Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal Medya

İnternet

Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir. Zaman ve mekân sınırlaması olmadan (mobil tabanlı), paylaşımın, tartışmanın esas olduğu bir insanî iletişim şeklidir. Sosyal medya platformlarında insanlarla buluşur ve iletişimde bulunursunuz. İnsanlara yardım eder, yardım alır, sorularına cevap verir ve kendi sorularınızı sorarsınız. Bu bakımdan sosyal medya resmi olmayan eğitim yollarından da bir tanesidir. Teknoloji, telekomünikasyon, sosyal iletişimin kelimeler, görseller, ses dosyaları yolu ile sağlandığı bir yapıya sahiptir. İnsanlar hikâyelerini ve tecrübelerini bu bağlamda paylaştığı bir çerçeveye de sahiptir. Sosyal medya aynı zamanda "Kullanıcıların Ürettiği İçerik" ve "Müşterilerin Ürettiği Medya" kavramlarını da ortaya çıkarmış, bu yapısıyla da ticari plandaki anlamını kazanmıştır. Ama Andreas Kaplan ve Michael Haenlein’in 2010’daki tespitine göre Sosyal Medya; “Web 2.0 üzerinde ideolojik ve teknolojik içeriklerin, yapılanmaların kullanıcı merkezli bir şekilde üretilmesine ve geliştirilmesine izin veren internet tabanlı uygulamaların bütününe”[1] denilmekte.

Temmuz 2014

Şamanyeni bir link paylaştı.

'Phubber'laştıramadıklarımızdan mısınız? - Simay Ünsal - Radikal Blog

'Phubber'laştıramadıklarımızdan mısınız? yazısı ve birçok Sosyal Medya Pazarlama blog yazısı birbirinden yaratıcı blog yazarları ile Radikal Blog'da sizleri bekliyor!
Temmuz 2014

Şamanyeni bir link paylaştı.

Nihat Hatipoğlu: Sosyal medyada gıybet büyük günah - Hayat Haberleri - Radikal

Cinayet ve Sosyal Medya ile ilgili haberleri mi aramıştınız? Nihat Hatipoğlu: Sosyal medyada gıybet büyük günah haberi için hemen tıklayın!
Ağustos 2014

Gökhan Biçeryeni bir link paylaştı.

Twitter / elifsusu: Bu bir Grey İstanbul ilanıdır. ...

Connect with your friends — and other fascinating people. Get in-the-moment updates on the things that interest you. And watch events unfold, in real time, from every angle.
Ağustos 2014

Gökhan Biçeryeni bir link paylaştı.

Weibo Brings Video Recording and Viewing to Its App

Chinese microblogging service Weibo, typically known as ‘China’s Twitter,’ has just introduced video recording and direct video playback to its iOS and Android apps. This comes as a likely move... Keep reading →
Ağustos 2014

Gökhan Biçeryeni bir link paylaştı.

Tweet Akışınızda Takip Etmediğiniz Kişilerin İletileri İçin Yer Açın!

Anlık duyguların paylaşıldığı mikroblog sitesi Twitter son zamanlarda kendisini geliştirecek farklı çalışmalara imza atıyor.
Eylül 2014

Aykut Kardaşyeni bir link paylaştı.

Booksaying.com

Kitapları alıntıla, paylaş.
Ekim 2014

Gökhan Biçeryeni bir link paylaştı.

Kasım 2014

seoyeni bir link paylaştı.

Sosyal Medyanın Web Sitelerinde Seo İçin Önemi

Seo optimizasyon hizmeti alabileceğiniz profesyonel kadro ile tanışabilirsiniz. Konusunda uzman ekip ve seo danışmanlığı hizmeti.
Kasım 2014

Erdi Çatanyeni bir link paylaştı.

Sosyal Medyanın Pazarlama İçin Önemi | Dijital Pazarlama | Erdi ÇATAN

Pazarlama alanında sosyal mecra müşteriyi anlama,ihtiyacı analiz etme konularında sosyal medyanın katkıları son derece önemlidir
Ocak 2015

Gökhan Çancılaryeni bir link paylaştı.

İnternet Kötü Çocuk mu? | Gökhan'ın İnternet ve Teknoloji Blogu

Dünyada artık bir senede üretilen bilgi geçmişte bir asırda üretilen bilgiyi geçecek duruma geldi. Bunun da en önemli sebeplerinden biri bilgisayar sistemleri ve İnternet. İletişimin, bilgiye ulaşm...
Temmuz 2015

Mustafa Çağrı Güvenyeni bir link paylaştı.

Geleneksel Web Tasarımın Sonu Gelmek Üzere. Peki Neden?

Web tasarım trendleri sürekli olarak değişiyor. Sosyal medya da web tasarımı etkiliyor, peki geleneksel web tasarım ölüyor mu?
Daha fazla