoğu insan için artık internetin neredeyse tamamen Facebook’tan ibaret olduğu bile söylenebilir. Yıllardır görüşülemeyen arkadaş ve akrabalarla bağlantıda kalmaktan yeni cep telefonu modellerini incelemeye ya da akşam yapılacak yemeğe kadar her şeyi bulabileceğimiz, tamamen kullanıcıları tarafından yaşatılan inanılmaz bir platform olduğu düşünüldüğünde bu durum gayet doğal bir sonuç.
Facebook şifresi arkasında saklanan şeyler
Ama Facebook’un ebeveynleri haklı olarak kaygılandıran başka yönleri de var: Facebook o kadar büyük ve yabancı bir dünya ki, hayata karşı henüz hazır olmayan çocuklarımızı korumasız olarak bu dünyaya bırakmanın riskini kimse almamalı. Çünkü Facebook’un sunduğu gizlilik olanakları yüzünden çocukların bu dünyada yaptıkları, maruz kaldıkları her şey bir Facebook şifresi arkasına saklanabiliyor ve bu yüzden çocuklarınızın kimlerle görüştüğünün, kimlerle neler paylaştığının takibini yapmak imkansızlaşıyor. Bu da gün geçtikçe içine kapanık çocukların sayısını arttırıyor.
Bu durumla mücadele etmek için elinizdeki en iyi yardımcı Facebook keylogger programları. Başkaları size, Facebook şifresi kırma programı indir, diye bir tavsiye verebilir; ama Facebook şifre öğrenme için yapacağınız böyle doğrudan bir müdahale çok ileri düzey güvenlik önlemleri alan Facebook karşısında işe yaramayacaktır. Öte yandan, keylogger kullanımı ile bu konudaki bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz; çünkü keyloggerların Facebook şifresini öğrenmek istediğiniz telefona ya da tablete yüklenmesi yeterli. Facebook üzerinden başka bir işlem yapmayı gerektirmiyorlar:
casusfacebook.com
Haziran 2015

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

İnploid'deki bu durgun hava neden?

Muhtemelen yine fırçamı yerim admin delikanlılardan ama içimde kalmasın, görüşümü paylaşayım. Aslında sitenin çok aktif kullanıldığı dönemler de oldu. Asıl problem son güncellemeden sonra oluştu. Zorlayıcı bir redaksiyon grubu kuruldu ve sorular silinmeye başlandı. Google indekslemesi için çöp içeriğin ayıklanması buna neden olarak gösterildi ve bu durum hem bolca geyik yapıp hem de değerli içerik üreten ben dahil birçok kullanıcının hoşuna gitmedi. Buna itiraz ettiğimizde samimiyetsizce fırçamızı da yedik, dolayısıyla hepimiz kullanım sıklığımızı azalttık. O zamanlar haftada 2000-3000 puanlar alacak kadar trafik oluşturuyorduk, artık 100-150 puana düştük, düşürdük. Adminler böyle istedi, durgunlaştırdık, benim subjektif gözlemlerime göre içerik kalitesi de düştü, bu da sitenin cazibesini oldukça düşürdü.
Mart 2015

Serkan Kağan Çelik, bir soruya yanıt verdi.

Yeni bir sosyal paylaşım sitesini nasıl insan hayatına sokabiliriz? Yani insanların giriş yapmayı kendilerine alışkanlık haline getirmesini nasıl sağlayabiliriz?

Bir çok sosyal paylaşım sitesi zaten mevcut. Önce hedef kitle ve coğrafya belirleyip bu paylaşım sitelerinde olmayan veya insanların ihtiyacı olan bir sosyal paylaşım sitesi kurmayı deneyebilirsiniz. En kolay ulaşabileceğiniz ve en çok kullanıcı bulabileceğiniz bir hedef kitle seçin. Örnek : Muhasebeci iseniz veya çok iyi bir muhasebeci çevreniz varsa, muhasebecilerin sorunlarına çözüm olacak bir fikriniz varsa onlar için bir sosyal ağ kurabilirsiniz. Bunu yaparken de Twitter'da, Facebook'ta, LinkedIn'de olmayan bir özelliğin sizde olması gerekiyor. Yoksa kullanıcılardan "Zaten Twitter'da bunu yapabiliyorum" sözünü duyabilirsiniz.
Mart 2015

Aslı Sak, bir soruya yanıt verdi.

Yeni bir sosyal paylaşım sitesini nasıl insan hayatına sokabiliriz? Yani insanların giriş yapmayı kendilerine alışkanlık haline getirmesini nasıl sağlayabiliriz?

İnsanlara bi baksana. Hayatlarını sergilemekten hoslaniyorLar. Onlara snapchat gibi örneğin hem eğlenceleri hem de kendilerini gosterecekleri bişey vermek farz oldu. Ama özel de olsun istiyorlar biyandan. O neden le silinebilir snapchat tuttu. Sosyal paylaşımda kararlıyım diyorsan bu taraflarından bak derim.
Şubat 2015

Bazarov, bir soruya yanıt verdi.

Bütün sosyal hesaplarınızı kapatsaydınız hayatınızda neler eksilirdi?

Küçük değişiklikler olurdu ama bunların eksi mi yoksa artı mı olduğu muallak.
  • Goodreads'ta kitap yorumları okuyamaz, fikirlerimi paylaşamaz bu nedenle bloglara, sözlüklere sarmak zorunda kalırdım.
  • Linkedin'in taciz maillerinden kurtulur, an itibariyle iş aramadığım için eksikliğini hissetmezdim.
  • Twitter'a ortalama haftada bir girdiğim için onu da çok aramazdım. Beşiktaş haberleri için de blogları zorlardım.
  • Özgür satranç forumdaki sıkıcı konuları okumaktan kendimi men etmiş olurdum.
  • Ceviz.net forumdaki yazılım kaynaklarından uzak kalırdım. (belki bu biraz kötü olurdu)
Sanırım hepsi bu kadar. Genel olarak, üsttekilerin mahrumiyeti çok korkutmadı beni.
Şubat 2015

Hakan, bir soruya yanıt verdi.

Bütün sosyal hesaplarınızı kapatsaydınız hayatınızda neler eksilirdi?

Hiç bir şey değişmez di. Sosyal hesaplarımın tamamını zaten her an kapatmak üzere açıyorum. Hiç bir önemi yok sosyal hesaplarımın yada sosyal ağlarda gelişmiş olan sanal kimliğimin. Kapatmadan önce şöyle bir mesaj bırakırım dileyen olursa bana ulaşır " arkadaşlar bu sosyal hesabımı kapatıyorum bana ulaşmak isterseniz numaram şudur adresim budur öptüm baaaşbaaaş"
Şubat 2015

İsmail Avsar, bir soruya yanıt verdi.

Bütün sosyal hesaplarınızı kapatsaydınız hayatınızda neler eksilirdi?

Sosyal hesaplara bağladığım olaylara bağlı ama açık olmak gerekırse hayatımda eksilen degıl hatta aksına artan çok şey olurdu zaman gibi en kısasından.. .
Daha fazla

6 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.