Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal Yaşam

Yaşam

Ne varsa, sokakta var!

Eylül 2012

Serap Temur @seroop

Neden ikili ilişkiler fazla karmaşık ve zordur?

Bence bunu zorlaştıran insanların fıtratlarındaki anlamlandırma duygusu...Maddesel yahut manevi bir şeyleri her zaman anlamlandırmak; bir anlam katmak isteriz..Bu sebepler, örneğin cinsel ilişkiye de bir anlam katmak isteriz (aşklı olsun istenir genelde) ya da aşkı cinsel hazzı katarak yaşamak isteriz..bunun gibi türlü türlü kombinasyonları birbirine katarak zaten işi karıştırmış oluruz..Sonra da nedenlerini ararız...Sonra da gündemimize başka şeyler girer unutur gideriz...
Şubat 2012

Pınar Minerva @cribonte

Sosyal insan tanımı nasıl yapılır?

Sosyallikle maymunluğu karıştırmamak gerekir hakim bey. Başka sözüm yok.
Temmuz 2011

Umur Köse @Umur01

Hayattan en büyük beklentiniz nedir?

Beklentilerim büyük değiller, erişebileceğim şeyleri düşlüyorum.
Aralık 2010

Treo @treo

Kasım 2010

Sevda @sueno

Üye olduğunuz sivil toplum kuruluşu var mı ? Varsa faaliyetleri hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Sivil toplum kötü birşey değil ki, neden Allah a şükür diyorsun! Ben T.E.G.V. üyeyim bir yaz boyu görev aldım. Boş fırsatım olsa tekrardan gitmeyi düşünüyorum.
Ocak 2017

Mustafa @KUYUCUOGLU

Bir proje üstünde çalışıyorum. Böyle bir uygulamayı kullanır mıydınız/kullanmaz mıydınız? Düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?

Bir motosiklet gezginiyim. Gezilerimi web'de arayarak, gezgin bloglarını takip ederek planlıyorum ve bu çok vaktimi alıyor. Senelerdir böyle bir platformun eksikliğinden yakınırım. Hedef noktayı seçtiğimde kullanacağım araca göre (normal araba, offroad araba, sport touring motosiklet, enduro yada offroad motosiklet gibi) ve istediğim yol tarzına göre (otoyol, stabilize, offroad, köy yolu gibi) çizilen rota üzerinde gezip görülebilecek tarihi/turistik yerler ve bu yerler hakkında bilgi, yapılabilecek aktiviteler, katılabilecek topluluk etkinlikleri, festivaller, meşhur yiyecekler ve yemekler, kamp alanları, iklim ve doğa şartları gibi veriler sunacak bir platforma benim gibi birçok gezginin ihtiyacı var.
Temmuz 2016

Yoyo @iremtwotf

En yakın arkadaşınızı kaybetseniz ne yapardınız?

Çok kısa bir süre önce bahsettiğin durumu yaşadım. Ve ne hissettim biliyor musun? Özgürlük. Çünkü her ilişkinin bir ömrü vardır. Biz bazen bütün duygusallığımızla bütün ciddiye aldığımız ilişkilerimizin hayatımızla aynı anda biteceğine inanmayı istiyor ve inanıyoruz. Hatta öyle oluyor ki bundan emin şekilde konuşup davranabiliyoruz. Bence asıl problem birinin yanlış bişey yapmayacağına kendi içinde bu kadar emin olmaktan geçiyor. Herkes insan. Ve herkes herşeyi yapabilir. Çok üzücü olsa da. bahsettiğin şeyin tıpatıp aynısını yaşadım ve bazen insanlar kendilerini olduklarından daha büyük gurur kefelerine koyuyorlar. Bir daha arama, sorma onu. gerek yok inan bana. Çünkü muhtemelen onun sana yaptıklarını sen çok rahat göz ardı edebilirken bir de onun gereksiz tavrıyla boğuştun. İnan bana, sana bu kadarını verebilecek binlerce insan var sokakta.
Mart 2014

Ümmügülsüm Özelif @ummugulsumozel

İnternet sendromu nedir?

Bilgisayar kullanıcılarının yüzde 20'si, bilgisayara eş yada sevgililerinden daha fazla zaman ayırıyor.

İnternete bağlı olunamadığı için ihtiyaç duyulan sorulara yanıt bulamayanlar “Discomgoogolation” (dis-.com-Google-ation) olarak adlandırılan sendromu yaşıyorlar. Sendromun çok görüldüğü İngiltere'de yapılan bir araştırma, İngilizlerin yüzde 70'inin internete her gün bağlanmadığında mutsuz olduğunu gösterdi. YouGov firmasının son araştırması, İngiliz kullanıcıların yüzde 44'ünün hayal kırıklığı hissederken, yüzde 27'sinin online olamadığı zaman daha çok stresli olduğunu ortaya koydu. İngilizlerin yüzde 26'sı interneti yaşamlarını organize etmek için “son derece hayati” olarak nitelerken, bilgisayar kullanıcılarının yüzde 19'u ailesinden, yüzde 20'si ise sevgilisi ya da eşine ayırdığından fazla zamanı internet başında harcıyor.

