Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sporcu Besinleri

Fitness

Sporcu Besinleri Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Şubat 2015

Kaan Çamur  yeni bir  gönderide  bulundu.

Süt neden kesilir?

Halk arasında süt kesilmesi olarak bilinen olay; steril süte çeşitli yollardan ulaşan mikroorganizmalar sütteki laktozu fermante ederek başta laktik asit olmak üzere çeşitli asitlere dönüştürür, süt içerisindeki laktik asit belirli bir seviyeye ulaştıgında ısı etkisi ile süt içerisinde bulunan proteinin (kazein)pıhtılaşmasıdır.
Kasım 2014

Ece Naz Sonat  yeni bir  gönderide  bulundu.

Muzlu Proteinli Pancake

Sporcular için yada sağlıklı beslenmek isteyenler için harika bir kahvaltı.

Malzemeler: 20 gram yulaf ezmesi, yarım muz, yarım yemek kaşığı kabartma tozu, bir tutam deniz tuzu, bir ölçek protein tozu (kullanmak istemeyenler 1/4 su bardağı kadar kepek unu kullanabilir.), 50 ml süt (ben badem sütü kullanıyorum ama soya sütü yada normal süt de olabilir.), 2 yumurta beyazı yada 1 yumurta, 1 çay kaşığı zeytinyağı son olarak eğer isterseniz 1 yemek kaşığı esmer şeker kullanabilirsiniz ama muz tatlılık verdiği için tavsiye etmem.

Bütün kuru malzemeleri bir kapta karıştırıyoruz. Ayrı bir kapta da süt, yumurta ve zeytinyağını karıştırıyoruz. Bu iki ayrı karışımı da karıştırıyoruz. :) Kullandığınız protein tozuna bağlı olarak karışım çok katı olmuş olabilir, eğer öyle olduysa biraz daha süt ekleyebilirsiniz. Bildiğimiz pancake hamuru kıvamına gelmeli.
Hamurumuz hazır. Hamuru çok az yağlanmış tavaya kepçeyle döküp, her iki tarafını çevirerek güzelce pişiriyoruz. Muz dilimleriyle beraber yiyebilirsiniz.

Tariften normalde iki kişilik porsiyon çıkıyor ama benim gibi iştahlı sporculardansanız bir kişilik. :)
Bir porsiyonda ortalama besin değerleri 15 gram protein, 4 gram yağ, 157 kalori, 16 gram karbonhidrat.


3199

Temmuz 2013

Stiw David  yeni bir  gönderide  bulundu.

Amino Asit Kullanımı Ve Faydası

Vücut geliştirme sporuyla uğraşan kişilerin vazgeçilmez beslenme desteği olan amino asitler gerçekte nedir ve nasıl kullanılmalıdır,amino asit kullanımının vücuda bir zararı varmıdır? Bu soruların cevaplarını bulabileceğiniz güzel bir yazı şurada: eyeportal.blogspot.com/2010/04/amino-asi...

2 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Gatorade

0 Kullanıcı   1 Soru   0 Yanıt

Powerade

0 Kullanıcı   1 Soru   0 Yanıt