Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyalleşmek

İnsan Davranışları

Sosyalleşmek Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Ekim 2016

Sercan Yılmaz, bir soruya yanıt verdi.

Whatsapp, Line, Wechat vb mesajlaşma uygulamalarının gelir modeli nedir ?

Line we wechat bilmem ama whatsappın gelir modeli yok. kazanç odaklı değil, veri depolama odaklı uygulamadır whatsapp. Yani data biriktirir.
Eylül 2016

Insan, bir soruya yanıt verdi.

Neden kadınlar kısa ve dar kıyafetler giyerek iç güzelliklerini arka plana atıp erkeklerin ilgisini çekiyorlar? Saçma değil mi? Bir erkeğin, bir kadınla sırf vücudu güzel diye ilgilenmesi daha mı iyi? Erkeklerin bakışlarından rahatsız olmuyorlar mı?

Erkekler için çekicidir; beşerin hayvani tarafına rast gelen bir özelliktir. Bu yüzden bakarlar.
Kadınlar için ise güçtür bu;
"İnsanlar farklı şekillerde güç arayışı içerisindedir. Kadınlara başka bir güçlü olma kaynağı bırakmadın, sadece tek bir çıkış var: Bedenleri. Bu nedenle onlar sürekli olarak daha çok ve daha çok çekici olmakla ilgileniyorlar. Bunda politik bir strateji vardır. Kadınlar çekici olmaktan hoşlanır çünkü bu onlara iktidar hissi verir; ne kadar çekicilerse erkekler üzerinde o kadar güçlü olur. Ve kim güçlü olmak istemez ki? Tüm hayatları boyunca insanlar güç için mücadele ediyor. "( osho-ego.blogspot.com.tr/2010/08/iktidar... ) İstediği gibi erkekleri peşinden koşturabilir, istediği gibi onları def edebilir.
"Geçmişte kadınların erkekler kadar özgür olduğu bir dönem vardı. O zamanlar erkekler çekici olmakla kadınlar kadar ilgiliydi. Krishna’ya(Hint geleneğinde bir tanrı-erkektir), onun güzel ipekten elbiseler içindeki, flütü, her çeşidinden takıları, küpeleri, tavus kuşu tüylerinden taçları olan resimlerine bak. Ona bir bak! O ne kadar güzel görünüyor. " (oshoturk.com/guc-arayisi/)

Ayrıca giyim şirketlerinin üretimleri de bu yöndedir; ya çok kapalı ya da çok açık. Kadınlar bölümünde gerçekten düzgün bir giysi bulmak zor. Ben kadın olsaydım erkekler bölümünden giyinebilirdim.
Eylül 2016

Uğur Çakmak, bir soruya yanıt verdi.

Neden kadınlar kısa ve dar kıyafetler giyerek iç güzelliklerini arka plana atıp erkeklerin ilgisini çekiyorlar? Saçma değil mi? Bir erkeğin, bir kadınla sırf vücudu güzel diye ilgilenmesi daha mı iyi? Erkeklerin bakışlarından rahatsız olmuyorlar mı?

Soru mu bu şimdi :)) Dışını beğenmeyen içini merak etmez evladım!

Ya yaşın küçük, doğa-insan ilişkisine vakıf değilsin ya çirkin birisin, komplekslerin düzgünce düşünmeni engelliyor ya da çirkin değilsin ama kendini beğenmiyorsun ki kompleksler yine başına dert oluyor.

Her insan güzel ve çekici olmak ister ve diğerleri tarafından da beğenildiğini görmek ister. Bu kadar basit. Eğer üçgen bir vücudum olsaydı daha dar kıyafetleri tercih ederdim. Aynı şekilde kadın olsaydım, güzelliğimin altını çizecek tarzda giyinirdim. Senin dediğin kıskançlık tamamiyle :) Mesela arkadaşlarla nerede kaslı dar body giymiş birini görsek hemen eleştiri bombardımanına tutuyorlar :)) Diyorum senin de öyle vücudun olsa sen de giyersin birader. Bu doğanın sana kodladığı bir şey. Gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır evladım. Bir kadınsan eğer (ki öyle olduğunu düşünüyorum) sanane onlardan sen iç güzelliğini ortaya çıkar o zaman ki nasıl yapacaksan onu artık. Yani karşıdan bakacak sana bir adam "vay bee ne kadar dürüst bir kadın" diyecek :))) Erkeksen eğer öyle kadınlara hiçbir zaman ulaşamayacağını düşündüğün için kompleks içindesin. "Bir erkeğin bir kadınla vücudu güzel diye ilgilenmesi daha mı iyi? " Diye sormuşsun. İlk bakışta zaten öyle olmak zorunda. Ben bir kadına baktığımda onun dürüst, güvenilir ve zeki biri olup olmadığını anlayamıyorum eğer senin üstün bir algı biçimin varsa o ayrı. Ayrıca bu yaşıma kadar hiç bir arkadaşımdan bir kadın hakkında "vayy bee ne akıllı adın", "vayy bee ne kadar da kendine yetebilen güçlü bir kadın" şeklinde bir cümle duymuş değilim. Senin söylediklerin ancak uç noktalarda geçerli olur. Teşhir etme amacı olan zaten bakışlardan rahatsız olmaz ki amacı odur zaten. Sanmıyorum ki hiçbir erkek "çirkin bir kadın ama dur bakalım nasıl biri" diye bir kadına yaklaşsın. Asgari olarak onu beğenmesi gerekir.
Eylül 2015

Hakan, bir soruya yanıt verdi.

Evrim doğanın muhafazakarlığı mıdır?

Muhafazakâr hafıza da ki bilgiyi koruyuyan, asla yenilenmesi kabul etmeyen, gelişmeye kapalı demektir. Sanıldığı gibi dinle aslında direkt bir ilişkisi yoktur, misal sadece darwinin teorilerini savunan diğer evrimcileri reddeden bir ateist te muhafazakardır. Kelime anlamından hareket ile evrimin muhafazakar olmasından bahsedemeyiz çünkü evrim yavaş ancak sürekli bir değişimdlr. Verdiğiniz dere yatağı örneği evrim için aslında hiç olmamış kadar önemsiz bir doğa olayıdır sadece. Çoğrafik olaylar evrimin yönünü belirleyen bir unsurdur. Evrimin konusu en büyükten en küçüğe kadar uzun çok uzun (bazen milyon YIL, yada milyar yıl) süreçlerden geçerek bilimsel sonuç ortaya çıkarmasıdır.
Mayıs 2015

Furkan Yılmaz, bir soruya yanıt verdi.

Evrim doğanın muhafazakarlığı mıdır?

Mantıklı . Örnek veriyorum ; nehir yatağına ev , apartman v.s yapıldığı zaman , tekrar kendi olanı kendisine geri katıyor...
Mart 2015

Bayram Güngör, bir soruya yanıt verdi.

Dünyada insanların en çok çalışmayı istediği 10 şirket açıklandı. Türkiye'de en çok çalışmayı istediğiniz 10 şirket sorulsa sizin cevabınız ne olurdu?

Çalışmak İstediğim firma network firmaları
Kendi alanında dünya birincisi olan
Forever Living Çalışırım
Şubat 2015

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

20 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.