SAPLANTILI İNTERNET KULLANIMI

İnternet ortamında “Onlinekolizm” olarak da nitelendirilen “Discomgoogolation” sendromu, yetişkinlerin yanı sıra çocuklar arasında da
hızla yayılıyor. Ebeveynler, çocukları için yeni eğitim fırsatı sunduğunu düşündükleri için evlerinde internet bağlantısı olmasına sıcak bakıyorlar. Ancak çocukların, interneti sadece ev ödevleri veya araştırma için kullanmadığı, arkadaşlarıyla anlık ileti kurdukları, çevrim içi oyunlar oynayarak veya sohbet odalarında yabancılarla konuşarak saatler geçirdikleri tespit edildi.

Microsoft uzmanları şirketin internet sitesinde, çocukların “Discomgoogolation” sendromundan korunması için şu önerilerde bulunuyor:
“-İnternet bağımlılığın belirtilerini arayın. Çocuğunuzun internet kullanımının okuldaki performansını, sağlığını, ailesiyle ve arkadaşlarıyla ilişkilerini etkileyip etkilemediğini kendinize sorun. Çocuklarınızın çevrim içi ortamda ne kadar zaman geçirdiğini belirleyin.
-Çocuğunuz internet bağımlılığı belirtileri gösteriyorsa, profesyonel bir danışmana başvurun. Saplantılı internet kullanımı, depresyon, öfke ve öz güven eksikliği gibi başka sorunların belirtisi olabilir.
-Kendi çevrim içi alışkanlıklarınızı inceleyin. Kendi internet kullanımınız diğer etkinliklerinizle dengeli mi? Unutmayın, çocuğunuzun örnek alacağı ilk kişi sizsiniz.
-İnternet kullanımını yasaklamayın. Çoğu çocuğun sosyal hayatının önemli bir parçasıdır. Bunun yerine, çocuklarınızın çevrim içi olarak ziyaret edebileceği sitelere ve neler yapabileceklerine yönelik internet kullanımıyla ilgili aile kuralları belirleyin ve bu kurallara uyulmasını sağlayın. Bu kurallar şunları içerebilir: her gün belirli bir süre çevrim içi olma; ödevleri bitirinceye kadar internette gezinememe veya anlık iletileri kullanamama; sohbet odalarına veya çevrim içi yetişkin içerikli sitelere girememe.
-Bilgisayarı açıkta tutun. Bilgisayarı çocuğunuzun odasına değil, evin ortak kullanım alanlarından birine kurun.
-Bir denge kurun. Çocuğunuzun diğer etkinliklere katılmasını destekleyin ve teşvik edin özellikle diğer çocuklarla zaman geçirmesini sağlayın. Çocuğunuzun çevrim dışında sosyalleşmesine yardımcı olun. Çocuğunuz yaşıtlarına karşı utangaç veya çekingense, onu sosyal beceriler dersi almaya teşvik edin. Çocuğunuzu bilgisayar dersleri veya hobi grupları gibi ortak ilgi alanları olan diğer çocuklarla tanışabileceği etkinliklere özendirin. ”
Şubat 2014

Mehmet @mehmet47

Sözlükte bir kelime olsaydınız, hangi kelime olmak isterdiniz?

Ya aşk olurdum ya mavi... Biri insanlığın sebebi, biri huzurun... .
Aralık 2013

nadida.com.tr
'>Canberk Tabanlı @canberkt

Seçme şansınız olsa hangi ülkede yaşamınızı devam ettirmek isterdiniz?

Açıkçası çok iyi araştırıp, tanıyıp sevdiğim, yaşamayı düşündüğüm bir yer olmadı. Yeni bir yere alışmak zor olabilir. Bu yüzden şimdilik Türkiye'deyim : )
Ekim 2012

June @june

Yataktan kalktığımız her gün ilk olarak neler yapar ve güne nasıl başlamayı tercih edersiniz?

Tuvalete giderim. Elimi yüzümü yıkar, kahvaltıyı hazırlarım.
Nisan 2012

Aykut Kardaş @unknow

Mart 2012

Aykut Kardaş @unknow

Şubat 2012

Cem Deyupoğulları @ccCEMmm

Gülüşlerinizin yüzde kaçı ortama ayak uydurmak için oluyor?

%20 ortama uyum için %20 dalga geçmek için %30 arkadaş üzülmesin için %20 ailem mutlu görsün için %10 mutlu olduğum için.
siz yevmiye defterini istediniz ben envanter çıkardım gibi oldu :D
Daha fazla